Sedm (1995)

Zas tak velká deprese se mnou nelomcovala, ale uznávám, že tenhle film je neprůstřelný pro výtky jakékoliv druhu. A úsměvné je zase to, že i takový metrosexuál jako Pitt, si občas natahuje uvázanou kravatu přes hlavu...:)

Království (1994) (seriál)

Nevím co dodat k seriálům jako Twin Peaks, nebo právě Království, které vlastně definují podstatu mého kinematografického nadšení. Dvdčka s Královstvím jsem si pro efekt koupil přímo v dánsku a všechny díly tam vykoukal během jedné noci. Vážně nevím co k tomuhle napsat, buď království budete milovat, nebo vás to unudí k smrti ...

Nebezpečný klient (1994)

Ničím výrazným mě film sice neohromil, na druhou stranu ale ani neurazil. Pár světlých momentů se najde vždy, místy velmi napínavé no a herecké výkony také nejsou z nejhorších, nejvíce bych vyzdvihl asi představitele malého chlapce, který se nemusel přetvařovat, aby hrál tak jak bylo třeba. No a konec je pochopitelně staré klišé, nicméně na lepší průměr to stačí úplně.

Princezna ze mlejna (1994)

No jako malému se mi to celkem líbilo a pamatuji si, že jsem to v inkriminované době viděl x*y krát takže teď nebudu pokrytec a ty 4* tam nechám.

Demolition Man (1993)

Je to hlavně o přístupu. Prvních pár minut jsem nechápal jak může někdo takovou podělanou zhovadilost vůbec vyzvracet do scénáře, časem mi ale došlo, že jsem podstatně vedle. Pak už to byla jen velmi úsměvná parodie, které vlastně nešlo nic vytknout, neboť vše by se dalo označit za "záměrné". Ale co, smál jsem se dost a těch 110 ztracených minut nelituju.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Mně tohle anime nějak nesedne. I když bylo celkem zábavné, nemohl jsem se zbavit dojmu, že ultranásilí, úchylosex a všeobecně všechny ty perverze, kterými film překypoval mírně dominovaly a jaksi přebíjely obsahovou stránku filmu. Na druhou stranu je to asi takový ten anime standard na který po všech těch simpsonech a futuramách prostě nejsem zvyklý a otrlý divák se na to už nesoustředí. Z takového stanoviska bych pak musel vyzdvihnout především výbornou atmosféru a celkový nádech, užasnou animaci, dějovou hojnost, dobrodružství, skvělé postavy a dialogy a celý ten příběh, no, cítil jsem se skoro jak při sledování velkofilmu. A jak říkám, mírně snížit úchylnost a dám rozhodně 5*......no možná je dám časem stejně.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

I kdybych chtěl posuzovat tento pro mne vpravdě legendární seriál jaksi ze současného pohledu a vědomí, nemohl bych neboť zážitky a vzpomínky, které ze své hlavy urputně lovím jsou již dávno zformovány mozečkem malého klučiny, co se rád dívá na bitky. Kdyby se můj současný věk rovnal tak 10ti, neváhal bych prásknout plné hodnocení, mám ale spíš pocit, že kdybych si dal po těch letech takové menší repete, dopadlo by to o dost tragičtěji. Co se však zarytých dogmat týče, tento seriál je modla mého dětství a snad jsem nevynechal jediný díl, jinak nechť se v pekle smažím.

Nesmrtelná teta (1993)

Teta měla radši umřít, nemusel bych na to jít třikrát se školou.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Je to především romantický film, to si pište že jo. Romantická večeře ve společnosti shnilé mámy, faráře a pár dalších typusů, romantická procházka sadem usekaných končetin a prokypřených střev, to nejromantičtější vyznání lásky za přítomnosti vybraných hostů a správné sekačky na trávu v rukách. Romantika uškvařených kebulí, škodolibých hajzlíků, vypreparovaných hrudních košů, obnažených chodidel, přichucených pudinků ale hlavně a to především, romantika toho nejšmakóznějšího kečupu, jaký lze od východního k západnímu pobřeží sehnat. Jo a abych nezapomněl, tahle krvavá pochutina má vážně STYL.