• Thriller

Legendy zločinu (2015)

Ako som sa bola dočítala, tak bratia Krayovci boli pekné kvietky a myslím si, že tento film sa tomu venoval veľmi vlažne. Ale zase je to gangsterka, ktorá má štýl. Aj vďaka svojmu krásnemu vizuálu a určite aj vďaka perfektnému soundtracku (v bare, kde spieva Duffy, by som ja sedela asi každý večer). A Hardy chameleón? Že je krásny chlap to som vedela, vedela som aj, že je výborný herec. Ale tu bol ešte krajší a ešte lepší a hneď dvakrát. Vskutku príjemná oddychovka, nenudila som sa. 3,5*

Až na vrchol (2015)

Zbožňujem ten pocit, keď sa na Masarykovom okruhu rozozvučia všetky tie stroje naraz. Zimomriavky nikdy nechýbajú. Mám tých chlapcov z Moto GP rada. Všetkých. Ale jedného predsa len o kus viac. Dokument je to výborný, svižný a podmanivý. Oceňujem.

Suburra (2015)

Na sto percent mi vyšiel tip, že kto skončí v klietke pri tom rozkošnom psíkovi. Suburra je film plný špinavosti, ľudskej špinavosti. Nič pozitívne. Smutný film. Tne do živého. Hudba to výborne dokreslila.

Biyeolhan geori (2006)

Prvú polovicu filmu tu máme trošku nevýrazného gangstra, v druhej polovici je to zrazu nemilosrdný pánko. Prvá polovica filmu ma teda vôbec nebavila, druhá bola naozaj skvelá. Ten príbeh nakoniec za niečo stál, takisto aj tie bitky. No a hlavný hrdina bol celkom sympaťák s romantickou dušou. Tak odo mňa silné tri hviezdy. Apropo, ten multiinštrumentalista z karaoke bol teda iný týpek.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Film plný chlapíkov, ktorí dávajú jednu hlášku za druhou .. len tak medzi rečou. Všetko sa im parádne darí, všetko im vychádza .. len tak náhodou, Fakt skvelá zábava s výborným koncom. Pardón .. bola tam predsa len jedna slečna so samopalom.

Tisíc dnů s Annou (1969)

Nemá cenu rozoberať príbeh. Takto nejako sa to stalo a ja históriu neprepíšem. Bolo ale pre mňa zaujímavé sledovať, čo všetko dokázali dvaja ľudia urobiť pre svoje ciele. O nesmrteľnej láske sa tu nedá vôbec hovoriť. Anne dopadla tak ako dopadla, ale umrela so cťou. Myslím si, že na začiatku vôbec netušila ako sa jej všetko vypomstí. A Henry? Čo chcel, za tým bezhlavo išiel ... ale láska po čase vyšumela a vyhrala túžba po mužskom potomkovi. Bolo zaujímavé toto všetko sledovať ... tie intrigy, zradu a klamstvá. Film bol natočený výborne, krásne kostýmy, výborní herci ... snáď by sa dalo povedať, že toto bol prototyp kvalitného historického filmu.

Profesionál (1981)

Film mal veľmi komótny začiatok a všetky scény mi prišli strašne strojené, tak som silno začala rozmýšľať prečo som vlastne voľakedy toho Belmonda na TV obrazovkách ako malá žrala. Lenže potom opustil africký kontinent, obliekol si modrú košeľu, koženú bundu, na krk zavesil zlatú reťaz a zrazu to bol ťažký profesionál a šarmantný chlap ... a áno, spomenula som si. A nebol to ani zlý príbeh. A Morriconeho hlavný hudobný motív zaznel vo filme asi miliónkrát ... všimli ste si?

Pád Třetí říše (2004)

Takže takto nejako vyzerali posledné Hitlerove dni a posledné dni ľudí okolo neho. Ja som ich extra naštudované nemala. A vlastne ani jeho osobu ako takú. Tak som si pozrela pár jeho prejavov a prečítala nejaké tie články a myslím si, že Bruno Ganz odviedol fantastickú robotu. A vôbec, celá nemecká herecká elita sa vyznamenala. Film to bol výborný, hlavne, čo sa historickej výpovede týka. Veľká spokojnosť!

Všechno, co mám (2015)

Úplný začiatok filmu mi prišiel lacný, potom zase akoby nám toho chceli veľa a rýchlo povedať ... myslela som si, že ma film nebude baviť, že nepôjde viac do hĺbky. Opak je pravdou a navyše ma príbeh Stacie a Laurel neskutočne dojal. Doslova. Natočené to bolo s citom, výborne zahraté a hudba skvelo pasovala.

Skřivánci na niti (1969)

Mne toto celé pripadalo ako taká menšia fraška. Vôbec som z tohto filmu necítila ťažobu tej doby, snáď len posledný záber vo výťahu ma rozosmutnil. Ale možno presne takto to tvorcovia chceli.