Ponížení (2002) (TV film)

Navenek perfektně fungující a harmonická americká rodina, tvrdě konfrontovaná s drsnou realitou, která do nejmenšího detailu odkryje skutečnou podstatu charakterů jednotlivých členů jindy ideální rodiny. Pouze životní zkušenosti na hranici únosnosti člověka nás buď posilní, nebo totálně zničí. Nebyl to špatný film, i když bych raději komentoval nějakou veselejší záležitost. Bohužel, i takový je ŽIVOT.

Pravidla vášně (2002)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem dosti na rozpacích. Nedovedu si představit, že tito -náctiletí, které zajímá pouze fet a sex, mohou časem rozhodovat o dění ve společnosti !? Nebo to je z mé strany jenom závist ? Asi ano. Oni se z toho vyspí, zmoudří a až najdou toho pravého do páru, budou jistě přínosem. Silnější 2*.

Sex, kočky a muzika (2002)

Od tohoto filmu jsem obdržel to, co jsem od něho očekával. Dějový podprůměr, hezké a sexu chtivé holky, to vše proložené docela obstojnou hudbou. Jako film těsně před usnutím - dobré = 2.

Spider-Man (2002)

Velmi hezké zpracování komiksu, postavené především na charismatických hlavních představitelích. Oba / Tobey Maguire i Kirsten Dunst / patří mezi přirozené "sympaťáky", na které snad nikdo nemůže být naštvaný. Takže pokud nedostanou vyloženě "shitový" scénář, tak to nemůže dopadnout špatně. Slušně odvedená práce - ode mě slabší 4 * .

Tělo na tělo (2002)

Tragcký film, zoufalé výkony hlavních hereckých protagonisů, klišovitý a absolutně nereálný děj, takže ta jedna hvězdička může být pouze za práci pyrotechniků. Nikdy více "tělo na tělo" v tomto podání.

Údolí stínů (2002)

Pokud budu hodnotit pouze film, tj. děj, postavy, atmosféru a provedení pak bych musel dát 4. Když však přihlédnu k poslání, které by každý film z reálného života měl obsahovat, potom bych musel dát 2. Celkem mě tudíž vychází hodnocení 3. Co se mi líbilo - soudržnost ve vojsku tak nezbytná, obětavost, láska, kterou poznáváš když víš, že o ni můžeš přijít, dodržení slibu od velitele. Co se mi příčilo - slepá poslušnost / vstup do války na cizí území / , velení některých vysokých štábních důstojníků / takový se najdou bohužel všude /, pro které jsou vojáci pouze snadno nahraditelný materiál. Znova se budu opakovat - žádná válka nemůže být spravedlivá !!!

Zaklínač (2002) (seriál)

O mnoho kvalitnější než prvotní film. Knížky od A.Sapkowského miluji, a i když se seriál nedrží nijak věrně předlohy, myslím, že se povedl. Je tam atmosféra, dobře vykreslené postavy a hezká průvodní hudba - solidní 4. Občas si říkám, bylo asi hodně těžké žít v takovýchto dobách, ale lidé k sobě tak nějak měli blíže. To je to, co mě nyní hodně chybí. Po shlédnutí první řady amerického seriálu zvyšuji na 5*.

40 dnů a 40 nocí (2002)

HMMM ... 40 dnů a 40 nocí bez sexu - a to má být jako tragédie? Tak tuhle "tragedii" já prožívám 9x do roka. Na této komedii jsou vidět hlavní priority nové americké mládeže - sex a prachy a vše co se kolem tohoto točí. Dvě hvězdičky dávám za hezké lidi a myšlenku, že toho správného můžeš poznat až po prvním polibku. Jinak slabounké.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Pouze krátké vysvětlení mých 3 * . V tomto seriále mě chybí bližší poznání hlavních představitelů z roty E - vše je takové neosobní a pro mě dosti chaotické. Navíc si myslím, že zde chybí to hodně podstatné, co tvoří nedílnou součást nynější Ameriky - černošská populace. Nějak se mi nechce věřit, že by ve druhé světové bojovali pouze běloši a hispánci.

Bulšit (2001)

Další z komedií typu "vypni mozek a hlavně nemysli na nic jiného než jak si užít" !! Z vyjímkou krásných "bab" lze od tohoto filmu chytit jen svrab. Možná je to blbost, ale všiml si někdo, že hlavní představitelka je dost podobná naší Kristýně Leichtové?