• Fantasy

Můj bratr Tom (2001)

Krasa. Film dycha atmosferou Snu noci svatojanske a herci jsou take vyborni. Okouzli vas! Chvilemi trochu prekonstruovane ale.. nemohu jinak !

Past na rosomáka (2002)

V druhe polovine film vsadil na akcni prvek tajemneho muze obtezujiciho Zoe. Psychologie postav, budovana atmosfera a vubec cely film jde do p******! Ale za prvni pulku dam 3!

Hvězda padá vzhůru (1974)

Vy jste to vydrželi???? Tak to nechápu, vždy mi stačí deset minut a připadám si jak po vymytí mozku!!!

Spice World (1997)

Roztomile debilní snímek...

Spalující touha (1999)

Výborné. Sice bych odstranila takové to vysvětlování Zieglera "jak to všechno bylo", protože ze všeho nejvíce připomíná scény z Agathy Christie - jak se na to jako přišlo, v náznacích by to bylo asi působivější. Místy mi to hodně připomínalo Lynche (kontrast mezi červenou a modrou - skoro všude, velký význam snů, podvědomí). Stanley Kubrick měl na herce čuch (Kidman +Cruise) snad bych tam jen raději viděla H. Keitla (měl hrát Zieglera). Dva dny před svou smrtí S. Kubrick prohlásil : "je to nejlepší film, jaký jsem kdy natočil!" Až na Clock.Or. souhlasím!!!

Holubice (1960)

Spíše obrazy, pocity, hudba, filosofie ... je to ještě film? A koho to zajímá, je to výjimečně působivé! Vláčil je vizuální básník a dojde Vám to, aniž byste si to přečetli v encyklopedii!!

Záře (1996)

Krása!

Noc na Zemi (1991)

Jasně nejslabší Jarmusch, protože je také nejvíce komerční. L.A. je předvídatelné a Winona mě neoslnila! Výborný New York!!!!!! Nejslabší Paříž. Zábavný Řím a standartní Helsinky. Spíše zklamání!

21 gramů (2003)

Rozhodně dobrý film, kterému k dokonalosti chybí snad jen větší realičnost! Sice výborná režie, herecké výkony, ale za srdce mě to nechytlo :-(

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Výborné a strhující! Brutalita a syrovost první povídky, psychologická propracovanost druhé povídky a dokonalost třetí... DOST DOBRÝ!