Templář (2011)

Přesněji 3,5. Nebýt chaotické kamery v soubojích a trošku slabšího příběhu - hodnotil bych i výšš. Je to velice syrovej, velice zajímavej film, o tom, jak se obléhá středověký, dobře opevněný hrad... Souboje s dvacetikylovýma mečama a obříma sekyrama.. To můžu.....

Země kůlů (2010)

Film má dva fakt silné momenty (z nichž prvního si nemusíte všimnout).

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Od prvního do pátého dílu bych dal 3. Boje v aréně šly do pozadí, vše se motá kolem Batiata a jeho manželky. Né, že by to bylo úplně nudné, ale dějové zvraty jsou všechny předvídatelné. Navíc nový gladiatory jsem si neoblíbil (teda kromě toho síťaře), vlasatej a neoholenej Crixus tam pořád koulí jen očima a celkově se do té role moc nehodí. Gannicus je fakt až moc Gay, jedinej zajímavej "polo"gladiator je tam ten šmatlavec z první serie. 6 díl - musí hodnocení zvednout - protože první den v nové aréně je totální masakr, lepší souboje ze středověku jsem snad v žádným filmu neviděl.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak a mám to za sebou. Teda první serii. . Je to hezké - ANO. Je to velké - ANO. Tak proč jen tři hvězdy ?? Protože je to totální NUDA. Ano sem tam přijde nějakej ten zvrat, ale jinak se tam pořád jen kecá a kecá a kecá. Jedinou bitvu (nebo spíš jatka), která v serii byla, divák ani neuvidí. Rozjetý je to dobře, druhá série bud bude pěkně našláplá, nebo to bude jen další čekání na něco, co nemusí vůbec přijít.....

Simpsonovi (1989) (seriál)

Totální ale Totální klasika. V tomto se najdou jak malí tak velcí - každej si z toho odnese něco jinýho, ale všem se to bude líbit..

Spartakus (2010) (seriál)

Původně jsem si Spartaka pustil hlavně kvůli krvi a zápasům. První dva díly mě moc nechytly, ale jak jsem se do toho vžil tak mě to úplně pohltilo. Od 5 dílu jsem to zhltal během dvou dnů. Proti vizuálu, kterej se nemusí všem úplně líbit, vůbec nic nemám a co mě překvapilo, tak od půlky serie se pěkně zamotá i příběh - což bych u ryze akčního serošu fakt nečekal. Jako jeden z mála seriálů má totálně vyhecované finále (třeba heroes první řada byl konec pro mě největším zklamáním) a název Kill them all dělá slušnou tečku za celou první serií... EDIT - Spartacus: Pomsta tahle série plně navazuje na Krev a písek vysoký standart si drží - jasných 5 z 5, intriky pokračují akce pořád dost, Spartacus: Válka zatracených intrik ubylo, zato přibylo usekaných a rozmlácených hlav v detailu, davové scény nepůsobí až tak věrohodně, díky 9 dílu téhle série hodnotím 4,5 z 5. Andy Whitfield - byls nezkutečnej simpoš, je to velká škoda, budiž ti země lehká :-(

Úsvit mrtvých (2004)

Podle mě nejlepší Zombie horor, kterej byl kdy natočen. Film si na nic nehraje, rychle jde do akce, většinu postav jsem si oblíbil. Ranní apokalypsa zvládnutá naprosto perfektně. Viděno opakovaně a pořád nemůžu najít žádnou chybu.

Vítězové a poražení (1999)

"Sport ? To už není sport. Od doby co zápas přerušila první komerční přestávka." Tahle věta z úst Al Pacina posunula VaP do kategorie 5 hvězdiček - protože to je kurevská pravda !!! Výborné herecké výkony ode všech, skvělé postavy, vrcholy a pády dnešních sportovních superhvězd (drogy, ženy, večírky, doping), otázka morální etiky sportovců a lékařů (ekonomický úspěch klubu vs zdraví sportovce)... A HLAVNĚ - DNEŠNÍ SPORT JE PŘEDEVŠÍM BUSSINES !!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Konečně někdo natočil to, o čem já mluvím kudy chodím. Pořádná Apokalypsa v seriálu. První miniserie docela zajímavá. Na rozjezd proč ne. Divácky je to úspěšné. Má to slušně našláplé na pořádnou ŘEZNIČINU v druhé sérii. Pokud scénáristi využijí v seriálu potenciál armády a bránících se kryzových center popř. měst - tak si získájí obrovskou fanouškovskou základnu. To jediné mě v první sérii trošku chybělo, nějaká dech beroucí scéna, na kterou by se nedalo zapomenout (28 týdnů poté - vrtulník co šrotuje zombie, Predátor - vystřílená dálnice do lesa). Edit po 2 dílu druhé série - oni v tom americkým (ne)smyslu pro rodinu pokračují :-( Snižuji hodnocení :-((

Poslední dům nalevo (2009)

Tak přesně tohle by se mělo povinně pouštět dětem v 7 třídě na základce. Dobrý věci se v životě stávají jen málokdy (nežijeme v Beverli Hills), a jít s někým cizím do hotelového pokoje je ŠPATNÉ. SVĚT JE ZLEJ !!! Zvrtnout se to může během 20 sekund. Vše ostatní ve filmu je jen průměrná omáčka.