Potomci lidí (2006)

Naprosto geniální,od začátku do konce vizuálně nadupané.Inteligentní sci-fi,ve kterém nejde o akci (ne že by nebyla) ale o hluboké myšlenky a skvělé vykreslení světa,ve kterém se odehrává.Clive Owen ve své životní roli! A Cuarón by měl urychleně něco natočit,takový talent je hřích si nechávat pro sebe.

Skrytá identita (2006)

Strašlivě přeceněná břečka,která mě utvrdila,že Scorsese v novém miléniu ztratil soudnost.Neskutečně přetažené,rutinně natočené a na Oscary mířící,nerežírovat to Scorsese míří film do modrých čísel.

Pravidelní milenci (2005)

Naprosto neznámá,přitom naprosto geniální mozaika plynoucí si svým pozvolným tempem.Dokonale mi to sedlo a atmosféra Paříže konce 60. let mě absolutně vcucla.Není to pro každého,každopádně doporučuju zkusit,může se vám stát to co mě,tedy že vás film pohltí.

Krajina přílivu (2005)

Typický Gilliam.Rozhodně ne pro každého,ale když to sedne,tak pořádně.Zvláštní film s hodně pomalým plynutím,ale ve výsledku naprosto kouzelný.

Auta (2006)

Animáky nemám rád a i když Pixa je obvykle docela solidní výjimkou,tohle NE! Zbytečná moralita pro nejmenší caparty,která ale mezi regulérní hranou produkcí nemá sebemenší šanci uspět.

Mission: Impossible III (2006)

Jeden z nejlepších akčních filmů uplynulé dekády a jednoznačně neejlepší díl série,kterou jsem dosud považoval za stěží průměrnou.J.J. Abrams válí!

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Mohl to být absolutně ultimátní mix akce a romantiky po vzoru třeba Pravdivých lží,nebýt příliš velkého množství hluchých míst.I tak ale rozhodně jeden z nejzábavnějších filmů roku,který lehce napravuje dojem z letošní bídné blockbusterovské sezony.

Match Point - Hra osudu (2005)

Naprosto geniální psychologická studie muže,který měl všechno a nechtěl o to přijít.Od Allena bych takový film nikdy nečekal,o to lepší je konečný výsledek.Scarlett svůj výkon tady asi už nepřekoná.

Počátek (2010)

Nolan to má už tradičně těžce zmáknuté,přesto se nemůžu zbavit dojmu,že to mohlo (a mělo) být ještě trochu lepší.Zatím tedy "pouze" silné čtyři s tím,že druhá projekce na tom možná něco změní.

Zkrocená hora (2005)

Technicky dobře ošetřený,zručně zrežírovaný,dobře zahraný film,který je ale neskutečně chladný.Z plátna na mě nešel ani náznak emocí.