František je děvkař (2008)

František je DEBIL. Film o člověku co nemá budoucnost, nemá prachy, nemá charisma, nemá styl, nemá humor - on vlastně nemá vůbec nic, kvůli čemu by mu skákali ženy samy od sebe do postele. A tak více než komedie je film vlastně Sci-fi. Nereálné sci-fi o čtyřicetiletým člověku, co si ani nedokáže ujasnit, co vlastně chce. Jestli klátit dorostenkině, nebo se starat o manželku a dítě.

Blíženec (2019)

Čím jsem starší tím víc nemusím filmy, kde normální člověk (jo vím že je asi nejlepší na světě v tom co dělá, ale doprdele vždyt je to pořád jenom člověk) porušuje fyzikální zákony, hlavní hrdina má zrychlené pohyby a film celkově sere na biomechaniku lidského těla. Scéna kdy starej Will ujiždí před mladým Willem na motorce a v kilu starej Will přepadne přes řidítka udělá asi dvacet kotrmelců na asfaltu a neodře si ani hlavu to celé poslala do podprůměru. Škoda do té doby se mi to docela líbilo. Dokážu pochopit, že když tohle udělá v Terminatorovi Temný osud "vylepšená kočka" poslaná z budoucnosti, že to může přežít ale proč cpát takový scény do docela vážně se tvářícího filmu o normálních lidech ? Navíc je na filmu až moc vidět že vše je točené na zeleným pozadí a doděláváno počítačově, což vůbec není záruka kvality. Co se dá určitě vyzdvihnout tak příjemně působící herecký výkon agentky Elizabeth, která strčila do kapsy všechny druhy Willů ve filmu.

Terminátor: Temný osud (2019)

Zápory - tahouni už jsou na to staří a kurva proč i Terminátor musí být debilně Genderově nevyváženej ? Vylepšenou ženu na ochranu bych ještě jakž-takž bral, nad starou Conorovou bych ještě zavřel obě oči. ale vůdce odporu v budoucnosti je trapná mexikánka co i po Soudným dnu umí z hlediska válečné taktiky úplný hovno ? To nikdo nevidí, že kdyby do T1 a T2 do role spasitele lidstva obsadili ženu, že by to byl totální propadák a každej by se tomu vysmál ? Tam, kde v nejzásadnějším okamžiku T2 kdysi zněla ultra cool hláška HastaLa vista Baby, tam ted Connorová křičí KARLE VZBUD SE !!!! Taky jsem si první půlku filmu myslel, že Connorová má stěžejní roli filmu v tom, že vymyslí KILLBOX (jak tomu ve filmu říkají), kde nakonec toho zlýho vyřídí a světe div se, nakonec se žádný Killbox nekoná a jede se na těžkou improvizaci. Vždyt to tam vůbec nemusela hrát! No a Karel ? Ten je kapitola sama o sobě :D ! T800 si po splnění mise najde láskyplný asexuální vztah se ženou, vychovává adoptovaného syna a prodává záclony ? Bože kdo tyhle pičoviny vymýšlí ???? Hrozně mi tam chyběla scéna kdy Rev-9 letí přes US Army základnu, generál hlásí - zastavte ho jakýmkoliv způsobem a nikdno není schopen jeho vrtulník sestřelit ? TOHLE MĚLA BÝT ČISTKA VE KTERÉ TERMINÁTOR UKÁŽE JAK MOC SMRTÍCÍ VLASTNĚ JE. CO ZA SRAČKY NÁS V BUDOUCNOSTI ČEKAJÍ. A ono hovno. Vlastně od tohoto okamžiku to jde s filmem do prdele, protože scény z letadel a vodní elektrárny už nic převratného neukážou. Klady - určitě souboje vylepšené kočky s robotem (myšlenka, že pokud to s ním neviřídíš do pár minut - tak si mrtvej je dobrá). Úvodní proslov Lindy Hamilton z T2, půlfilmová nostalgie v dobré víře, že sledujeme něco, co důstojně naváže na T2. A mě ted nezbývá než mlátit hlavou o zed, protože jsem se dostal do stádia, kdy už 100% vím, že svatou trojici Alien, Predator, Terminátor už NIKDO NIKDY dobře nenatočí...

Národní třída (2019)

Hynek Čermák je pro mě prostě sympaťák každým coulem a mě se Vandamuv naivní boj za záchranu Severky prostě líbil. Na rozdíl od ostatních českých filmových braků, tady byly jeho chování, povaha i motivace vykresleny sice jen v pár flashbecích, ale naprosto uvěřitelně a logicky (proč nechce vyklepat střechu na Škodě 120, jeho rozmluva s Langmajerem). Navíc si začínám myslet, že i z Ciny se klube kvalitní herec, protože po Pustině i tady na mě jeho Psychoš udělal dojem. Podtrženo a sečteno, ani nevím, jakej českej film za posledních 5 let se mě líbil víc než tady toto.

Banda (2019) (seriál)

No musím uzlnale přizant, že pár zajímavých momentů The Boys určitě má. Hlavně Starlight defakto celou sérii dostává jednu pecku za druhou a přitom za to vůbec nemůže. Ze supráku mě nebavil jenom ten feták (rychlýk), za to delfínomrd mě chvílemi vyvolával záchvaty smíchu. Celkově tento pokus považuji za zdařílý, obvzláště když to srovnávám s letošními - dle mého vkusu - zbytečně přeceňovanými Watchmeny.

Anna (2019)

Těchto filmů jsem už pár viděl, a čím jich mám nakoukáno víc, tím více doceňuji Brutální Nikitu. Ta byla brutální uvěřitelná chladná a vražedná. Anna je zbytečně překombinovaná (ty časový skoky působí spíš rušivě, než zajímavě) a z Nikity si vzala jen nejlepší scénu a tou je Test s telefonem v restauraci. A nemůžu ubránit dojmu, že ač je to nejlepší a jediná opravdu zajímavá scéna z filmu, tak zazděné okýnko na hajzlu u Nikity je daleko větší adreanlín.

Millerovi na tripu (2013)

Dlouho předlouho jsem se tomuhle vyhýbal, protože jsem si myslel, že Aniston nemůže hrát v něčem vtipným. Ještě dýl to je, co jsem nějaké komedii dalí pětihvězdu (tuším to bylo - Držh hubu), o to víc jsem byl překvapen. Ono i Millerovi není kdoví jak promakaná komedie - je snůška nerealných situací poskládana tak, aby to aspon trošku dávalo příběh a smysl. Ale ona je to PRDEL ! Opravdu jsem se u toho i smál. Co víc od komedie chtít ?

Watchmen (2019) (seriál)

Tak jestli tohle je vlajková lod HBO - tak to podrž koště. A to se mi filmový Watchmeni tuze líbily. Ze všech linek (7 legie, vražda náčelníka, padající olihně, utopie na měsíci) je kvalitní jen linka Sovy (s propadlem), vše ostatní v širším měřítku je k smíchu. Tak se sledování mění na čekání kdy a jestli vůbec se objeví ten modrej šmoula. Nakonec se objeví, ale co předvede - to mě hlava nebere. U mě promarněný potenciál.

Krvavá nevěsta (2019)

Nic extra - bral bych více absurdních situací a černého humoru. Nejlepší okamžiky filmu jsou, když se na scéně objeví služky. Bohužel jsou pouze tři a dost rychle dojdou... Dále bych pochválil mladou Samaru, sice se mi v obličeji moc nelíbí (celá tatík), za to to zděšení a přerod nevěsty v killera zahrála docela uvěřitelně... Prostě to vytáhla na pohodové 3.

Kin: Smrtící zbraň (2018)

Jediné co na tomto filmu stojí za to je James Franco. Scény s ním bavili, zbytek vata. Celá sci-fi zápletka je pro film úplně zbytečná.