Hrdinové ohně (2017)

Těch amerických ultraspravňaku tam bylo až moc, ale to mi nezabrání dat s klidným svědomím 5.

Ava: Bez soucitu (2020)

Tři s odřenýma ušima. Chyba ve filmu - u první vraždy ustřelí mobil oběti i s rukou. Zároveň prostřelí okénko auta. Pak ho zabije. Vyleze z auta, sedne za volant a auto odjíždí (je naprosto v pořádku).

Vlak do Busanu 2 (2020)

Tak tohle bylo zklamání. Po vynikající jedničce je dvojka první zombie film pro děcka, který jsem kdy viděl. Ty dvě hvězdy jsou hlavně za vizuál, protože aposvět je hezky barevnej a dobře se na něj dívá a zombie jsou celkem hezky udělány. Ale to je tak vše. Příběh je jednoduchý, gore tam prakticky nebylo, postavy mě nebavili a řídící desetiletá holka mě přišla k smíchu (kde by se to za ty 4 roky naučila, když všude jsou nonstop zombie). Zombie musí vypadat realisticky, aby z ní šel strach. Tohle místy dost připomínalo nějakou vidohru než horor. Jo a ten konec ten to zazdil úplně. Nedávno viděné Yummy je daleko kvalitnější zombie film.

Kokuhaku (2010)

Ty kráso tak to byl nářez. Tak přesně pro takovejhle zážitek sleduju filmy. A že těch zážitků za rok moc není. Už dlouho mě nic takhle emočně nezežvejkalo a na konci nevyfluslo. Chvíli trvá, než vás chytne děj, ono vyznat se mezi těma japončíkama bude pro našince vždycky trošku oříšek, ale pokud si na film uděláte čas a chytnete začátek, tak zjistíte, že se za 20 minut staně něco hroznýho, ale ne ono se to stupňuje a stupňuje a stupňuje až se to vystupňuje do takových obrátek, že si řeknete že už to víc nejde a ono vás to přesvědčí že to jde. Takhle promakanej scénář jsem neviděl snad dva roky. Parazit je proti tomuhle tříhvězdičková záležitost. Prostě film, od kterýho nic nečekáte, a on vám neskutečně sedne. Perfekně natočeno i zahráno. Nejlepší koronavirovej filmovej zážitek.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Film o tom, jak naložit s 11 miliony židů po obsazení celé Evropy a Ruska. Přece jenom někdo to musel vymyslet a někdo to musel oznámit všem hlavounům nacistického Německa. Plán to byl takřka "geniální" jen se jim nepovedl jeden detail - prohráli válku - naštěstí..

Filosofové (2013)

Je to přesně ten film, který se vám od začátku snaží nalhat, že je něčím víc, na jehož konci zjistíte, že je to jen nafouknutá prázdná bublina. Líbí se mi představa vyjmečně nadaných lidí, řešící vzniklou situací hlavou. Dokud se jede na vlně logiky tak mě film bavil bohužel konec to celé zazdil a hlavní myšlenku nechal vyprchat. Škoda promarněného potenciálu... Rozehráno to bylo fakt dobře.

Yummy (2019)

Ty kráso tohle je jednoznačně 4,5. Ne ne a ne, Zombie žánr rozhodně není za zenitem a pokud se povede udělat aspon něčím zajímavý děj, tak je z toho taková pecka jako tohle. Královsky jsem se bavil a scéna s ptákem absolutně nemá chybu. Gore bylo absurdno taky - zombie humor mě baví. Když to tak shrnu, tohle se nemůže jmenovat jinak než Yummy.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Ty jo co by si ti kluci šikmoocí vlastně počali, kdyby IP Mana neměli. Vždyť kromě IPmana dostal na držku každej, koho jakejkoliv soupeř za všechny čtyři díly vyzval. Tak na co jim to kung-fu vlastně je ? Jinak finální souboj Yen Adkins je perfekně natočen i sestříhán (Adkins nácek a rasista válí - ty jeho údery vypadají, že opravdu bolí).. Radost se dívat. Za mě tam chtělo víc Bruce, to jeho kočkování se sportovci jsem nebral nijak vážně a když se šlo na vojenskou základnu, tak zůstal radši doma..

Neviditelný (2020)

Leigh Whannell opět válí. Kdo by to byl řekl, že v tolikrát ohraném námětu s neviditelným mužem se může vymyslet něco nového. A ono to jde. A at mě nidko nevykládá, že nejde natočit novej zajímavej neviditelnej Predátor.