• Fantasy

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ja nechápem, aký s týmto dielom majú všetci problém. Force Awakens bola kopírka Novej Nádeje, toto sa konečne niekam posunulo. Vtipné vsuvky od Disney štúdia sa do toho príbehu naopak hodili, konečne sa to celé netvári tak vážne a kŕčovito. Publikum sa za tie roky zmenilo Disney to proste chápe, ale tí čo na tom nasilu musia hľadať chyby, ich samozrejme nájdu. Príbeh bol silný, vôbec mi nevadil ani krátky súboj Luka a Bena. Ja som si to užil, za mňa zatiaľ najlepšia časť, a to SW sledujem od začiatku.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Všetky situácie a charaktery hnané samozrejme do extrémov, ako sa na novodobú cool americkú komédiu patrí. Navyše to trpí klasickým neduhom druhých pokračovaní, je to o poznanie slabšie ako jednotka. A priznávam, že reálne si ten film zaslúži asi tak dve hviezdy...ale...no..viete...Mila Kunis.. +1*.Hej, áno viem, som neobjektívny, no pri nej vždy budem, sorry.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Ubrali na uchýláčinách prvého dielu, no stále vcelku slušná jazda. Páči sa mi kontrast medzi kamuflážou Kingsman a Statesman. Jedno je vyslovene britské a to druhé zasa rýdzo americké. Akurát do role drogovej boss lady by sa mi viac hodila taká Salma Hayek alebo Monica Bellucci, nevadí :)

Coherence (2013)

Nápad nebol zlý, ale neskôr to už veľmi so Schrodingerom prekombinovali, teória predsa sedí aj na dve, max. tri reality, nemuseli tam už pchať 5 či koľko domov. Prvých cca 30 minút skvelé, nevadili mi ani začiatočné dialógy, tie si naopak pri takýchto filmoch užívam, lebo veľa z toho čo sa povie ma po BOOM efekte neskôr hlbší význam. Posledných cca 25 minút to už ako som písal veľmi prekombinovali, akoby nevedeli, ako to celé ukončiť bez toho, aby z toho neurobili iba bohapustú vyvražďovačku, ako väčšinou podobné mysteriózne Sci-fi trilery končia (The Invitation). Záverečný mindfuck moment bol fajn, skoro som rozbil Macbook keď priateľ Em zdvihol telefón, potom na ňu pozrel a zrazu titulky.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Veľmi podarený seriál z prostredia viktoriánskeho Londýna. Pokiaľ máte radi mysteriózne počiny a nádych hororu, toto je pre vás. Všetci tu ospevujú výkon Evy Green, ktorý bol nepochybne dobrý, no mňa totálne dostal Rory Kinnear. To ako stvárnil bolesť, ktorou Frankensteinove "monštrum" prechádza pri tom, ako sa snaží začleniť do sveta, taký výkon sa len tak nevidí, a veľmi so sebou bojujete, aby ste ho nebrali čiernobielo, len ako antagonistu.

Holky na tahu (2017)

Úplne zbytočný film. Navyše tak, ako mi v tomto filme liezla na nervy Alice (Jillian Bell), tak mi asi v živote žiadna ženská na nervy neliezla.

Vražda v Orient expresu (2017)

Okrem úvodu v Jeruzaleme, ktorý tam vôbec nemusel byť a film mal vďaka tomu ešte pomalší rozjazd, bol toto pre mňa absolútny MASTERPIECE. Nepreháňam. Posledných 15 minút absolútne dokonalá a odzbrojujúca hudba, ktorá to celé doviedla do dokonalosti. Suchet bol dobrý Poirot, Branagh je excelentný.

Wonder Woman (2017)

Nepotrebujem k tomuto písať dlhý komentár. Ako som tak pozeral zoznam, videl som vsetky novodobe spracovania DC komiksov. Toto je s prehľadom to najlepšie (hodnotím strih, príbeh, réžiu, hercov, hudbu). Gal Gadot je skvelá WW, no paradoxne sa mi viac páčil výkon Chrisa Pinea. Ten tomuto filmu dodal to, čo by sama Gadot nedokázala.

All Eyez on Me (2017)

Nie som úplný znalec Pacovho životopisu, no pár nejasností v tomto filme až bilo do očí. Každopádne...ako fanúšik rapu som si šiel Tupaca viac ako Biggieho alebo N.W.A. a preto ma dosť štve, že tento počin je o triedu horší ako film o Biggiem a o dve triedy horší ako Straight Outta Compton. Rozprávanie nesúvislé, medzi udalosťami sa skáče neprirodzene a tvorcovia nevedia, či sa majú skôr zamerať na Pacov život alebo kariéru. Nech mi nikto nehovorí, že sa nedá nájsť kompromis, SOC je toho dôkazom. Hviezda Tupacovho kalibru by si zaslúžila väčšiu filmovú poctu ako toto. Snáď raz. P.S.: Jednu hviezdu dávam za Demetriusa Shippa Jr. jeho podobnosť s Tupacom je neuveriteľná, a herecky sa tiež dosť snažil. Hviezdu za hudbu, hoci bola skvelá nedám, lebo to je Tupacova robota, nie robota tvorcov filmu.