Zrození Planety opic (2011)

Nejupřímnější,emocemi nejnabitější a trikově jasně nejvytříbenější (velko)film léta.Slovo velkofilm není tak úplně na místě,protože opice jsou spíše komorní sci-fi sondou do duše jednoho opičáka,kterého už nebavilo neustálé lidské šikanování a pokusy.Abych byl upřímný,opicím jsem přes povedené trailery a pozitivní reakce až do zhlédnutí nevěřil nos mezi očima,ale síla výsledného produktu mě stejně nakonec nekompromisně smetla a já jen uznale kývu hlavou nad tím,co dokázal neznámý režisér a trikoví kouzelníci.Podobný film není v multiplexech k vidění každý den,tak si ho ve vlastním zájmu rozhodně nenechte ujít!

Konec rozkvětu (1972)

Má to styl,má to švih,má to drsňáckého Marvina.Co chtít víc?

Scooby-Doo (2002)

Našlapaná rodinná komedie,která možná není tou pravou intelektuální zábavou,u které byste byli ochotní veřejně přiznat,jak na vás zabírá,ale... ona dokonale funguje! Nikdy bych neřekl,jak vtipný může být hraný Scooby-Doo,že Sarah může být i víc sexy než jako Buffy a že Raja Gosnell může natočit film,který mě baví.A světe div se... Ano!

Šmoulové (2011)

O třídu koukatelnější než Chipmunkové,ovšem pořád jen plytká a po většinu času trapně nevtipná podívaná,která dětem kazí vkus a dospělí u ní zákonitě trpí.Letos už jsem ale v kinech chytil i horší věci.

Obhájce (2011)

Nejlepší film Matthewa McConaugheyyho za posledních x let a skutečně napínavá a výtečně napsaná krimi,která vtáhne diváka do děje a nepustí ho až do závěrečných titulků.Je příjemné vědět,že inteligentní flmy ještě nevymřely a diváci si je i přes téměř nulovou propagaci stejně najdou.

Auta 2 (2011)

Nemám moc rád animované filmy,ale co vyloženě nesnáším,je zbytečné mrhání potenciálem.Ten v Pixaru bezesporu mají,stačí si vzpomenout na absolutně geniálního VALL-I.Ovšem způsob,s jakým se bez pardónů vysrali na jakoukoliv originalitu a už druhý rok za sebou nám servírují zbytečné pokračování,ten mě vážně nebaví.Tam,kde se Toy Story 3 ještě pyšnilo alespoň jakous takous dějovou skladbou a emocemi,jsou Auta 2 jen naprosto zbytečnou přehlídkou animovaných postav,které se zjevně budou dobře prodávat jako hračky.Bez děje,beze smyslu,bez jakékoliv věcvi,která by mě dokázala zaujmout.Jen 110 minut marnosti studia,které kdysi platilo za jedinou neochvějnou jistotu ve filmové branži,ale které se dnes potápí rychleji než Titanic.Vivat DreamWorks!

Leopardí žena (1938)

Už je to víc jak sedmdesát lt,co byl uveden tento film,a přesto se ještě nikomu nepovedlo natočit lepší situační komedii.Katharine a Cary jsou kouzelná dvojka a dialogy mezi nimi ve vtipnosti nemají konkurenci.

Hluboký spánek (1946)

Jeden z nejgeniálnějších noir filmů všech dob a jasný důkaz,že Hawks točil nejlepší filmy ve 40. letech.Bogart a Bacall si byli souzení,jiskření mezi nimi "udělalo" spoustu legendárních filmů.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Dnes už ten film moc nefunguje,ovšem díky svižnému tempu,sympaticky ironizujícímu humoru a kráse obou hlavních představitelek se na něj dá pořád v pohodě pohlížet jako na oddychovku.

Opilí láskou (2002)

Nejkrásnější romance všech dob,která se vzpírá zajetým šablonám,dokazuje,že Adam Sandler je skvělý herec (tedy když zrovna chce) a Paul Thomas Anderson potvrzuje svůj status režiséra,který natočí cokoliv a prakticky vždy se z toho vyklube mistrovské dílo.Opilí láskou jsou možná jeho nejméně divácký film,o to víc jsem si je však užil.