Zachraňte pana Bankse (2013)

Walt Disney mě opravdu nesklamal, předtištěné podpisy, absolutní ignorace jiného názoru a nakonec vítězství korunované Oscary. Vždyť ona si paní Traversová nakonec neprosadila ani absenci animace a dokonce jí z milované Mary Poppins udělali muzikál! A ještě nás diváky nutí věřit, že se díky Waltovi vyrovanala s minulostí! Díky bohu za Emmu Thompson, ta byla jako protivná autorka úžasná.

Pán času - Konec času - 2. část (2010) (epizoda)

Tak tohle byl díl nabitý emeocemi! Loučení Doktora bylo kouzelné, zvlášť s Wilfredem, dokonce jsem za desátého doktora uronila slzu. Bude mi chybět a Matt Smith má co dělat, aby mi Tenanta nahradil!

Šípková Růženka (1990)

Tohle se nepovedlo. Ani to není tak mizerný, že by se člověk smál. Stačí to zkrátka vidět jednou a pak nezapomenout, že už to člověk viděl, a nedej bože se na to nepodíval po druhé. A schválně používám zájmeno "to", odmítám "tomu" říkat pohádka nebo film.

Eragon (2006)

Když už někdo vykrádá klasiky světové sci-fi, má se k tomu buď přiznat, nebo se víc snažit. Tohle bylo tak příšerné, že nevěřím, že by kniha mohla být lepší. Díky bohům (a produkčním), že se další díly ságy natáčet nebudou.

Pán času - Konec času - 1. část (2009) (epizoda)

Z první části dvoudílného posledního rozloučení jsem trochu rozpačitá, návrat Vládce je fajn, doufám, že to v druhém díle pořádně rozjede a že se ke slovu (křiku) dostane i Donna, moje oblíbená společnice.

Pán času - Vody Marsu (2009) (epizoda)

Celý děj se nese v melancholické náladě, Doktor se snaží nezasahovat a pak se zblázní. A musím říct, že když se zblázní Doktor, tak to stojí za to. Další povedený speciál s pomalu se loučícím desátým doktorem.

Pán času - Planeta mrtvých (2009) (epizoda)

Christina byla úžasná! Hmyzáci byli užasní! Autobus byl úžasný! Zkrátka celý speciál byl úžasný. David Tennant mi bude chybět, je tak roztomilý s tím svým úsměvem v krizové situacii. Bez společnice je to ale jen půl doktora, škoda že Christinu nepřibral do Tardis.

Návrat do budoucnosti (1985)

Sice mi to trvalo poněkud déle, ale nakonec jsem tuto sci-fi klasiku viděla. Jen mě trochu zaráží, že Lorraine ve svém synovi nepoznala kluka, který je s Georgem dal dohromady, a po kterém pojmenovala svého synka. Asi ta paměť s věkem vážně ochabuje...

TACHO (2010)

Tohle byl opravdu hodně nepovedený...pro nedostatek slov to označím za "film". Nepřekládat rozhovory v němčině je odvážné rozhodnutí, už není devatenácté století, ne všichni Češi jsou dvojjazyční. Bohužel německy mluvené části byly ty lepší, mimo ně tam totiž byli i...a opět nemám jiné slovo než "herci" - Landa a Lounová. Doufám, že už nikdy ani omylem neuvidím byť jen trailer na film, kde by tohle L&L hrálo! A za co že ta jedna hvězda? - Neodešla jsem z kina (ano, byla jsem na tomto skvostu v kině).

Ivanhoe (1982) (TV film)

Poměrně zdařilá adaptace Scottova románu, ničím mě nenaštvala, ale zároveň ani mile nepřekvapila. Zkrátka průměrný film a lehce nadprůměrná adaptace knihy.