Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Dokonalé ve svém minimalismu,úžasně smutné ve svých emocích a bezchybné v hercích.Ryan Gosling a Michelle Williams jsou De Niro a Streep nové herecké generace.Upřímné,silné,zdrcující.Ostuda českých distributorů a nejlepší nezávislý film posledních let.

Do morku kosti (2010)

Hype a oscarové nominace pro tento film jsou věci,které mi asi už nikdo neobjasní.Film chladný jako psí čumák,průměrně natočený a herecky taky nic extra.Tři by ode mě byly neupřímné.

Notting Hill (1999)

Klasa! Jedna z mých nejmilovanějších romantických komedií,stejný případ jako Samotář v Seattlu.

Hezké vstávání (2010)

Neskutečně příjemné.A proč mě to vlastně překvapuje,když je to tak skvěle obsazené?Harrison má zase jednou dobrou roli,Rachel je slaďounká a Diane s Jeffem...prostě jsou! Zábavné a tak nějak milé.

Spálené vzpomínky (2007)

Dánská ruka v americkém filmu je velmi svěžím prvkem.Herecky výtečné a překvapivě podnětné.

Ples upírů (1967)

Velmi atmosférické a přesně v Polanskiho stylu.Takové filmy můžu.

Fighter (2010)

Dobře zahrané,dobře zrežírované,solidně vygradované.Ve všech směrech poctivá práce.Ale právě "jen" poctivá.Za celou stopáž nepřišel žádný moment,žádný nápad,který by Fightera povyšoval nad úroveň běžných sportovních filmů,jakých vznikají spousty.Nic,díky čemuž by se film mohl postavit vedle Rockyho nebo Těžké váhy a dalších vrcholů žánru.Jen dobře odvedený standart.A mimochodem,Bale značně přehrává,civilní Wahlberg ho bez problémů trumfne.

Vikingové (1999)

Předražený,problematický film,který schytal kritiku kde mohl.Ale já jsem ho viděl hned třikrát a pokaždé jsem si jej dost užil jako nekompromisní eRko,které se možná nestará o nějaké historické reálie,má prostinký děj a vůbec je to celé spíš béčkovité (s podivem,když se dívám na rozpočet) ale má to atmosféru a kouzlo,skvělou hudbu a především skvostného Banderase.Ukřižujte mě,ale mě se ten film líbí!

Narozen 4. července (1989)

Neřekl bych,že to někdy napíšu o filmu Olivera Stonea,ale Narozen 4. července je příšerně patetický film.Možná úmyslně,možná to jinak natočit nešlo,ale já si ten film takhle prostě nedokázal užít.Tom Cruise navíc hraje příšerně (můj názor) a dvě a půl hodiny je neúnosná délka.Oscar za režii je krutý omyl!

Takoví normální zabijáci (1994)

Je dobře,že Tarantinův nejlepší scénář režíroval jiný režisér.Umím si živě představit,že pod Quentinovým vedením by se geniální satira lehce proměnila v neukoukatelnou změť rozhovorů a zbytečných citací,na které nikdo není zvědavý.Oliver Stone ale stvořil bohužel značně nepochopený skvost.Tohle není žádná oslava násilí,tohle je jeho jednoznačné odsouzení.