Nene (2022)

Myšlenkově dost podnětná a svěží záležitost, které se daří nacházet originální spojitosti.

Devátá brána (1999)

Film ve kterém se dobře bydlí. Přes určitý neblahý vliv devadesátek je to pořád tak trochu film starých dobrých časů a jeho anachronismus je pohlcující.

Nit z přízraků (2017)

Nejromantičtější a svým způsobem nejlaskavější film o možná trochu toxické lásce, který se nebojí říkat i nepohodlné a nepříjemné věci. Současně asi nejvtipnější a nejpodvratnější pojetí zkrocení zlé ženy, jaké jsem viděl.

Vlastníci (2019)

Pro méně chápavé vzadu - ten barák je naše republika. A to že to lidem přijde jako komedie je dokladem hrůzy jakou tu pro nás orchestrují.

Pelíšky (1999)

Podobně jako u Papouškových komedií i zde došlo k největšímu národnímu nedorozumění, kdy si lid vlastní kritiku vyložil jako svou oslavu.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Jestli v tomhle není všechno tak nevim. I ta nízká hodnocení značí, že to ťalo do živého.

Joker (2019)

Velmi dobré, na mainstream a nadto komiks snad až příliš dobré a nebezpečné.

Ratchedová (2020) (seriál)

Jsem extrémně vděčný, že seriál nakonec nebyl tím, čím se propagoval a že se podařilo zůstat věrno scenáři přes zjevnou snahu producentů z toho vytřískat novou AHS (viz. poslední epizoda, kterou jako kánon ignoruju coby zoufalý produkční zásah)

Čínská čtvrť (1974)

Jeden z těch filmů, co už ve vás navždy zůstanou a nejdou odlišit od vlastních vzpomínek. Mimořádné dílo.

Modelář (2020)

Je to Palach, je to Švejk? Každopádně už nastavili zrcadlo.