Libanon (2009)

nepříjemně vykonstruované, uměle vytvářející konflitky, nasáklé všemi válečnými klišé, ale přesto poměrně ucházející.

Kvílení (2010)

animované pasáže dost nevkusné a k imaginativnosti básně hodně otrocké a redundantní konec ala největší americké klišé o svobodě slova (doprovozené jímavými smyčci) přímo odporný, ale i tak dostatečně zábavné a informativní.

Seriózní muž (2009)

Dokonale sevřená forma nevyváží skutečnost, že než o originální výpověď, jde spíš o mistrnou hračku.

Provaz (1948)

Těžko fandit postavám, co se považují za nadčlověky a přitom jsou prostě idioti (scenář je prostě dost křečovitý a naivní) - v tomhle ohledu film trochu ztrácí napětí a zádové střihy také nejsou nejpůvabnější.. I tak je to ale frajerský kousek, kterému díky jeho formě odpustíte i tu divadelnost a který by asi měl být povinnou filmovou četbou.

Stav ztroskotání (1983)

Vít Olmer má zvláštní talent zobrazovat tradiční české kratochvíle a kolektivy v tom nejodpornějším světle.. Většina jeho filmů ve mě po čase působení vyvolává silnou fyzickou nevolnost a já si jen stále nejsem jist, jestli je to jeho uměleckým záměrem, či neduhem.

The Runaways (2010)

film představuje rock N roll jako produkt a sám se odéru produktu nedokže zbavit.. produkt je to nicméně velmi řemeslně zvládnutý.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Rozumím proč je to kult, ale osobně tohle teda nežeru. Nakonec co taky čekat od filmu podle muzikálu..

O rodičích a dětech (2007)

Není to žádné velké Umění, ale umění jo.. Když to běží zpravidla už nepřepnu, takže ta čtvrtá musí být..

How to Be (2008)

po prvních zmínkách o tom, že film bude divný a nepřístupný jsem tušil, že mi sedne a naštěstí jsem se úplně nesplet. překvapivě severské a studentské, místy odvážně kreativní (někdy na úkor sevřenosti) a vůbec vcelku příjemné dílo.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Pixar instant. S posledními filmy pixar vystrkuje růžky a naznačuje, že jednou ty děti, snad opravdu rozbrečí... Až to udělá, přidám hvězdu, dokud ale hračky neskončí ve výhni, je to jen takové to Svěrákovské dojímání..:) + Předfilm Day and Night s opravdu originálně využítým třetím rozměrem, strčil vše následující do kapsy.