Sunshine (2007)

Bez debaty skvelý sci-fi film, ktorý ale nevyužil naplno svoj potenciál. Verím, že keby som to videl v kine, pridal by som minimálne jednu hviezdičku naviac, takto zostávam pri troch. Zábery sú naozaj slušné a dychberúce, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že filmu niečo chýbalo.

Jurský park (1993)

Vynikajúci Spielberg dokázal vytvoriť prehistorický svet plný dinosaurov. Jurský Park, ktorý dnes možno radiť medzi filmové klenoty a docení sa až časom. Tento film by som prirovnal k dobrému vínu, čím pozdejšie si ho pozriete, tým sa vám to bude zdať lepšie a lepšie. Neuveriteľný zážitok má človek z toho, že si to pozrie v pohodlí domova, nehovoriac o tom, aké to muselo byť v kine. A Williamsova hudba podmanivá ako v každom filme.

Sociální síť (2010)

Dajte Davidovi Fincherovi do rúk akýkoľvek scenár a vždy vám vyjde filmový skvost. Sociálna sieť, ktorá je dnes súčasťou každej vekovej kategórie tak ako ste ju doteraz nepoznali.

Annabelle (2014)

Bábka známa už z filmu Conjuring vo vlastnej filmovej úlohe pokúšajúc sa vystrašiť divákov. Myslím, že to aj celkom fungovalo.

Speciální jednotka (2011)

Solídny vojnový film určený skôr pre televízne obrazovky ako do kina. Napriek tomu je to zábavná akcia na nudný večer a film pri ktorom som sa rozhodne nenudil.

Equalizer (2014)

Osvedčená dvojka Fuqua Washington aj tentoraz klape na 100% v parádnom akčnom thrilleri. Film pripomínajúci slávny Training Day tentokrát ponúka divákovi ďalší skvelý akčný zážitok. Prvá polovica filmu avšak oveľa lepšia napriek dlhým rozhovorom. Dôkaz, že aj v akčnom filme nemusí fungovať iba akcia.

Konfident (2011)

Perfektne vykreslený svet predrevolučný, ktorý je svojim politickým zriadením ovplyvňoval životy ľudí.

Let (2012)

Až desivo vykreslený alkoholizmus, ktorý zničí vás život, ak sa vám to vymkne spod kontroly a začnete chlastať jedna radosť. Denzel je skvelý v akejkoľvek úlohe.

Pod zemí (2014)

Krásne odporný film. Tak na tie miesta by ste ma nedostali ani za milión. A áno, v kine som sa poriadne bál.

Atomový vlak (1999) (TV film)

Na koniec 90. rokov solídny katastrofický film, avšak vhodný pre diváka, ktorý v nedeľu nemá čo robiť.