Bouřlivé výšiny (1992)

velice zkrácená verze knihy.. myslím, že člověk, který ji nečetl, se občas může v ději ztrácet, city, které se v knize vyvíjí 50 stránek jsou vyjádřeny jedním pohledem, což člověk občas nemůže pochytit a ani charakteristiky postav nejsou stejné jako v předloze..

Machete (2010)

pokud přistoupíte na rodriguezovu hru, tak není o čem debatovat, jinak by se člověk na jeho filmy ani dívat nemohl.. nejlepší scény byly rozhodně ty s bodyguardy:)

Dostaň ho tam (2010)

čekala sem pořádný nášup hlášek a vtipů ve stylu pařby ve vegas, ale místo toho sem dostala jen několik dobrých a většinu nechutných (to neustálé zvracení už bylo celkem fuj)..

Dopisy pro Julii (2010)

trošičku hloupá předvídatelná slaďoučká romantika se sympatickými hrdiny (až teda na toho über lamače teenagerských srdcí Christopher Egana) a krásnou krajinou..

Počátek (2010)

neuvěřitelně promyšlené, efektně natočené.. pozor: nutné zapojit mozek! nejlepší film za posledních pár měsíců

Ženy v pokušení (2010)

pokus o český "americký film"(dojemná smrt, uvědomnění si ženy v letech že je stále krásná, usmíření všech na konci), který je zároveň propagací na celou škálu výrobků v Česku k dostání (od mobilnách telefonů až po jogurt), sponzorské dary fungují... zprvu se mi film zdál jako celkem slušná komedie, ale jakmile se začal rýsovat vztah mezi starší ženou mladším klukem a asi po deseti minutách jeho "budování" se spolu vyspali, sem si řekla jen ježišmarja. navíc ve chvíli, která měla diváky v kině rozesmutnit a oni se místo toho začli smát sem si říkala jestli je hloupý obecenstvo nebo ti filmaři. ta mladá slečna se chovala naprosto nelogicky a postava macháčka mi přišla úplně zbytečná, jeho scéna s počůranýma kytkama, no fuj..(trapných vtipů se zde najde víc).. vzhledem k pokleslosti českých komedií (popř.všech současných filmů) se ale tenhle ještě celkem vyvedl - pobavit průměrného diváka dokáže ("malý" český člověk nepolíbený zajímavější cizojazyčnou kinematografií si jej i zamiluje), ale až v příliš dlouhé stopáži, hodinka a půl by filmu slušela víc

Nezapomeň na mě (2010)

happy end jsem nemohla očekávat, i když bych ho těm sympatickým postavám přála.. závěrečná pointa je ohromující, nechybí ani vtip. doporučuju kapesníčky

Všichni jsou v pohodě (2009)

nesentimentální, až smutně realistický příběh... nakonec ve mě ale zanechal dobrý pocit

Vlkodlak (2010)

předvídatelný konec, trochu přeumělkované masky, ale dobří herci a skvělá atmosféra.. klasické lekačky neomrzí.. ale tak joo, šlo to, taková odpočinková zábava..

Nine (2009)

Film absolutně o ničem. Hudba taky nic moc, ten přízvuk u nich se nedal většinou vůbec poslouchat! Fergie vypadá jak napuchlá kočka s nadváhou a Sophia Loren by se s tím zplastikovaným ksichtem neměla už vubec nikde ukazovat.. 2* za pár písniček, některý herce a za to, že se na to hezky kouká.