Kovbojové a vetřelci (2011)

Jasné guilty pleasure roku,kterému jeho vážná tvář propůjčuje větší komičnost,než by to dokázal sebevětší příval hlášek a shazování sebe sama.Ve výsledku až překvapivě chytrý sebereflexivní počin,kterým Favreau příjemně překvapil a Harrison dokázal,že účast v projektech,ve kterých si ze sebe může udělat tak trochu prdel,mu není ani v nejmenším cizí.Naprosto super!!!

Francouzská spojka II (1975)

Ať si říká kdo chce co chce,pro mě je druhý díl Francouzské spojky minimálně na úrovni toho prvního.Sice trochu ničí ten drásavý nedořečený závěr,kterým se chlubila jednička,ale zase se chlubí skvostnou scénou odvykačky a ještě zažranějším výkonem Genea Hackmana.Jedno z nejlepších pokračování,jaké jsem viděl.

Francouzská spojka (1971)

Jeden z nejzásadnějších počinů v kriminálním žánru všech dob.Parádně zrežírovaný,se skvostným Hackmanem a dost možná nejlepší honičkou všech dob.

Mandžuský kandidát (1962)

Kvalitou zhruba na stejné úrovni jako remake,jen bez skvostného Washingtona a samozřejmě lehce neotřelejší.

Grand Prix (1966)

Zklamání.Všichni mi tvrdili,že jde o dost možná nejlepší závodní film všech dob,že je to naprosto fenomenální sonda do duše toho sportu a jeden z Frankenheimerových nejlepších filmů.Já v tom vidím přetažený,v jednotlivostech docela zajímavý,ale jinak průměrný film,který kromě obsazení ničím nevybočuje z řady.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Věděl jsem,že tento film je špatný,ale účast tolika skvělých herců a zajímavého režiséra mě přesvědčila,abych ho zkusil.A došel jsem k závěru,že je ještě horší,než jsem čekal...

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Zklamání z klasicky velmi zručně natočeného (pořád je to Hitchcock), ale bohužel příliš jednoduchého a předvídatelného filmu,který diváka ničím nepřekvapí a dnes mu už nemá co nabídnout.Podobných konspiračních zápletek bylo už natočeno spoustu a tato mezi nimi nijak nevyčnívá.

Scrooge (1970)

Kdo si myslí,že Vánoční koleda byla dobrý film,měl by se mrknout na tuhle 40 let starou adaptaci,která je na úplně jiném filmovém levelu.Pak poznáte,že Zemeckis potenciálně skvělou rodinnou látku naprosto zprasil.

Po dobrodružství Poseidonu (1979)

Nakonec docela slušný parazit na původním filmu,který by klidně obstál i sám o sobě a ne jako jakási odnož kultovního filmu.A myslím si,že kdyby se to jmenovalo jinak,mohl to být skoro stejný kult jako původní film.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Skutečně jedna ze špiček katastrofického žánru,která boduje skvěle napsanými postavami a dnes už skoro archetypální zápletkou s povinnými dějovými zákrutami a zvraty.Takový malý etanol,ale je pravda,že už docela zestárnul.