Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Recenze (876)

plakát

Jablko (1980) 

Pro pochopení mého hodnocení je nutné vědět, že jsem film viděla na Podzimní sklizni FOD. Živý dabing a hlavně zpěv Samathy z téhle blbosti dělají fantastickou podívanou.

plakát

Vražda v Orient expresu (2017) 

Snažila jsem se oprostit od Suchetova ztvárnění, které mám moc ráda, nevyšlo mi to. Poirot prostě neběhá, nepere se a nežertuje. Prostě NE! Obsazení zní sice parádně, ale nakonec to byla jen líbivá dvouhodinová pohlednice. Úvod filmu byl úplně zbytečný (kdyby tam nebyl, tak přijdeme jen o jeden fekální vtip) a vlastně celý film byl pro mě zbytečný. Poirot je prostě Suchet.

plakát

Jekatěrina. Vzljot (2017) (seriál) 

Nedokoukala jsem všech 12 dílů, protože mě neskutečně iritovaly venkovní záběry z Petrohradu. Chápu, že štáb nemusel mít peníze nebo schopnosti na digitální animaci, ale tohle je prostě příšerný. Pořád dokola se opakovaly tytéž cca tři záběry, postavy byly jasně dodané až v počítači, komparzu se v pixelech ztrácely lemy sukní a bot...měly to natočit jen v interiérech a v přírodě a byl by klid. Další, co, resp. kdo, mě iritoval byla představitelka Kateřiny...všechno na ní bylo přehnané. Když ale pominu tyto dvě skutečnosti, je seriál krásně barevný, kostými božské a detailní, zákulisní intriky věrohodné a osobně mě fascinovalo ruské myšlentí. Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale protože jsem seriál nedokoukala (a mohl se zlepšit), přiklonila jsem se k pozitivnějšímu hodnocení. Britským historickým seriálům o panovnicích (Victoria, The Crown) se Jekatěrina. Vzljot nemůže bohužel rovnat.

plakát

Rocco (2016) 

Dokument? Vážně? Osmnáctiletej kluk jen tak z hlavy vybalí emotivní řeč o tom, jak moc je pyšnej na svého otce - pornoherce? Mno...Roccova ženuška je taky číslo, nevadí ji, že v práci (muhehe) souloží s cizíma holkama ve věku jejich dětí, protože ví, kde její manže je. Pikantní na této zpovědi je fakt, že to Rocco o půl hodiny později popře prohlášením, že ví, že jeho práce je pro jeho ženu nepříjemná. Další člen rodiny, bratranec Gabriel, je taky něco, pan nedoceněný umělec, který zapomene sundat clonu z kamery a tak jsou záběry nepoužitelné. A ta britská MILFKa? Božínku, to je její filozofování o feminismu a análním sexu s 50 chlapi (tak to má paní moc ráda), je snad horší než to, co udělal Rocco po pohřbu své milované maminky :D Spíš než dokument je to komedie.

plakát

Všechno úplně všechno (2017) 

Amandla Stenberg byla tak neskutečně krásná (ty vlasy!), že filmu odpouštím slabší místa. Olly a jeho život byli jen lehunce nastíněni, stejně tak vztah Olly+Maddy. Šokující závěr se dal předvídat a trpělivost Maddy byla až příliš velká. Ale film měl i světlé stránky (kromě krásné Amandly), textovky přenesené do papírového bistra, astronaut a ztvárnění Maddyiných fantazií se povedlo. Jen mě teda zaráží to neskutečné bohatství matky samoživitelky. Doktoři ve Státech mají asi sakra jiné příjmy. Shrnuto: milý film, ale spíš pro holky do dvaceti. Slabé tři hvězdičky (třetí je za...ano, za krásnou Amandlu).

plakát

Příběh služebnice (2017) (seriál) 

Román Příběh služebnice jsem četla několikrát a mám ho moc ráda. Bohužel pro seriál. To, co v knize fungovalo, na obrazovce nefunguje, nebo tvůrci vůbec nepoužili. A naopak to, co si do seriálu přidali, bylo výborné. June/Offred hrála tak nesympatická holka, že jsem víc fandila paní Waterfordové. Nicméně poslední díl je perfektní. Dokonce tak moc, že jsem uvažovala o čtvrté hvězdě. Zda se podívám na druhou sérii, sama nevím.

plakát

Rabu šaffuru (2009) (seriál) 

Všechny postavy byly tak sympatické a ty jejich trable jsem jim věřila. Moc se mi líbilo kamarádství čtyřky z 28. patra, jeji "to nemyslíš vážně Joe!" a jej panda a prostě...paráda. A představa Japonců o velkých ňadrech a svalech je lehce úsměvná. Výborný seriál a na japonskou provenienci i dost otevřený - gayové, nemanželské děti, dokonce i párkrát řeknou slovo sex a líbají se! No líbají, pusinkují, žádné tělesné tekutiny nebo tak, ale jak říkám na Japonce odvážné. Japan da!

plakát

Bezva ženská na krku (2016) 

Tak tohle byla moc příjemná letní komedie. Neurazila mě, a to je u české komedie nebývalý úspěch. Petra Hřebíčková byla krásná a měla skvěle napsanou roli. Jen teda...byli autoři někdy na vesnici? Aspoň pár hodiny? Je to strašně nereálné. Milé, ale nereálné. Romantické, ale nemůžu tomu věřit. Byla to zábava, ale znovu to vidět nemusím.

plakát

Interande (2012) 

Nápad je to výborný, ale ty balící hlášky jsou zlo. Jak kluk, tak slečna plácají strašidelné kraviny. A stačí se chovat jako hajzlík a je vaše (špatně poradit cestu, koukat na prsa)...Nevím koho to uráží víc, zda kluky, protože takhle trapně nebalí snad už nikdo, nebo holky, protože takhle arogantně se snad žádná nechová.