Cesta do pekel (2009)

Stylem přetékající žánorový film s brilantním Thomasem Janem.Trochu ujetá,ale pořád perfektně šlapající noirová pocta,která Sin City zadupává hluboko do země.Škoda,že to většina lidí neví.

Velký táta (1999)

Sandler umí být i vkusný,Velký táta je jedním z důkazů.

Policajti na baterky (2003)

Jedna z nejtrapnějších variací na buddy movies,jaké kdy vznikly.Tvůrci by měli povinně sjet alespoň desetkrát starskyho a Hutche,aby příště věděli,jak být vtipní a uctivý zároveň. A taky jak časovat gagy.

Ať vejde ten pravý (2010)

Z řemeslného hlediska tomu filmu těžko něco vytýkat,Reeves natočil v podstatě výborný film.Karanténa byla ovšem taky v podstatě výborný film,ale těžko ji za něj považovat,když si člověk uvědomí,o jak zbytečnou americkou verzi jde.Chloe Moretz výtečná,jinak jen a pouze zbytečný film.

Super 8 (2011)

J. J. Abrams to dokázal a stvořil film,který je spielbergovštější než cokoliv,co kdy Steven natočil.Technicky stoprocentně precizní dílo,které nešetří emocemi,lahůdkové výjevy dávkuje přímo strojově dokonale a nebojí se diváka neustále překvapovat.A Super 8 přitom nefunguje jen jako zbožná pocta jednomu nesmrtelnému filmaři,ale i jako moderní sci-fi podívaná,která bude chutnat i mladým lidem,kteří nejsou odkojení na Blízkých setkáních nebo E.T.Z čistě diváckého hlediska mě letos ještě nic tak neuspokojilo.Snad jen True Grit.

Gorily v mlze (1988)

Naprosto tuctový,chvílemi dokonce laciný životopis,ve kterém ani Sigourney nepodává tak skvělý výkon,jak bych od ní čekal.Pro mě velké zklamání.

Enigma (2001)

Výtečně zahrané a chytřejší,než se na první pohled může zdát.Rozhodně žádný průměr,ale jeden z nejzajímavějších válečných filmů,které byly v poslední době natočeny.

25. hodina (2002)

Spike Lee zase jednou poukazuje na problémy americké společnosti.Naslouchejte pozorně a těžko odejdete nepoznamenaní!

I'm Still Here (2010)

Joaquin Phoenix podává pozoruhodný herecký výkon.Jen škoda že zrovna ve filmu,který absolutně nikoho nezajímá...

Červená Karkulka (2011)

V důsledku ještě ničivější sračka než Twilight.Styl "vezmeme veleznámý pohádkový příběh,dáme do něj hezké lidi a uděláme z něj variaci na upírský fenomén" je odporný a mám velkou obavu,aby se z připravované Snow and the Huntsman nestala emo-romantika,ve které se zraněně tvářící Sněhurka nebude moci rozhodnout mezi šarmantním princem a drsným lovcem.Obsazení Kristen Stewart tomu napovídá,stejně jako tohle znásilnění notoricky známé pohádky.