Jillen

T.A. Řezníček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 23.5.2019  23:41
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

A Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli získává...Drogon, nebo jak se ta potvora jmenuje.

• 27.4.2019  17:51

Lahůdka. Jeden z filmů roku 2018.

• 5.3.2019  23:28

Yates má práci. To je skvělé...

• 5.3.2019  23:26
    MOST! (TV seriál) (2019)

Mraky výborných (ne)herců, mraky skvělých hlášek a poslední dva díly, které to v celkovém dojmu pohřbí.

• 28.9.2018  23:43
    Upgrade (2018)

Lahůdka. Staré dobré béčko, které je jak balzám na filmovou duši.

• 8.9.2018  21:25

Vlastně takový remake Ztraceného světa. Předchozí Jurský svět si rád pustím znovu, ale tohle už pravděpodobně nikdy. Nudné a hloupější než je zdrávo. Howardová tentokrát na facku a Pratta už to evidentně taky neba.

• 29.7.2018  00:19

28.7.2018 IMAX Praha.

• 14.7.2018  14:23

Není tu nic, kvůli čemu bych to kdy chtěl vidět znovu. Nuda k ukousání.

• 24.3.2018  20:59
    Annihilation (2018)

Sedlo mi to. Scéna s naříkající kreaturou lahůdková. Atmosféra uhrančivá. Jednohubka, která zasytí, nebo po ní budete mít hlad. Ve srovnání s Příchozími a A:Covenant, jasný vítěz.

• 21.1.2018  20:13

Film roku 2017. Čekal jsem, že mě "takto" dojme Dunkerk. Čekal jsem, že mě "takto" pobaví Trainspotting 2. Čekal jsem, že mě "takto" nadchnou osmé Hvězdné války. Ale, že mě dojmou, pobaví a nadchnou Tři billboardy?! To jsem opravdu nečekal.

• 27.12.2017  15:31

Chybí tomu lehkost a zábavnost Pátého elementu a šílenost Lucy. Nehledě na herecké obsazení, kde je nejmenším problémem ústřední dvojice. Owen je castingový super průšvih. Pár skvělých momentů nepřebije fakt, že pouze o jednorázovku. Škoda.

• 14.12.2017  13:09

Spoilery! Prosím, štípněte mě a řekněte, že se mi to jen zdálo. Viděl jsem další epizodu Hvězdných válek, nebo fanfilm komedii z prostředí Hvězdných válek, které se omylem upsalo pár herců z původní trilogie a, která neumětelsky kopíruje Imperium vrací úder a Návrat Jediho - Ewoci + 100 jiné havěti? Huxna? Poe s nitro wingem vs. flotila Prvního Řádu v čele se super mega giga křižníkem neschopna jej zlikvidovat? BB-8 a jeho 100+1 funkce, včetně automatu na mince? Leia a její space trip? Snoke vševěd, čtoucí myšlenky všech na vzdálenost galaxií, ale netušící zradu, která se mu točí u pasu? Snoke a jeho nová vizáž? Snoke a...kdo byl vlastně Snoke?! Hledáme hackera, necháme se zatknout za dopravní přestupek a objevíme ho na cele! A tak dále a tak dále! Hlavně, že je pořád sranda, že ano, mistře Yodo? Síla se probouzí mě naštvala, Rogue One mě opět vrátil do světa, který zbožňuji a Poslední z Jediů mě dal kopanec na solar za mou naivitu, že by snad mohlo být ještě líp. Lucas je možná mizerný režisér, ale svůj svět měl pevně pod kontrolou. Vzdal se ho a jiní, lepší režiséři, jej przní, co jim Disney dovolí. Dobře mu a nám, zasloužíme si to. Od odpadu to dělí pár skvělých scén a nápadů, ty se však ztrácí jak Luke při západu sluncí...

• 20.6.2017  15:19

Zklamání dvacetiletí. Promarněná šance a důkaz, že některé filmy prostě nepotřebují pokračování.

• 15.12.2016  22:45

Hudba film sráží velice dolů, ale i tak nemůžu po první projekci jinak. Nečekal jsem nic. Disney a jeho pokus probudit Sílu mě dostatečně uzemnil, každopádně takovýto kousek z předaleké galaxie si nechám líbit ještě párkrát. Cestou z kina jsem si pustil soundtrack k Nové naději a bylo to k nezaplacení. Po druhé projekci se musím omluvit Giacchinovi, jeho hudba roste s každým poslechnutím. Nemůžu se dočkat Blu-raye...

• 14.11.2016  21:47
    Anthropoid (2016)

Těžko hodnotitelné. Co je ale přímo ostudné je Praha - statická, vyretušovaná, neživá. To vážně nešlo zapracovat na výpravě? Přestřelka poctivá.

• 13.11.2016  19:36
    Příchozí (2016)

A to vážně miluji sci-fi dojáky.

• 4.11.2016  01:44

Rada kamaráda, kdy tento radí nekoukat, nepadla na úrodnou půdu a já musel dát šanci. Kdo by ji nedal, když to Abrams tak pěkně nakopl, že? Z celého filmu pamatuji snad jen zábavný úvod. Destrukce Enterprise ostudně nezáživná, nepřehledná, bez emocí. Snad příště.

• 2.11.2016  11:07

Pár geniálních scén a fórků, ale především vyčpělá kopie Nema, která nemá co nabídnout. Dory a její rodičovská linka po čase tak irituje...a to mám patetické pixarovské šablony rád.

• 8.1.2016  19:12

Komentář na pokračování. Kde začít. Možná nečekaně prohlášením, že prvních 15 minut prvního Star Treku tvůrce J.J. Abramse má v sobě víc emocí, než celá Epizoda VII. A to píši jako člověk, který původní Star Treky nemusí, většinu jich neviděl a ságu z předalekých galaxií hltá od svých 9-ti let. Jako člověk odkojený na Skryté hrozbě jsem zvyklý na ledacos a jen tak něco mě neurazí, Hvězdným válkám jednoduše odpustím fakt hodně a to včetně strašných dialogů, hereckých výkonů, nelogičností. Je to sci-fi/fantsy soap opera, která je geniální i hloupá zároveň, je schopná zasáhnout každou věkovou kategorii a každý si v ní najde to své. Každá epizoda se od předchozí v něčem liší, každá posouvá universum někam dál. Epizoda VII (tohle označení je dosti zavádějící) neposouvá nic a nikam. Být klukem v době, kdy kina drtila Nová naděje a desítky let čekat na to samé, jen v lepším kabátku, byl bych naštvaný. Síla se probouzí bere to nejlepší z epizod IV.-VI. a snaží se to bezostyšně servírovat na tom nejlepším podnosu, jaký kdy poctil filmové plátno. Na co bylo dříve potřeba vystavět celou trilogii, to se dnes zvládá za 2 hodinky. Abrams se tak snažil udělat všechno pro všechny, až úplně zapomněl na to, co dělá ságu Star Wars jedinečnou...

• 3.11.2015  12:50

Nejzábavnější, nejpřehlednější, nejvyváženější a nejsympatičtější akční film roku. Bond tohle bude jen těžko překonávat. Hunt totiž zraje jako víno a v rámci série se spolu s M:I:III jedná o nejlepší pokračování. Letadlo, opera, elektrárna, moto-honička, co akční sekvence, to perla.

• 21.10.2015  11:53
    V hlavě (2015)

Originální, emoce ždímající, rychle ubíhající, ale něco tomu chybí. Závěrečné titulky pobaví víc jak celý film, bohužel.

• 3.10.2015  22:17
    Terminator Genisys (2015)

Terminoval mi mozek. Už nikdy to nechci vidět a lituji toho, že jsem se vůbec rozhodl to vidět.

• 12.6.2015  22:54

Je to tam! A to jsem byl po všech těch ukázkách maximálně skeptický. Takhle má vypadat zábavný akční blockbuster pro celou rodinu. Při závěrečném fightu jsem téměř nedýchal, i když jsem věděl, že hlavní protagonisté do jednoho přežijí :-).

• 21.5.2015  06:30

Z úcty k Walkerovi tam tu jednu nechám.

• 13.5.2015  22:40

Po řemeslné stránce (režie, kamera, výprava, střih) naprosto DOKONALE. Ta všudypřítomná špína je až hmatatelna a člověk má pocit, že se ocitl ve skutečném světě. Za to klobouk dolu, nic takového tu zatraceně dlouho nebylo. Bohužel, už jsem asi prejedeny non-stop akčních filmů, takže bych, dle "méně je někdy více", ubral na plynu. Ale napálit to do mě před cca 5-ti lety, tak puknu úžasem. Čekal jsem jen více Toma Hardyho a po zkonceni nemám chuť vidět to znovu. Proto "jen" silnější 4*. 3D zbytečné. Díky csfd za projekci. Btw., Miller není člověk, protože natočit takový film v 70ti letech a ještě k tomu po s*ackach pro děcka je nadlidske.

• 27.2.2015  09:15
    Slídil (2014)

Nelíbí se mi to. Stejný problém mám i s Vlkem z Wall Street. Bulvární a jiná m*dka je za kovboje a tvůrcům to tak vyhovuje.

• 27.2.2015  09:00

Opravdu zajímavý počin. Moc nemusím upíří tématiku, neb poslední dobou dostává jedno KO za druhým (ano, myslím tím Twilight apod.), ale zdejší hodnocení mě přesvědčilo dát tomu šanci. No a není čeho litovat. Snad jen mdlého anglického dabingu, který je emočně na bodu mrazu a trochu sráží některé scén dolů. Nicméně se jedná o poutavou, vizuálně skvostnou a originální upíří lovestory v hávu bizarního sci-fi/fantasy. Zní to šíleně, co? :-)

• 27.2.2015  08:49
    Birdman (2014)

Až na technickou stránku to smrdí jak zapařený kulky. Řemeslně dobré, herci se předhánějí o sto šest, ale já trpěl jak verbal...

• 16.1.2015  16:32

Upoutávky ukazují to nejlepší. Pokud máte tento příběh rádi, pusťte si raději Prince egyptského, neboť Ridleyho verze je jedna natažená monstrózní nuda. K tomu zoufale nepovedený casting s paradoxně jindy výbornými herci a odfláknutý soundtrack. První kino v letošním roce a hned několikrát jsem se přistihl, jak usínám. A k tomu, že někdo ve střižně stříhal jak smyslu zbavený...k tomu se nemá cenu ani více vyjadřovat. Škoda, těšil jsem se.

• 15.11.2014  21:24
    Interstellar (2014)

Balzám na duši. Pro někoho nuda, ale mně tentokrát to "minimalistické" pojetí neuvěřitelně sedlo. Žádná bezduchá akce, bezduché násilí, bezduché efekty...a v dnešní bezduché době je třeba jakkoliv připomínat důležitost, kterou si "pojem" rodina zaslouží. 65 mm IMAX - dokonalý zážitek.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30