Méďa (2012)

Šialene bláznivá komédia, ktorá neponúka ani náznak zdravého rozumu. Ja som sa bavil.

Zlodějka knih (2013)

Pred zhliadnutím filmu som si prečítal knihu a musím povedať, že kniha je naozaj prekrásna. Knihy s filmom sa nedajú veľmi porovnávať, preto film beriem proste ako film. Avšak aj filmová podoba sa dala zrealizovať do krásneho filmu. Príbehy z druhej svetovej vojny v sebe vždy skrývajú čosi, tentokrát príbeh rozprávala samotná smrť. Je fajn vidieť vojnu aj z pohľadu civilného obyvateľstva Nemecka, nielen zo strany USA, Ruska či spojencov. Krásne zobrazený ťažký život v rokoch vojny so skvelou podmanivou Williamsovou hudbou, ktorý určite treba vidieť.

Labyrint: Útěk (2014)

Dobre spracovaný príbeh nič netušiacich ľudí. Film, pri ktorom som sa nenudil ani chvíľu, dokázal ma zaujať, ukázal zaujímavé momenty, v ktorých človek dokáže čokoľvek, keď sa chce niekam dostať. Fajná labybrintová misia, kedy som utekal tiež a fandil hlavným postavám, aby dorazili do svojho vytúženého cieľa. Som zvedavý na dvojku. Ak bude aspoň taká dobrá ako prvá časť, máme sa na čo tešiť.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Ako by to tu vyzeralo keby zrazu na Zemi neboli ľudia? Rozhodne zaujímavý dokument, vďaka ktorému som mal možnosť nahliadnuť na to, ako si príroda v priebehu rokov získala všetko späť.

Cesta ven (2014)

Netradičný film, ktorého hlavnými postavami sú neherci prináša zaujímavý príbeh z prostredia, ktorý je vykreslený tak realisticky, že si ho nemožno neobľúbiť. Slušná dráma, ktorá si získala uznania i v okolitých krajinách.

Aningaaq (2013)

Veľmi milé krátke video z opačného pohľadu ako sme to mali vidieť vo filme Gravity.

Hra (1997)

Ďalší Fincherov veľkofilm so skvelým Michaelom Douglasom v neskutočne premakanom príbehu. Hra je filmom kedy zabudne človek na vonkajší svet a stane sa súčasťou toho Fincherovho a človek sa dostane do jeho Hry. Je to proste paráda.

Sedm (1995)

Fincherov film, ktorý ho vyniesol na filmový piedestál. Pitt s Freemanom v strhujúcom psycho thrilleri, ktorý si idú svojú akčnú policajnú naháňačku od prvej minúty do neuveriteľného záveru plného prekvapení.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Plnohodnotná vizuálne vymakaná filmová "podívaná" v kine určite až nadhodnotené. Amazing je film, pri ktorom čakáte celý čas na lietanie medzi mrakodrapmi, zastavovanie protivníkov. To ale nečakajte a pripravte sa na dlhé rozhovory, ktoré by sa dali minimálne o dve tretiny skrátiť a zvýšiť tempo filmu. Celý film vytiahol aspoň záver, ktorý bol viac ako slušný a priniesol to, na čo každý divák v kine čakal počas celého filmu.

Žena v kleci (2013)

Skvelý psychologický Thriller vyprodukovaný zo severskej krajiny, pri ktorom som na jedinú chvíľu nemohol premýšľať nad niečím iným ako nad filmom. Škoda, že sa takéto filmy nedostávajú ku nám do kín. Ešteže to v poslednej dobe zachraňuje verejnoprávna televízia a neponúka nám len hoollywoodské blockbustery.