Ouija (2014)

Za málo peňazí, málo muziky, avšak stačilo to na to, aby to bol pozerateľný horor, ktorý však neodkrýva doposiaľ nič nové, ničím neprekvapí, ale rozhodne nenudí.

Zmizelá (2014)

David Fincher bol vždy zárukou skvelého filmu a keď k takejto režisérskej osobnosti prihodíte scenár formátu "Gone girl" nemôže z toho vzniknúť nič iné ako jeden z filmov roka. Knihu som si prečítal, ale to, ako tento príbeh dokázal vykresliť Fincher je veľkolepým zážitkom pre každého filmového fanúšika. Prvýkrát som sa dočkal toho, že som Benovi Affleckovi fandil. Ale to, ako "Úžasnú Amy" zahrala Rosemund Pike, sa len tak často nevidí. Vôbec si neviem predstaviť niekoho iného v jej úlohe. Úžasný psychologický thriller pri ktorom nič nie je na prvý pohľad tak, ako sa zdá. Povedzme si úprimne: Nezaslúžila si Rosamund Pike za toto veľdielo v jej podaní Oscara?

John Wick (2014)

Ako milovník takýchto filmových žánrov som si prišiel na svoje a film si užíval jedným dychom. Keanu Reeves, ktorý sa narodil do role akčných žánrov nám predviedol drvivú akciu počas ktorej lieta všetko, čo mu príde pod ruku.

38 (2014)

Krásny filmový dokument o našom legendárnom hokejistovi, ktorý to dotiahol až na samotný vrchol a navždy na náš hokejový tím bude pozerať z hokejového neba :)

Čtvrtý král (1997) (TV film)

Vždy som si s chuťou pozrel tento film o putovaní troch kráľov :)

Avengers (2012)

Bravúrne zvládnutá akčná nálož s comiksovými superhrdinami, ktorá má v sebe všetko, čo k takémuto žánru patrí. Od úvodnej sekvencie až po posledný úder na konci filmu je to jedna akčná jazda, počas ktorej sa toho deje strašne veľa. P.S. záverečná scénka po titulkoch ma fakt pobavila :)

Kolonáda (2013) (seriál)

Je samozrejmé, že to nie je najlepší seriál, aký sa kedy objavil na obrazovkách televízie, avšak už len tá zmena oproti dlhodobým telenovelám typu Panelák či Búrlivé víno je to príjemná zmena. Trinásť častí, v ktorých sa objavia problémy, nenaťahujú sa, posúvajú príbeh a sú zaujímavé. Po dlhom týždni a odreagovaním sa od blížiaceho nového týždňa to bol skvelý nedeľný oddych na obrazovkách verejnoprávnej televízie.

Interstellar (2014)

Christopher Nolan posunul vesmírne sci-fi o niekoľko svetelných rokov dopredu. Stačilo "iba" prejsť čiernou dierou a veľkolepé divadlo sa mohlo začať. Niečo takéto dokáže skonštruovať len skutočný filmový génius s podporou skvelých hercou akým McConaughey bez debaty je a keď k tomu pridám hudobný vizuál, pri ktorom človek nedýcha a vďaka čomu vďačíme legendárnemu Hansovi Zimmerovi. Tento film je skvost, akých je v danom žánri pramálo a prekonať ho novým počinom sci-fi tohto druhu bude náročné, ba priam nemožné. V kine veľký filmový zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.

Pixely (2010)

Super!