Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Kolem vánoc, když Světy šly do kin, jsem byl docela nasra--j, že jsem to nestihl s dcerou v kině. Dnes jen tak kroutím hlavou, a jsem rád, že ten tácek, co by mě to po sečtení všech nákladů naše Cinemacity stálo, jsem nakonec ušetřil. Animáky s menší reklamou, které jsou daleko lepší, jsem viděl už mraky. Tohle nic převratného nenabízí. Snad jen Spider-mana, s maskou prasete v animákové podobě... Néé tohle opravdu neeee.....

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Ty jo, tak já bych zrovna v tomhle vyloženě průser nehledal. Ono je těžký vydělat kačky na filmu, o kterém se už před premíérou tvrdilo, že kasovně propadl. Po zklamání z Endgame jsem si uvědomil, že X-menovské universum si drží pořád vysoký standart. Chápu, že některým se výkon Lejdy ze Zimohradu nemusel líbit, nepředvedla nic světoborného, ale že by to vyloženě kazila to ne. Co bych pochvállil, tak Fassbenderův Magneto netáhne jen tento díl, ale celou čtyřdílnou serii, naopak McAvoy to od scénáristů to tentokrát docela schytal. Lehce zamrzelo i Quicksilverovo podcenění situace, které ho vyřadilo ze zbytku filmu. Můžu s klidným svědomím říct, že kromě všech originů s Wolverinem (Logan je naprosto boží) se mi všechny díly z tohoto universa fakt líbili.

Nabarvené ptáče (2019)

Pche - tahle agitka - Lidé prchají hromadně z kina - je jenom marketingovým tahem a reklamou. Ano film má jednu blbou, přehnaně "brutální" scénu - Mlynář a oči, ale ta se dá přežít a navíc je v první polovině filmu. Vše ostatní je normálně dívatelné. I když na druhou stranu i v na mém představení si jeden zřejmě zamilovaný páreček v půlce odešel asi na velkou a už se na své místa nevrátil (zřejmě nevěděli, na co si kupují lístek - romantika se v tomto filmu opravdu nekoná). K filmu - myslím, že černobílé zpracování se k této ponuré látce docela hodí, trochu mě vadilo, že se ve filmu skoro nemluví. Ale i tak si myslím, že na českou kinematografii je to více než podařené dílo.

Andílek na nervy (2015)

V podstatě úplně stejné jak Bezva ženská na krku, jen tohle je cílené na mladší publikum. Tohle schéma - z města přijede fiflena na venkov, tam jsou pro ni všichni jen burani, chvili tam žije, pak zjistí, že je to lepší způsob života než ve městě - mě už nemůže překvapit. Prostě na nedělní večer, když v TV dávaj jen Policie Modrava proč ne. Jen ten Mišík to tam kazí, z něj prostě herec nikdy nebude.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Ale jo, Holland je sympaťák a i druhý Spíďa docela odsýpá, takže se člověk nenudí. Jediný, kdo mi tu trochu neseděl byl až moc naivní Nick Fury. Pokud by někoho zajímalo, proč ta nepatrná změna charakteru - at vydrží i na druhou potitulkovou scénu. Byl jsem docela zvědavý, kam se universum pohne, když dva tahouni vypadli ze hry, bohužel na tuto otázku druhý Spajdr moc neodpoví. P.S. přesunutí zápletky na starý kontinent je příjemným zpestřením filmu.

Trhlina (2019)

Tak už si i Slováci natočili svoji vlastní verzi Blair Witch. A ono to taky tak dopadlo. Teda néé, že by to kasovně vydělalo jak slavnější předloha. Dopadlo to tak, že se opět díváme na bandu hysterických nesympatických lidí, co celou druhou polovinu filmu chodí po lese, navzájem na sebe křičí, díváme se na to, jak jim slzy tečou z očí, sliny z úst i sopel z nosu. Do toho světla co zhasnou a zvuk co se nevysvětlí. Kdybych věděl, že výsledek bude tento, tak bych to ani nepouštěl.

Hellboy: Královna krve (2019)

Moc, opravdu moc jsem si přál, aby všechny ty negace, co kolem filmu byly, byly jen hejty zapšklých nerdů, a já mohl udělit pětihvězdu mýmu oblíbenýmu herovi. Bohužel, spanilá jízda se nekoná. Na co je filmu gore, když film postrádá napětí ? Nebo se někdo vážně u filmu o někdo bál? Na co je filmu rating R, když i tak je to dělané pro malé děcka ? (podobny problém má i Jeníček a Mařenka - Lovci čarodejnic).Hlavní Hellboyuv protivník je mluvící prase ?? WTF !! Ducha mrtvého vypouští médium z dutiny ústní ?? WTF ? Voják měnící se v geparda ? Pro boha proč ? To už se vážně netočí filmy bez těchto zhovadilostí ??? Nebýt opravdu vychytaných vyvrženců pekla a částečné apokalypsy uvažoval bych i o 2. I když Hellboy i přerostlé prase hlaškujou jak můžou....

Kosti a skalp (2015)

No mě osobně bavili Tarantinovské 2/3 filmu než závěrečné Eliho Rotha finále. Sledovat Kurt Russela byl opravdový balzám na moji dušičku. Škoda jen, že jich na záchranu neodjelo víc ...

Syn temnoty (2019)

Ač můžu s klidným svědomím říct, že se mi to líbilo, pořád se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby si s tím někdo opravdu vyhrál a udělal něco opravdu atmosférického, tak by se mohla zrodit nová vlna neokoukaných filmů tzv. Komixhororů. Jelikož tento subžánr je ještě neprovařenej a finančně nevydojen. Takhle tu máme jen průměrný film pro 13ti letý fakany, který upadne brzy v zapomnění. Chtělo by vzít tohle téma a udělat seroš Smallville a na 15 dílů se dívat, jak Kel All procuje Kentovi Metropilis i Lexe Luthora. Prostě něco s koulema.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nelehký úkol mě čeká. Jak napsat plnohodnotný komentář aniž bych vyzradil jediný spojler ? Snad jen, že Tarantino si vzal těžký, přetěžký úkol natočit film o tragické události tak, aby byly všichni spokojeni. Když o tom ted tak přemýšlím, tak si myslím, že ono to ani vypadat nemohlo. Quentin to prostě pojal po Tarantinovsku a vyšel z toho se ctí, i když ty rozporuplné pocity, co ve mě ted dřímají, z filmu bude mít asi každý. Možná se mi to rozleží a zítra tu hvězdu přidám, ale to se teprve uvidí. Každopádně si myslím, že na tohle může nadávat snad jen Bruce Leeho dcera :-). Dlouho jsem se v kině tak nenasmál, když se tam objevil i Bruce. K filmu - vidět na plátně duo Kapr a Pitt trousící Tarantinovské hlášky je záruka kvality ale tentokrát si moje sympatie získal na plné čáře Pitt. Asi je to proto, že jeho postava měla tu zajímavější dějovou linku. Soundtrack filmu je perfektní (ale to se u jeho filmů už opakuju) . Jak je to možné, že 162 minut uteklo zas tak rychle ?