Parazit (2019)

I když to mělo svoje momenty, tak se prostě nemůžu ubránit dojmu, že to tvůrci mohly vyhrotit podstatně víc. Tahle látka by slušela Tarantinovi, protože by si daleko víc pohrál s postavama, dialogama, s gradací scén a klidně i s bizádností daného příběhu. Neurazí, ale ke kultovosti mu prostě něco výrazně chybí. A takovej humbuk kvůli tomu byl.

Coherence (2013)

Docela zajímavej pohled na problematiku multivesmíru. Jak člověk začne chápat - vo co gou - tak mě to připadalo zajímavý, ten konec tomu jednu hvězdičku ubral (radši bych bral zdrogovanou halucinogení mysl po požití roztoku od kamarádky) Druhou strhávám za nepříjemnou jako-by ruční kameru, která celý film zabírá jen obličeje a doslově mě nutí celý film protrpět.

Awoken (2019)

Další povedené dílko z Austrálie, kterému kazí dojem jen závěrečné finále.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Chápu, že se ZASE kdesi v prdelákově objevila obří flotila, kterou někdo potají x-let buduje, že se OPĚT bojíme kanonů (tentokrát množné číslo) , co ničí planety na počkání. Což není nic nového pod sluncem. Ale mě se to sakra líbilo. Po dvou nezáživných dílech se konečně na plný koule projeví Síla, z Ren se stává kvalitní Jedi (její schopnosti od 7 dílu značně rozvinula), ale taky ( a to bych sakra vyzdvihl) se konečně začala řešit Temná strana síly, na což čekám přes 20 let. A to všechno v opravdu nádherném audiovizuálu, který na OLEDce vypadá naprosto famozně. Klidně mi v budoucnu dejte hororový díl, kde pohlcuje Temná strana mladého Jediho, prostě zrod nového nekompromisního Sitha, co láme vazy, drtí lebky a své nepřátele porcuje světelným mečem.

Román pro pokročilé (2019)

Chápu, že je to film pro "vypínače mozků", ale když si to shrnu - Vašut se na začátku filmu dozví, že nemá prachy tak se odjede válet někam na hory do jeho hotelu, na který splácí hypotéku.. Tam jenom chlastá a každý ráno se probouzí bud s jednou nebo dvěma kočkama v posteli. To mu nestačí. Tak si na seznamce najde kočku, se kterou vymetá ty nejluxusnější (a taky nejdražší) hotely welnesy z naší republiky. Do prdele a kde na to jako bere ? A Etzler? Majitel hotelu s krabicema ? Jediná opravdu zajímavá postava byla jednoznačně Vašuta si vychutnávající Vanda Hybnerová. Už tu byl Román pro ženy a přísáhám, že pokud bude ještě jeden film s chytračícím Pažoutem, tak já si ho už rozhodně nepustím.

Výjimeční (2019)

Stejně jak u pečovatelů v domově důchodců i pro pečovatele o autistické jedince musíte mít od narození vlohy. A ty já prostě nemám, proto bych tyto profese vykonávat nemohl, a proto je nedělám. Dokonce mě ani nebaví se na to dívat. Proto dávám jednu hvězdu. Nicméně koho tahle problematika zajímá, tak at si pustí tohle, protože film má daleko lepší vypovídací hodnotu ze života autistů (a že to není vůbec prdel) jak ta americká (Rain Man) nebo indická (Jmenuji se Kahn) pohádka.

Světlo mezi oceány (2016)

Kdybych to viděl před 6 lety tak bych tomu vypálil dvě s komentem něco o tom, že je to dlouhé, nudné a nezajímavé. Ale pak se stal zázrak, já se stal otcem a začal jsem vnímat svět trochu jinak. Přiznávám, že první hodinu jsem měl dost problém abych neusnul, ale pak mě to vtáhlo do děje a pustilo až na konci. Prostě jsem se vžil jak do Fessbandera, tak do Viaknder tak do Weis i do Lucy a pro nikoho z těch čtyř vzniklá situace nebyla vůbec jednoduchá. Super film, ne pro každého.

Operace Rudé moře (2018)

Nejhorší na tom je to, že Čun Fin Van, Kul Kim Sun, Ping Pong Fan, Thuj Fuj Hnuj vypadají úplně stejně. Dokonce, i když mají v teamu Ling Fan Svej (rozuměj ženu), tak skoro není poznat, kdo je kdo.. A když už si na ty ksychty jakš takš zvyknete, tak po akční sekvenci nastává pasáž kecací, oni si ty helmy zdělají a jste zmatení jak Goro před Tokiem (na začátku filmu). Tudíž si s vojáky nevytvoříte žádný vztah a jen díváte se jak jedna strana masakruje tu druhou. Tot hlavní zápor filmu. Na druhou stranu až na první akční scénu (která nám ukazuje jak proti spravedlivé Čínské lidově demokratické armádě nemají piráti sebemenší šanci) je to slušná akční řež, která mě - otrlého diváka válečných filmů - párkrát dokázala šokovat (přévážně scéna z autobusu, ložisková bomba v autě). Potěšilo, že nakonec dojde i na tanky... Za mě dobrý...

Ženská na vrcholu (2019)

Nudné, šablonovité, naivní, debilní. Další důkaz toho, že naše kinematografie je totálně v prdeli, nebo si o Českém divákovi musí myslet, že je úplně vylízanej, nebo má v hlavě totálně nasráno. Chtěl bych vidět kdo z lidí vyjde s rodinou z cinestáru, nechá tam 1000 Kč za 4 lístky litr coly a velkej popcorn a je spokojenej s tím co ve filmu viděl. Já po 15ti minutách doma mlátil hlavou do zdi. Od 16 minut jsem přesně věděl, o čem to bude a jak to skončí. Prostě Bezva ženská na krku v Tatrách. Jen ještě debilnější. Ale co Dejdar a spol si udělali krásnej výlet do neméně krásnejch Tater zdarma a přitom tam spíchly "oddechovou jednohubku, o proti které jsou Snowboardácí nezapomenutelná kultovka.

Vyproštění (2020)

Kdyby ty nejlepší scény nebyly točený first person kamerou dal bych v klidu i pět. Tenhle styl pohybující se kamery mě dělá blbě. Jinak kvalitní jatka o třídu lepší jak John Wick.