Zabiják (2023)

To bylo tak osvěžující! Malý velký film, variace na obraz dnešní doby a černá komedie, při které se usmíváte a s posledním cuknutím očních víček jen koukáte, a říkáte si WTF?!

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Přestřelka za písečné bouře, naháněčka po letišti, auto honička s fiátkem, a celá vlaková sekvence, lahůdky. Konkurence naprosto nestíhá. Byl jsem naprosto omámen tím, že se akce odehrává za světlá, nikoli za šera, či za tmy, jak je poslední dobou zvykem, aby se ušetřilo a zaplácly se nedokonalosti po trikové stránce. Každý peníz je tu vidět. Jediný problém toho filmu jsou v podstatě předešlé díly, kdy vymyslet stále nové padouchy, stále nové akční scény, stále nové super zbraně, není jen tak. Já si přeji, aby druhá část Odplaty završila Huntův příběh, neboť končit se má v nejlepším. Což potvrzují 4 z 5ti Indiana Jonesů. Jo a Balfe by potřeboval facku, aby se probral a dovalil nějaký další motiv, nebo získal trochu inspirace. To jeho burácení bylo sem tam přes čáru. Běžte do kina, lepší, a poctivější pohádka pro dospělé letos nebude. IMAX Praha 8.7.23

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Alvarez byl tedy úplně jinde, čímž mu uděluji hvězdu navíc…tohle hrozná nuda.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Jasně, má to své kvality, ale za mě instantní podívaná na jedno kouknutí, kde chybí zapamatování hodný moment. Marně vyhlížím fantasy ve smyslu Společenstva Prstenu, či Nekonečného příběhu…je to milé, slušné, naleštěné, ale tohle Princ a pruďas (2011) je daleko víc epic, byť je to naprosté GP a zhovadilost.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Všechno to směřuje ke skutečnosti, ze se musí jednat o jednu z verzí Matrixu, která je Neovi pouštěna do hlavy, aby se nezešílel, přičemž jde o prequel k Resurrections. A v pátém díle očekávám prolnutí těchto sérií, a pak možná přehodnotím. “Yeah!”Jinak to sakra nedává žádný smysl 😁

Babylon (2022)

Někdo by měl Chazellovi sdělit, že opravdu není Tarantino.