Pařba na třetí (2013)

Ozvláštnění konceptu pomohlo, ovšem já jako člověk, který považuje Pařbu ve Vegas maximálně za obstojnou komedii, si rozhodně nějak výskat nebudu. Má to spoustu hluchých míst a je to možná moc dlouhé, každopádně jsem se bavil víc než v Bangkoku, takže tři.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Pokračujeme v Linově nezávadné jízdě, všechny jeho Rychle a zběsile jsou nezávadné akční jízdy, které v divákovi vůbec nic nezanechají, ale po danou stopáž obstojně zabaví. Šestka je extrémně dementní, ale zato má nebývalé množství akce, takže nic proti ničemu.

Mechanik (2004)

Jeden z oněch fantastických filmových zážitků, které jsou o to fantastičtější, že je předem vůbec neočekáváte.

Iron Man 3 (2013)

Vzhledem k faktu, že konec letní sezony je v tuto chvíli smutnou realitou, můžu to již s klidem říct naplno - Iron Man 3 je suverénně nejlepším blockbusterem letošního roku. Pro mě osobně lepší než Avengers, protože je osobnější, osobitější a mnohem lépe dramaturgicky uchopený a vedený. Vrchol trilogie o Železňákovi je tedy nevyhnutelným vrcholem celé marvelácké produkce. A těším se na její další pokračování, protože tahle lehkonohá invaze komiksů na plátna kin mě baví film od filmu více.

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Scary Movie aneb Jak se dostat z nadprůměrně zábavné parodie do naprostých sraček během třinácti let. Pětka je ještě větší zlo než kdysi dvojka a to jsem si vážně myslel, že pod její úroveň už klesnout nelze...

Nevědomí (2013)

Kosinski opět komponuje čarokrásné obrazy do rytmu dunivě působivé hudby a mě to opět míjí díky chabému příběhu a čítankovým postavám i zvratům. Tentokrát to alespoň není digitální maglajz, ale poctivé opulentní sci-fi a místo koženého Hedlunda nás na procházku po zdevastované planetě zve pořád-ještě-štramák Cruise. Klasika žánru z toho ale nebude.

Pravidla mlčení (2012)

Silnější tři, Redford tyhle pomalá dramata umí jako málokdo, jen to chce pro příště odvážnější řešení a originálnější pojetí. Moc old-schoolu nakonec spíš škodí.

Lesní duch (2013)

Pro mě překvapivě výživný a jaksepatří odvázaný gorefest, který ctí originál. Bavil jsem se celou stopáž.

Jack a obři (2013)

Úplně špatně, ještě mnohem hůř než v případě rutinní, ale alespoň neurážející Raimiho země Oz. Singer nedokázal dát jednoduché pohádce pořádnou dramatickou výstavbu, triky vypadají strašně a záblesky stylovosti nikdy nedostanou jasnější kontury. Trapné selhání, které trochu oživuje jen svěží Ewan.

Vedlejší účinky (2013)

Bez nadsázky jeden z nejskvostnějších filmových zážitků poslední pětiletky. Fenomenální obsazení, do puntíku promyšlený a vrstevnatý scénář, sofistikované režijní pojetí, které Soderbergha definitivně etabluje jako režijního chameleona, který se zvládne dokonale vtělit absolutně do jakéhokoliv žánru. A v neposlední řadě snad nejlepší herecký výkon Jude Lawa v celé jeho kariéře. Lahoda.