Svět mimozemšťanů (2020) (seriál)

Ty jo mě to bavilo. Myslím, že jsem pochopil, o čem to bylo a co nám chtěl dokument sdělit. Poslední díl je top!

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Fenomén Star Trek mě nikdy moc nebral (snad krom filmu 2009), a když už se nebylo na co dívat, řekl jsem si, že zkusím Discovery. První díl mě docela bavil, když se na scéně poprvé objevila želvuška jsem byl mile překvapen. Bohužel pak se na scéně ukázal víceméně k ději úplně zbytečnej homosexuální vztah "želvušky 2.0" s hlavním medikem a mezidruhový sex klingona a člověka. To už jsem dal ještě pár dílů více méně z povinnosti. Pak mě to nedalo, a dočetl jsem se, že druhá série je snad ještě horší jak první tak jsem to vypl a už to nikdy nezapnu. Což o to, že se na to hezky dívá, když dějově je to pro fanoušky Stargate Hluboký vesmír. Edit: tak dodívané. Na to, že je Michal Vulkánec tak tam furt jen brečí. První séerie se dá, druhá docela fajn a třetí už nemá smysl vidět. Jediná oblíbená postava Císařovna.

Nightflyers (2018) (seriál)

No je to teda dospělejší jak nedávno viděný Another Life, ale doprdele to se ten Netflix úplně posral ? Snaží se mi namluvit, že v daleké budoucnosti bude moct člověk do vesmíru jen pokud je transka, lesba, černá, gay, šmírák, labilní otec co přišel o dceru, telepat, napůl hologram nebo nebo vědomí již zemřelého člověka ? Tam je to samej odolnej jedinec, co se nenechá dvakrát přemlouvat k sexuálnímu styku s kýmkoliv, kdekoliv nehledě na věk, postavení, národnost, barvu pleti a pohlaví. Tohle mě už na Netflixu docela sere. Sem po 4 dílu, uvidíme kam se to posune. EDIT - ona je to spíš taková nelogická nuda teda až do posledního dílu - tam se o dost zlepší, bohužel vše sráží poslední dvě minuty celé série, protože když konečně přijde na kontakt tak se stane tisíckrát omletej twist viděnej třeba v Contakt, Intelstellar atd.

Pevnost Šanghaj (2019)

Tohle je cílovka tak 10 let. Tohle nee. Zlatej Den nezávislosti ...

Jiný život (2019) (seriál)

Jako sory Starbuck, ale máš na víc. Když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím, pro jakou cílovku je tohle děláno, protože pro děcka se to tváří hrozně dospěle a pro dospělé je to moc teplé trans a vlastně úplně debilní. Zajímavou atmošku měl snad jen čtvrtej díl, dokud byl (no spíš nebyl) na scéně stopař. Dále bych chtěl vyzkoušet onen míchaný salát, protože sjetí byli teda vostře. Ale jinak z celé první série je zajímavých jen pár zvratů na konci snad dvou dílů - a samozřejmě toho posledního- a to jen proto, že mě zajímá jak vlastně ti mimozemšťani vypadaj. Zbytek vata o posádce, kde každý souloží s každým - nezávisle na věku pohlaví druhu či umělé inteligenci....

Barbaři (2020) (seriál)

Trochu pomalejší rozjed vyústil v docela zajímavé finále. I když jsem teda germánům moc nefandil, za to z armády Říma šel opravdu respekt. Jinak klasická středověká řezba. Těžkej a hlavně nebezpečnej to život.

Poslední království (2015) (seriál)

Kdo nadával na draky, zombíky a celkově na fantasy ve Hře o trůny, a libila se mu politika, intriky, muži cti, intrikáni a středověký brutal tak tohle je jasná volba (dokonce se tady klade důraz i na strategii středověkých bitev - což mě u většiny podobných seriálů doteď dost chybělo). Všechny 4 série ve dvou týdnech jedním dechem. 10 z 10. Dejte mi další

Vražda na jachtě (2019)

Začátek vypadal slibně, ale před půlkou se z toho vyklubala lehce podprůměrná "komedie" plná nesmyslů. Film není (kromě té luxusní jachty) ničím vyjmečný. Na nože, nebo Vražda v orient expresu jsou o 4 levely výš.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Nejsem žádnej eko-terorista, ale tohle je hodně na zamyšlení. Nauka o vývoji lidstva a planety by se měla zařadit mezi předměty na druhém stupni základní školy stejně jako finanční gramotnost. Tohle by měli kina pouštět zdarma po masivní reklamě, jakou měl třeba Avatar. Každý si sedl z jeho vizuálu na prdel, tenhle dokument je daleko krásnější než Cameronovo dílo. Attenborougha ještě doplňuje tento dokument https://www.youtube.com/watch?v=LQRAfJyEsko. Já to říkám furt, že člověk je největší parazit této planety.

Manyeo (2018)

Krásně krvané, jen škoda, že si s tím nevyhráli o něco víc. První půlka zbytečně nudná a natahovaná jen proto, aby se povedl závěrečný twist. Z to já si do trenek necvrkl, protože jsem pár lepší twistů už v životě viděl.