Wolvie

Wolvie

1 2 3 4 5 6 9 17 25 33
    • 6.12.2012  15:26
    Svatý muž (1998)

Murphyho dno hledejte jinde,i tak ale Svatý muž nenabídne nic jiného než plytkou a nepříliš zábavnou komedii bez skutečně vtipných scén.

• 5.12.2012  19:01

Sterilní drama,které je možná dokonale komponované a řemeslně fascinuje,ale z plátna na mě nedýchla jediná přesvědčivější emoce.Do rolí mi nesedli herci a Wright si možná po předchozích úspěších na poli knižních adaptací až moc věřil.Tak jako tak až příliš akademické pokoukání a po moderní Hanně i zklamání a režisérův výrazný krok zpět.

• 1.12.2012  14:09
    Holy Motors (2012)

Nesedlo.Holy Motors je bizarnost,na kterou vás nemůžou připravit sebepozitivnější či sebenegativnější hodnocení či popisy a pokud si ji máte užít,musíte být v tom správném rozpoložení.Mně se to ovšem přetěžce nepovedlo...

• 30.11.2012  15:06

Aneb jak McDonaghovi opět těsně uteklo absolutorium.Sedm psychopatů mělo až fargovský potenciál,který nebyl zužitkován na sto procent.V některých momentech skutečně skvěle rozehraná absurdní hříčka s naprosto přesnými herci ztrácí body v nezáměrné překombinovanosti a občasném špatném vyvážení komediálních a vážnějších scén.I tak každopádně spolu s Avengers a druhými Expendables vážný kandidát na nejzábavnější film roku,takže vlastně nevím,o čem to tady mudruju :-)

• 27.11.2012  16:36

Hezké a zábavné.A už podle původního názvu jeden z hlavních inspiračních zfrojů Tarantinových Panchartů.

• 25.11.2012  15:32

Je škoda,že se Altman tolik rochnil v experimentech a nenatočil víc čistě žánrových filmů.Šly mu skvěle.

• 25.11.2012  15:17

Dobře zvolený Robin Williams,špatně vše ostatní.Altman se pro režii látky nehodí,stejně jako se látka nehodí na hraný film.Vznikl tak nevyhnutelně trapný mix otřesných,nevtipných a občas solidních gagů,doplněný o pár písniček.Super...

• 25.11.2012  15:13
    Prostřihy (1993)

Fantastická mozaika hodná Altmanova jména a zároveň jeden z nejrychleji ubíhajících tříhodinových filmů.Altmanův nejdůležitější film.

• 25.11.2012  14:59

V podstatě hodně zajímavé,bohužel nedotažené.Tento film navíc hezky dokládá,jak končila Altmanova kariéra - u milých,umluvených filmů se skvělými herci,které si už ovšem nic velkého za cíl nekladou.Nic proti,ale moc to neodpovídá jeho auře zásadního režiséra.

• 22.11.2012  15:12

Moc jsem si přál,aby režisér špinavých a nekompromisních filmů Bassett dodal Silent Hillu živočišnost a přesvědčivost,které chyběly umělohmotné jedničce.Druhý díl nakonec dopadl ještě hůř,jako změť laciných triků a ještě lacinějších lekaček,nezajímavých postav a chatrně vystavěného příběhu bez překvapení.Navíc s trapným 3D jako přítěží.Jestli jsem dal prvnímu dílu 2*,tady musím jít níž.

• 21.11.2012  16:05
    Atlas mraků (2012)

Po prvním zhlédnutí v sobě mám smršť dojmů,které jdou jen těžko souvisle sdělit a ještě hůře se podle nich hodnotí.Jisté je,že Wachowští (tentokrát s Tykwerem) opět natočili absolutně jedinečný film.Velmi nedivácký,těžký na skousnutí,ale zároveň dokonale fascinující na tolika frontách,že se musí vzpírat jednoznačnému odmítnutí.Nicméně mě první zhlédnutí neoslovilo na té pudovější rovině.Hodnotit si zatím netroufám a pokorně si počkám na další pokus,možná ne jeden,protože Atlas mraků je skutečně náročný studijní materiál,kterému se vyplatí věnovat mnoho času.Fascinoval mě celou dobu,na otázku,nakolik mě bavil,zatím nejsem s to dát uspokojivou odpověď. Po druhém zhlédnutí: Klaplo to.Napodruhé mi do sebe Atlas mraků zapadl ještě uspokojivěji než při prvním pokusu a přede mnou se vynořil skvostný projekt,v mnoha ohledech naprosto ojedinělí a dost možná i revoluční,který se svou odvahou nahazovat složitá témata a nevídaně složitou vyprávěcí strukturou vzpírá jakýmkoliv přirovnáním a ukazuje,proč jsou bratři Wachowští naprosto jedinečnými a často nepochopenými vizionáři a jedněmi z nejpodstatnějších režisérů současné etapy kinematografie.Rozhodně jeden z nejpozoruhodnějších a dost možná nejdůležitější snímek letošního roku.

• 18.11.2012  11:31

Nostalgie :-)

• 18.11.2012  11:27
    Tisíc a jedna noc (TV film) (2000)

Barron umí za střídmé rozpočty televizních filmů zrealizovat velmi zajímavé projekty.Žel bohu,Tisíc a jedna noc si k Merlinovým kvalitám ani nečuchne.

• 18.11.2012  11:24
    Merlin (TV film) (1998)

Když to vezmu kolem a kolem (a taky mě to překvapuje),Merlin mi vychází jako moje nejoblíbenější filmová adaptace artušovské legendy.Nic v ní nechybí (kouzla,Excalibur,Lancelot a Guinnevra,kulatý stůl...),je poctivě natočená,má vynikající herce a na to,že jde o televizní projekt,je to jednoduše paráda.Na to,aby se to stalo skutečným kultem,je film až příliš tradičně natočený a postrádá punc výjimečnosti,ale já mám Merlina moc rád.

• 17.11.2012  11:08

Vysoce kvalitní a originální western s akurátní stopáží,díky které napíná a překvapuje nonstop.V rámci žánru nadmíru příjemné osvěžení..

• 15.11.2012  16:54

Kdyby se Rozbřesk vypustil do kin jako jeden film,klidně bych ty svoje dvě jednohvězdičková hodnocení sečetl a žádná nenávist by se nekonala.Vždyť první tři díly jen neškodně propluly kolem mě (jednička),zvrhle jsem se u nich bavil (dvojka) či se mi svým způsobem vlastně docela líbily (trojka).Jenže rozdělovat plytký dovětek série na dva filmy? U Harryho Pottera to bylo na hraně,u Hobita z toho může vyplynout strhující výsledek,v případě Stmívání jde ale o totální průser a nesoudnost při honbě za penězi,ze kterého vznikla dvojice snad vůbec nejvyprázdněnějších filmů v hollywoodských dějinách,které navíc i při poměrně vysokém rozpočtu působí podivně lacině a nedovedu si ani vzdáleně představit,že by to mohlo nějakým způsobem oslovit kohokoliv,kdo vyšel z puberty.Obsah nemá moc cenu rozebírat,ten byl shitoidní od prvního dílu.Ale ze začátku mě série alespoň neštvala svojí uměle vytvářenou nabubřelostí a z prstu vycucanou osudovostí.Nic takového tady není a nikdy nebylo,tak nevím proč nám tvůrci místo dvou sraček hrajících si na velké završení velké série nepředvedli jednu alespoň trochu dějově hutnější sračku nesnažící se ze sebe dělat něco,na co absolutně nemá potenciál.Že film nakonec technicky není špatný a Condon jej režíruje jak nejlépe umí,je v tuto chvíli úplně vedlejší.Jde o princip.A jako člověka,který miluje filmy,mě závěrečný dvojdíl Twilight ságy neskutečně sere.

• 13.11.2012  16:45

Vysoce zábavná záležitost skvěle mísící vyloženě béčkové (Snipes,Tagawa) a seriózní (Connery,Keitel) obsazení. Paradoxně mě Rising Sun bavilo mnohem více než Kaufmanovi umělecky ambicióznější počiny.

• 13.11.2012  16:43

Obrazově krásné,herecky mimořádně zajímavé,ovšem často také nepříjemně statické a nudné.Obsah je navíc těžce nevyrovnaný a celá ta rádobyšokující a kontroverzní slupka filmu nepůsobí úplně dobře.Celkově kvalitní film,který bych ovšem ani kvůli Kate nechtěl vidět znovu.

• 12.11.2012  15:44

Strašlivej trapas,proti kterýmu jsou filmy jako Zahulíme, uvidíme učiněnej poklad.Nevtipný,uřvaný,k pláči.

• 10.11.2012  11:04
    Cashback (2006)

Trochu škoda,že se tvůrci nemírnili ve snaze nacpat do filmu všemožné styly,odkazy či trendy,protože být to formálně utříděnější,klidně bych tu tady teď psal o totální pecce.Takhle "jen" výborná oddychovka.

• 7.11.2012  18:42
    Patrola (2012)

Trapas a zklamání.Ayer se až příliš zhlédnul ve formě,kterou se svou novou kriminálku rozhodl natáčet,a místo ultimátního žánrového požitku nám předkládá syrovou,ale zoufale postrádá efektivní propojení děje,který se mu tak bortí pod rukama.Výsledek je nuda.Což jsem po nadupaných ukázkách a s takovým tvůrčím týmem fakt nečekal.

• 4.11.2012  13:46

Chápu,že to může někomu (pravděpodobně za podpory omamných látek) hodně dobře sednout.Ale na druhou stranu se vůbec nedivím lidem,kteří to budou ze srdce nenávidět.A osobně mám asi blíž k té druhé skupině...

• 2.11.2012  16:02
    Westworld (1973)

Kultu Westworldu jsem musel přijít na chuť až postupně.Ani nevím,proč vlastně jsem mu dával další šance,když na první dvě zhlédnutí jsem z něj byl spíš rozladěný,ale postupně mě film bavil víc a víc,stejně jako specifické Brynnerovo herectví a ne úplně precizní Crichtonova režie.Ten film je ve skutečnosti moc fajn,jen ne pokaždé a už vůbec ne pro každého.Musí být nálada a specifický filmový vkus.

• 31.10.2012  16:02
    Sinister (2012)

V záplavě remaků,nekonečných pokračování a teenagerských břeček je Sinister vítaným osvěžením žánru,který už začíná být nepříjemně vyvanulý.Má styl,atmosféru,díky zručnému režijnímu uchopení dokáže i s nízkým rozpočtem pracovat zatraceně efektivně a potěší i Ethan Hawke v hlavní roli.A to nejdůležitější - film dokáže vyděsit,což od hororů očekávám a v poslední době to přitom zvládalo až žalostně málo kousků.

• 30.10.2012  10:46

Asi nejlepší a každopádně nejzábavnější a nejlépe natočená samostatná spencerovka,což dokazuje i fakt,že se z toho nakonec vyloupla série.Každopádně kdo zná italskou kinematografii jen jako změť intelektuálů typu Fellini,Bertollucci či Pasolini,měl by se pomocí tohoto filmu přesvědčit,že Italové umí i skvěle bavit.

• 28.10.2012  11:07
    Creepshow (1982)

Stylové,zábavné a děsivé.Mimo zombie žánr asi Romerův vrchol.

• 27.10.2012  14:35
    Dr. No (1962)

První bondovka a hned jsem se spálil.Pro někoho začátek nové filmové etapy a trvalá součást historie kinematografie,pro mě nezajímavý začátek nezajímavé série,která si mou částečnou náklonnost získala jen v několika málo částech a to navíc velmi přechodně.

• 27.10.2012  14:31

Asi jediná Mooreova bondovka,která mě bavila.Vždy přeci musí být nějaká výjimka potvrzující určité pravidlo,ne?

• 27.10.2012  14:27
    Skyfall (2012)

Nemůžu si pomoci,ale Skyfall je návrat do éry bondovek,která mě nebaví.Tváří se sice temněji,osobněji a v rámci série podvratněji než kdy dřív,ale zároveň se opět vrací k éře trademarků,povinných zastávek a šílených padouchů,navíc se až příliš často ohlíží zpět ke svým předchůdcům (a to bohužel předchůdců starších než CR či QoS) a tím se rozkračuje do dvou směrů,které k sobě ale vůbec nepasují.Opět oceňuji Craigovu buldočí energii,kterou do série vnesl,stejně tak eleganci a hereckou jistotu Judi Dench či Ralpha Fiennese.Ale Mendes vkročil v rámci série do další slepé uličky,díky které mě dočista opustil zájem,který jsem o sérii v craigovské éře začal pociťovat.A Bardemův do karikatury sklouzávající záporák taky dvakrát nepomohl.

• 26.10.2012  14:38

Překvapení plné svěžích hereckých výkonů a zároveň i mix žánrů,ve kterém si každý najde to svoje.Renée válí!

1 2 3 4 5 6 9 17 25 33