Pohádkář (2014)

Už jsem si začínal myslet, že českej film začíná točit docela zajímavý filmy, bohužel u tohoto díla jsem opět vystřízlivěl. Tohle je prostě další nezajímavá sračka, o které za 14 dní už ani nebudete vědět, o čem to vlastně bylo.

Sekretářka (2002)

Kdo by to byl řekl, že něco, co od roku 2012 dokkáže vidělat miliardu (myslím tím román 50 odstínů šedi), je jen trapně okopčený plagiát tohoto snímku (2002). Dokonce se E. L. Jamesová ani neobtěžovala, vymyslet Grejovi jiné jméno. Opravdu nechápu, jak ji to mohlo projít. Ale teď k filmu. Sekretářka je taková romantická komediální lovestory o narušené, submisivní sekretářce a jejím introvertním, dominantním právníkovi. Prostě sado-maso Pretty Woman. I s očekávaným Happy-Endem.

Soudce (2014)

Na můj vkus tam bylo až moc rodinného dramatu.... Ale přesně tyhle role se Tony Starkovi vyloženě sedí a Duvall hraje ještě o trošku líp.. Až na scénu v koupelně je to i docela prdel. Škoda, že to nebylo víc o vraždě, důkazech a soudu. Jeden z těch lepších filmů 2014.

Konzultant (2013)

Takhle neskutečně nudnej a nudně ukecanej film jsem už dlouho neviděl. A přitom námět jak hovado... Ridley to tentokrát vůbec nezvládl...

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Svět fantasy Drákulovi nesvědčí... Je smutný, že nejlepší okamžik celýho filmu je jeho poslední minuta, která nám vlastně otevírá možné pokračování - teda pokud si jednička na sebe vydělá. Drákulovi nejvíc uškodilo přepracování směrem k Twajlajtu... Co je to za upíra, když za celej film neuvidíte ani krev ?!?!? Tady je to syrotek, hodnej taťka, milující manžel, ochránce bezbranných a obětavej vladař... a jen tak mimochodem nabodávač - to se bohužel ve filmu vůbec neřeší... Proč kurva neudělají nějakej remake pro dospělé obecenstvo...

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tak to teda ne. Chápu, že dědoušci si chcou před důchodem trochu přividělat, aby nedošly prachy na kokain, štětky, chlast steroidy a nějakou tu fanatickou výru. Ale tohle ??? Jednička byla old school jízda, dvojka už taková sice trapná, ale odlehčená a tohle ?? Chvíli mě připadalo, že celá armáda kromě tanků nafasovala do boje jen slepý náboje. Omladina totálně k s míchu (další 50 kylová kočka háže z chlapama v plné polní jak kdyby to byly hadrový panáci) a staří už nemají tu tolik prostoru, aby jejich hláškování utáhlo celej film. Arnold už vypadá fakt strhaně (bojím se bojím novýho Terminátora), Lungrenovo Jdu pověsit piráta vůbec nečekejte. Nejtrapnější je úvodní scéna se záchranou Snipese (ten tam byl jen do počtu, v celým filmu žádnej pořádnej fajt). Mel si střihl stejně tragickýho záporaka jak ve druhé Mačetě. Kdo by to byl řekl, že nejlepší postava bude můj neoblíbenec Banderas (s lehkostí grácie dal připomenout blázna z Desperáda) .. A to je fakt průser.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po předčasných ovacech Iron mana 3 jsem se Capitaina 2 obával. Hlavně proto, že jednička je podle mě nejhorší Marvel co je ... O to víc se mě Winter Soldier líbil. Až na lítajícího černouška to bylo fakt vostrý, nápaditý, zajímavý a vtipný... Chce si někdo vystoupit :-))) ??. Už první scéna s autem mě vtáhla do děje a pokud bude ve stejném duchu i Nick Fjury (ted nevím jak se to píše) tak se máme na co těšit...

Blbec k večeři (2010)

Nevím originál mě připadal víc ze života, blbec byl uvěřitelnej. Remake mě připadá moc vykonstruovanej, Steve Carerll se do role vůbec nehodil.

Equalizer (2014)

Už Mačeta nám ukázal, že s věcma od Mounfieldu - když se použijí ne právě k tomu, k čemu byly zrovna vyrobeny - může být docela prdel. I když si myslím, že takovej profík by knížky v Bauhausu určitě nečetl, po zavírací době s bandou Rusáků to bylo docela vostrý. Až na trik s mikrovlnkou Cayseho Raybacka i originální..

Lucy (2014)

Po akční stránce je to tipický Besson. Jeho filmy mám jako podobné pohodové jednohubky. Trošku morbidní, ale proč ne. Zřejmě si tohle řekl i frantík a tak nám začal trošku improvizovat. Do 90% využití mozku to docela hezky odsýpá až jsem si říkal, jak to všechno dopadne. Těch posledních deset procent už Besson neukočíroval.. Všechno vědění světa a vesmíru uloženo na ....... USB ! - to už je výsměch :-)). Navíc po těch všech Avengrech už mám nějak přescarlettováno. S lepší herečkou, bych možná zvedl na 4.