El Condor (1970)

Velké překvapení a jeden z těch málo známých westernových klenotů,které skutečně stojí za vidění.Famózní Lee Van Cleef!

Rudá Sonja (1985)

Oproti Ničiteli byla Rudá Sonja (pokud si dobře pamatuju) ještě docela solidní guilty pleasure,které mě nakonec paradoxně bavilo více než původní Conan.Bijte mě,ale ze tří hvězd neustoupím.

Dealer III (2005)

Závěr série jak má být.Konečně trilogie,ve které se všechny nitky opravdu propojí a vznikne organicky čistá filmařina,které se nemůžu nabažit.

Barbar (2009)

Vizuálně nápaditá,ale ve výsledku bohužel naprosto nekoukatelná odyssea,která je natočená v podstatě brilantně,ale naprosto postrádá nějaký dějový oblouk nebo spád.Fantastický výkon Madse Mikkelsena a několik skutečně úžasných momentů nevymažou pachuť spálené šance.

Green Lantern (2011)

Tohle prostě nemohlo vyjít,ať si tvůrci nalhávali cokoliv.Martin Campbell je dobrý režisér,Ryan Reynolds je sympaťák,který uhraje hodně a Blake Lively je zatraceně sexy.Ale Lantern je naprosto nekonzistentní mišmaš,který,ačkoliv stál skoro 300 milionů,totálně selhává nejen po příběhové,ale i po trikové stránce,což je u podobného velkofilmu nepřípustné.Tenhle superhrdina má neoddiskutovatelný potenciál,ovšem ten se musí prodávat totálně jiným způsobem,než jaký předvedl tento film.Místo velkolepé výpravy do vzdálených končin vesmíru,místo Avatarovského spektáklu v zeleném,jsme dostali jeden z nejpodělanějších velkofilmů posledních let.Tohle bude Warnery pálit ještě hodně dlouho.Přeju jim to.

Poslední polibek (2006)

Překvapivě svěží romantika,která je víc "ze života" než většina ostatních filmů,které se o to přehnaně teatrálně snaží.

Lůno (2010)

Velice zajímavé psychologické drama s několika až nepříjemně závažnými etickými otázkami a výtečným výkonem Evy Green v hlavní roli.Není to jednoduchý film a musíte se do něj pořádně položit,abyste mu podlehli,ale za zkoušku rozhodně stojí.

Jdi na to (1983)

Jedna z nejzábavnějších Hill-Spencerovek.Berte nebo nechte být.

Trio z Belleville (2003)

Naprosto okouzlující filmeček mistra dojemných animovaných filmů pro dospělé,Sylvaina Chometa.Poetické,dojemné,kouzelné,plné radosti a zároveň neskutečně smutné.TOHLE je animovaný film!

Sbohem buď, lásko má (1944)

Do značné míry kultovní noir,který si svou pověst zaslouží.Nejlepší film Edwarda Dmytryka.