iMucha Show (2022) (divadelní záznam)

Možná, kdybych neznal Muchovy obrazy, tak by mě to bavilo. Přitom výstava EMOTION na Pražském hradě byla překvapivě působivá. Ale to bylo zřejmě tím, že nerušil vklíněný klišé příběh boy meets girl… Nebo kýčové prvky děje jako vydat se pomáhat v hořící katedrále Notre-Dame...

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

Člověk by rád věděl, zda to je zajímavý seriál, nebo ne, ale jelikož spousta lidí, co to hodnotí, má nějaké problémy se svou křehkou mužskou identitou, tak je to spíš taková projekce, než recenze :o https://www.thepinknews.com/2022/12/24/homophobic-men-insecure-science

Příběhy písní (2020) (seriál)

I když se základ dokumentu točí kolem tří hlavních vybraných písní, film zmapuje celou kariéru dané osoby.

Cesty (2022) (divadelní záznam)

Ve srovnání s tím je Cirque du Soleil nuda – mega výprava, kostýmy, přitom stále variace na to samé, podobné výstupy a příběh, který se ztrácí a je vytvořen tak nějak uměle a výstupy na to jsou roubovány. „Cesty“ jsou mnohem méně výpravné a přitom daleko napínavější výpravou - autentický příběh, nebo spíš příběhy, vystoupení, která mohou vypadat obyčejně, ale přitom jsou působivá, a když už člověk myslí, že je konec, tak teprve přijde vrchol…

Queer - Nenech si to vzít! (2022) (epizoda)

Tento díl je důležitý v tom, že ukázal, jak ve skutečnosti funguje „pomoc“ Hnutí pro život a jejich kampaně „Nesoudíme, pomáháme“. Mrzí mě, že i soudní liidé, kteří se jinak investigativně zabývají společenskými tématy, že se nechají nalákat na líbivou plakátovou kampaň, přestože vědí, že anti-choice Hnutí pro život za potrat považuje i antikoncepci. Hnutí má podporu celebrit i lidí na politice úrovní a v zastupitelstvech, v Praze má zlevněné plakátovací plochy… Přitom nemá odbornou úroveň, poradenství neposkytuje legálně a nikdo se nezabýval tím, jak ve skutečnosti vypadá (existovaly jen zprostředkované výpovědi spokojených žen, které anonymně poskytlo samo hnutí v rámci svého PR). Zde figurantka na linku volá a je vidět, jak je pracovnice linky manipulativní a evidentně tlačí proti interrupci – prý se tím dotyčná poškodí, bude to známka, že podlehla nátlaku, bude toho jednou litovat a následují příběhy takových žen. A tomu čelí ženy, které jsou v krizi, šoku, potřebují si utřídit myšlenky, jsou zranitelné… PS:  viz Marze a)    já jako psycholog potřebuji podotknout, že Jeroným Klimeš je považován v psychologické obci za psychologa, neurvalého, homofobního, nedůvěryhodného b)    pořad neprosazuje potraty, vůbec, prosazuje právo volby a z pořadu samo vyplývá, že to právo interrupce naopak může snížit, to o úmrtnosti žen při potratu ej blbost – naopak máme podložen statistiky, že  při zákazu interrupcí jednak jejich počet stoupá a jednak riziko na zdraví a životě je větší

Mariah Carey: All I Want for Christmas Is You (1994) (hudební videoklip)

Mně se ten videoklip vůbec nelíbí. Uměle působící záběry VHS domácího videa halabala sestříhané a působící na jedno brdo nevytváří žádnou atmosféru. Přitom z velké části ze stejných záběrů a rozhodně stejným stylem bylo vytvořeno video pro pomalu „Miss You Most (At Christmas Time)“, kde střih dává smysl a celé to působí kompaktně a příjemně. (All I Want For Christmas Is You (Black & White Version) 2005) V roce 2005 vznikla k písni černobílá retro verze a ta je mnohem lepší, stylová: Miss You Most (At Christmas Time)

Jeho temné esence - The Enchanted Sleeper (2022) (epizoda)

Dawe2 – protože andělé, to se ví, musí být bílí :) A gayové? Vážně? Tady má někdo bujnou fantazii. Mimochodem Ježíš se se svými učedníky líbal. Gayové? :) Že nevadí, že andělé nejsou bezpohlavní bytosti? Nebo že nevadí, že nejsou zobrazeni realisticky dle bible, ale mají lidskou podobu? :) OMG proč ne? Proč, proč by všechno muselo být heteronormativní a bilé? Čarodějnice nevadí, nadpřirozené bytosti... ale že by někde mohl být gay? :D

Never Hike in the Snow (2020)

when Jason goes festive :) Skvělý přechod mezi Halloweenem a Vánoci <3

America the Beautiful (2007)

Trochu to působí jako školní projekt režiséra. Téma je důležité, ale možná jeden díl pořadu Johna Olivera by ho rozkryl intenzivněji v kratším čase. Většina dokumentu je (skoro časosběrně) o náctileté modelce. Skvělá je Eve Ensler, autorka Monologů vaginy.

ABBA Gold: Greatest Hits (2003) (koncert)

Bonus Tracks: 20. ABBA – The History (Documentary) 25:21; 21. Dancing Queen (1992 Version) 3:47