Vítejte v džungli (2013)

Komedie ani tak ne, spíš je to parodie na Pána much. A parodie mě celkově baví. Z filmu je dobré si odnést, že Tigr nikdy neútočí tiřkrát, a pokud chcete udělat suprovej teambuldingovej večírek tak to chce kafe s pořádnou dávkou Durmanu. Navíc tu je jako třešnička na dortu Jean-Claude - takže spokojené 3 hvězdy.

Lov (2020)

Opravdu kvalitní vybíjená. Škoda jen, že tomu nedali větší rozměr v podobě nastrčené agentky Crystal, jež by aspon částečně vysvětlilo, proč je o tolik chytřejší a zručnější než její lovení kolegové. Ale tyhle začátky, kdy se skupina lidí objeví na nějakém místě a neví kdo proč kvůli čemu a komu může věřit, ty prostě můžu.

Zabiják proti své vůli (2019)

Na jednu stranu se mě hrozně líbí, že si Radcliffe vybírá docela zajímavý nezávislý filmy (kde je potřeba něco zahrát), na druhou stranu se mě tehnle styl "Zastav a nepřežiješ" nelíbil už v níže zmíněném. Sečteno a podtrženo tohle zas taková pecka není, ale určitě shlídnu další Potterovy filmy.

Díra (2019)

Tohle je přesně jako The Cube jen bez kostky za to s Dírou a jídlem. Dějově je to zajímavé do 85 minuty, než zjistíte, že odpovědi na to - kdo, proč, jak, kvůli čemu, nebo proč tam šel hlavní hrdina dobrovolně, kde se vzalo děcko v podlaží, kde nemohlo přežít, se nakonec nedočkáte. A přesně tohle mě na těchto filmech nebaví, i ted ve mě při závěrečných titulcích dřímá pocit, že mě to sice bavilo, ale ten konec to prostě hodí o 200 pater níž.

James Cameron: Příběh sci-fi (2018) (seriál)

Vcelku nudné pro někoho kdo všechny ty filmy, o kterých se vypráví, viděl a zná je nazpaměť. Z celé série jsem se nic podstatného nedozvěděl, a to byl vlastně důvod, proč jsem si to pustil. To, že všichni v dokumentu jsem světově uznávané perzony, se nehádám.

Noční můry z temnot (2019)

No tak tohohle určitě nejsem cílovka. Horor pro třináctiletý děcka. To se mi prostě líbit ani nemůže.

Pod vodou (2020)

Při sledování Underwater jsem si nejvíc vzpomněl na mé dětství - kde podobných monster hororů bylo nepočítaně (protože se jelo na vlně Aliena nebo Věci). Tohle mělo nejblíže k Leviathanovi a DeepStar Six. A protože protože se tyhle survival-space-akční-scifi-horory už moc netočí, tak mu s klidným svědomím vysolím 4 hvězdy a můžu jít spát. Klidně mi dejte druhý vrták, armádní doprovod, více velkých příšer - no prostě druhý díl a já se budu celou dobu těšit, až si to budu moci pustit.

Le Mans '66 (2019)

Ty krávo, tak z tohohle jsem si teda sedl na prdel. To se bude muset Parazit teda kurevsky snažit, aby z vrcholu mého žebříčku top 5 filmů 2019 sesadil Le Mans. Po těch všech zklamáních z Vetřelců, Predátorů a Terminátorů jsem si pustil film, od kterého jsem opravdu vůbec nic nečekal (Rivalové považuju za zbytečně přeceněné) a film mi dal naprosto vše, co od fimlu chci, ba co víc, dostal jsem i to co, co jsem nečekal. Tohle se nedá než doporučit.. Za mě 100%. The Best of 2019.

Vlastníci (2019)

Do kina bych na to asi nešel, ale v době karantény kvůli Koronaviru, je to milé zpestření domácí nudy. O to víc mě potěšilo, když jsem zjistil, že to je skupina lidí, zavřená do jedné místnosti, každý se svojí motivací, se svým pohledem na svět, se svýma úmyslama, se svýma kostlivcama, který postupem času lezou na povrch. A tohle mě prostě baví. Prostě kvalitou podobná konverzačka jako Naprostí cizinci, 12 rozhněvaných mužů a podobně.

Rambo: Poslední krev (2019)

Rozhodně nejhorší díl série. A to beru v úvahu druhý i agitkou Studené války prolezlý třetí díl. Rambo měl skončit čtvrtým dílem - dílem jehož adrenalinové finále mě totálně uzemnilo a já nevěřícně s otevřenou hubou civěl na to, jak jeden z mých největších dětských idolů porcuje lidi něčím, co nemělo nikdy spatřit světlo světa. Tohle se mělo jmenovat Postradatelní bez postradatelných, protože postava Ramba - co se po Vietnamu dostal na pár let do krymu, pak žil dekádu kdesi v klášteře, poté šel dožít do Barmy - prošla radikální psychologickou změnou. On se po své životní pouti vrací do států na vidlákov, kde tancuje s koněm, vychovává dceru a po nocích kope bez bagrů tunely. Tunely tak velké, jejíž vyhloubení by četě cigošů trvalo asi dvacet let. Navíc na starý kolena začíná chytračit jak kdyby si Rocky Balboba odskočil do jiného filmu. Taky by mě zajímalo jak se dostal konvoj po zuby ozbrojených Mexikánců přes Mexicko-Americké hranice, aniž by si toho celníci všimli. A takových wtf momentů je ve filmu víc. Ted k akci - chápu, že se SS snažil změnit tempo, přiblížit se klasice (pastmi) prvnímu dílu, ale při závěrečné čistce jsem se o nikoho nebál, Rambo se v každej moment ukázal tam, aby efektně (nikoliv efektivně) rozporcoval protivníka. Protivníci mě utvrdili v tom, že Mexikánci jsou jen banda oblečených amatérů, kteří vlezou kamkoliv, jak dobytek na porážku. A tak mě celkově tento díl připadá nudný, šablonovitý, bez jediné nezapomenutelné scény. Tohle je na Ramba zatraceně málo.