• Krátkometrážní

Opravdová kuráž (2010)

Coenovci už natočili ukecanou gangsterku a teď ukecaný western.

Kamarád taky rád (2011)

Na tenhle film jsem se moc těšil ačkoli o co půjde je asi každému jasné již z názvu. Dylan a Jamie, pár jak vyšitý. On z Los Angeles, ona z New Yorku. On je uhlazený, má rád čaj a hraní "tenisu". Ona je drsná, ma ráda kafe a hraní "tenisu". O komediálnosti a talentu Justina nemá cenu pochybovat, protože se neskutečně vypracoval. Mila je jedna z nejkrásnějších (no jo, evropanka) hereček Hollywoodu, myslím že slovo teprve ještě dostane. Nicméně ti dva k sobě pasovali neskutečně a byla mezi nimi vidět opravdu ta pověstná chemie. Borcem celého filmu je pro mě osoba Woodyho Harrelsona, který gaye zahrál fantasticky (strictly dicktly), jeho názory jsou prostě ze života. Postelové scény byly tou největší legrací poslední doby. Scéna, kdy Justin tančí a rapuje Jump od Kris Kross, byla perfektní. Netradiční romantická komedie s krásnou ženou a komikem Timberlakem...jsem spokojen.

Drive (2011)

Drive, jediný film roku 2011 který má u mě doposud plné hodnocené. Já tohle prostě můžu. V prvé řadě začnu chválit hlavního hrdinu. Tohle bylo mé první setkání vůbec s Ryanem Goslingem, ale o to víc byli intenzivní. Jeho minimalistické hraní, neukecanost a činy stojí za to. Inu jak se říká: "Mluviti stříbrno, mlčeti zlato". Dalším faktorem je celková atmosféra, takovou jako už dlouho nepamatuju. Jsem velkým fandou do aut a mé srdce zaplesalo, když jsem viděl záběry nočního města a Ryana se svým Chevroletem Malibu ročník 73. Honička s Fordem Mustang GT a Chryslerem 300 byla taktéž výborná. Určitě velkým význam na celkový dojem má neskutečný soundtrack v čele s Kavinskym. Moc se mi líbilo ztvárnění zvláštní lásky mezi Řidičem a sousekou Irene, tak to má být. Vím, že je tohle tvrzení předčasné, ale z toho bude velký klenot.

Odcházení (2011)

Dost dobře nechápu tak velká negativa ohledně Odcházení. Velké množství našich předních herců sehnal dokupy prezident Havel a dal absurdnímu divadlu filmovou tvář. Mě osobně se nejvíce líbíly role Budaře, Macháčka a geniálního Duška. Ta absurdita je opravdu typicky havlovská a ne každému se bude líbit. Co u mě ztratilo body, nejvíce za to rockové intermezzo.

Cashback (2006)

Abych přiznal barvu, tak jsem očekával typickou fekální komedii. Jenže jsem dostal hodně zajímavý snímek o lásce, s docela hlubšíma myšlenkama a trochu toho humoru. Opravdu velké překvapení.

VILOmeniny (2002) (pořad) odpad!

Tohle je možné opravdu jen na Slovensku.

2012 (2009)

Emmerich aka Pan Katastrofa se pustil do hodně diskutovaného tématu, skončení světa v roce 2012 podle Mayů. Musím pochválit efekty, celá zkáza působí vizuálně opravdu skvěle. Ovšem zbytek je jedna velká pohádka, plna samých otřepaných klišé. Asi nezbývá než aby každý kdo se chce letos zachránit začal šetřit tu miliardu €.

Na dno vášně (1997)

Poměrně zamotaný a komplikovavý snímek Almódovara, kdy každý skončí s každým. Postava Viktora byla opravdu na ránu, ta jeho nevyrovnanost.

Top Gear: Polární speciál (2007) (pořad)

Další z brutálních výzev Top Gearu. Jeremy a James v Toyotě Hilux a chudák Richard se psy na lyžích podnikají závod o dobytí severního pólu. Šílenci jen v tom nejlepším.