Krotitelé duchů (1984)

Po všech stránkách dokonale dotažená komedie bez jediného slabšího místa a s naprosto odzbrojujícími hrdiny.Klasika.

Nezastavitelný (2010)

Jestli mě nějaký film z loňského roku skutečně bavil,je to Unstoppable.Tony Scottmožná natočil povrchní adrenalinovou jednohubku s tunami klišé,ale já mu to zase spolknul i s navijákem,užíval si sympaťáka Pinea a charismatického Washingtona,byl jsem napnutý jako struna a neustále jsem přemýšlel,jestli jsem vůbec v poslední pětiletce viděl zábavnější akční thriller.Asi jo,ale nemůžu si na něj vzpomenout :-)

Vánoční prázdniny (1989)

Pravidelný účastník mých vánočních oslav.Bez Christmas Vacation by to nebyly ty právé Vánoce!

Výstřel (1981)

De Palmovy žánrové hry z 80. let mě nepřestávají fascinovat a Výstřel je snad můj vůbec nejoblíbenější film od něj.Neustálé napětí,gradace a geniální závěr,prostě perla,která není pro každého,ale pro určitou diváckou skupinu bude navždy kultem.Ano,já do ní jednoznačně patřím.

Divotvorný hrnec (1968)

První velký zářez Coppoly do mého srdce.Ani zdaleka ne poslední,už vůbec ne největší,ale byl první.A Divotvorný hrnec má i po snad deseti zhlédnutích pro mě své nenapodobitelné kouzlo.

Vyvolávač deště (1997)

Poslední Coppolův majstrštyk.Geniálně natočený film se skvostnými hereckými výkony.Damon v jedné z prvních velkých rolí kariéry dokazoval,že z něj bude velký herec.

Temný krystal (1982)

Úžasná fantasy,která dokáže v loutkovém podání vytřískat z diváka víc emocí než lecjaký hraný film.Frank Oz točil na začátku kariéry skutečně brilantní filmy!

Kulka v hlavě (1990)

Naprostý skvost,který se může směle stavět na úroveň Killera nebo Hard Boiled.A navíc má ze všech Woových filmů nejsilnější příběh.

Tváří v tvář (1997)

Nejlepší čistá hollywoodská akce všech dob?Ani Bayova Skála,ani Smrtonosná past,ale geniální počin umělce Johna Woo.Samozřejmě neberu v potaz Matrix,to je spíš sci-fi.Každopádně tento akčňák jasně dokázal,že akce se dá točit přehledně,chytře a originálně,že Travolta se ještě nevyčerpal a že spojení chytrý akční film není nedosažitelné.

Blbec k večeři (1998)

Veber točil nejlepší filmy ve Francii,to je jasné.Tahle je obzvláště vypečená a nedomrlý americký remake jasně dokazuje,že pouhým opisováním požadované kvality rozhodně nedosáhnete.