Don Juan DeMarco (1994)

Pokud v něco intenzivně věříš, potom dokážeš přesvědčit nejen sebe, ale ovlivníš celé okolí. Tak na mne působil tento film, kde herecky vynikl J.Depp, a kde se atmosféra houpavě přechylovala mezi fikcí a tvrdou nemocniční realitou. Film se mě líbil, a proto 3 a půl.

3-iron (2004)

Staré české příslové praví "mluviti stříbro, mlčeti zlato" v tomto filmu jsem pocítil sílu tohoto přísloví. Poutavý příběh o lásce, kde slova jsou nahrazena činy, kde volnost a svoboda má tu největší cenu, a když navíc potkáš tu pravou ... .

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Hodnotit tento film bylo pro mne hodně obtížné. Snad i z toho důvodu, že mám k tomuto tématu podvědomě dosti blízký vztah. Zoufalý čin dostal hlavního hrdinu do ještě zoufalejší situace, ale když se zdá situace bezvýchodná, mělo by přijít něco, co dá člověku ještě naději. To se právě stalo v tomto filmu, kde Zia, poté co spáchal sebevraždu, potká při hledání své lásky Desiréé, půvabnou a milou Mikel a úplně nečekaná Love story na onom světě je zde ... . I přes ponurost filmu i tématu se nakonec film ukáže jako optimistický, a naznačí divákovi, že nikdy nemusí být úplně pozdě.

Post Coitum (2004)

Tak se mi zdá, že poslední dobou došly J.Jakubiskovi nápady. Tento film je pro mne totální propadák, a že v něm hraje Franco Nero? - ten si přijel do Čech užít s hezkejma holkama - což L.Vondráčková jednoznačně je . Jinak si totiž neumím vysvětlit, že na tento scénář řekl ano.

Dokonalý svět (1993)

Kdy se z malého kluka stane velký chlap ... a stane se jím vůbec? Tyto otázky jsou řešeny především při jeho dospívání, a myslím, že u malého Filipa, po tom co prožil, o tom není vůbec nutné pochybvat. Butch v podání Kevina Kostnera plní roli "náhodného" otce a dá Filipovi jeden obrovský dar - vzpomínky na dětství, které v něm i přes smutný závěr určitě zanechají hodně pozitivního. Režisér C.Eastwood prostě ví jak na lidi, což dokazuje i svojí následující režijní tvorbou.

Million Dollar Baby (2004)

Skvostný film ukazující sílu a vůli člověka něčeho dosáhnout, a to v dobrém i ve zlém. Skvělé herecké výkony hlavních představitelů, kvalitní scénář, stejně kvalitně převedený do filmové podoby. Kamera, která Vás dokonale vtáhne do děje a vkusně vybraná hudba, to jsou hlavní přednosti tohoto filmu. Možná se trochu jeví jako manipulativní a hrající na city, ale neuráží, protože nedělá z lidí blbce, proto u mne za 5 hvězd. Tento film také zlehka poukazuje na problém zvaný "euthanasie", od kterého dává velká většina lidí ruce pryč, ale který by se měl řešit.

Legenda o "1900" (1998)

Stejně jako stromy, které když přesadíte často umírají, existují i lidé, kteří nedokáží žít mimo svůj rodný prostor. Tak by se dal zhruba shrnout příběh geniálního pianisty, který vyrostl z dítěte, které objevila posádka zaoceánské lodi a pojmenovala dle roku jeho nálezu prostě 1900. Krásný příběh kolorovaný nádhernou hudbou Ennia Morriconeho, který si určitě nenechte ujít.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Jsou lidé, kteří si užívají celý život, a chtějí ho prožít na plný "ceres" již od mládí. Potom jsou lidé, kteří si toto uvědomí, když už jim zbývá do konce málo, ale podaří se jim to občas i stihnout.. A nakonec existují lidé, kteří zjistí, že jim život protekl mezi prsty a oni vlastně nežili, ale pouze přežívali - bohužel takových je většina. Tento film se věnuje prostřední skupině, kde je však ještě jeden háček - nesmí v tom být člověk sám. Slušný film, který však nenabídl nic co by již nebylo objeveno a řečeno - slabší 4.

Zack a Miri točí porno (2008)

Láska může mít hodně podob. Toto je jedna z nich. Z pravou láskou bych měl zůstat v dobrém i zlém. Po objevení a shlédnutí tohoto filmu jsem si oddychl. Nejsem jediný, který "obšlapuje" kolem nádherných holek a bojí se jich zeptat jestli s ním nepůjdou na rande /a časem mu i "dají"/.. Přeji všem klukům i holkám, aby nemuseli tento problém řešit tak složitě jako hrdinové v tomto filmu / i když řešení taky nebylo špatné /. Elizabeth Banks je podle mého gusta, film má spád a velmi kvalitní scénárisický nápad.

Doba ledová (2002)

Jeden z nejhezčích animáčů, které jsem v poslední době viděl. Kvalita se u mne odvíjí od toho, že ve filmu neustále nacházím nové a nové detaily, které člověku občas uniknou. Navíc se již dopředu těším na některé scénky, které si o to více vychutnávám. Nádherný film, který i po třetím shlédnutí nabízí pohodu a radost. Pro mne - silnější 4.