Eurotrip (2004)

Typická americká teenagerovská road movie komedie se vším všudy, nic víc, nic míň. První polovina slabší, v té druhé potěšily nejvíce scény ze Slovenska, které bylo vykresleno jako ta nejsociálnější část Evropy, hajlující chlapeček a "nástup nového papeže". Příběh klasicky nelogický a přehnaný, ale to u tohoto typů filmů moc nevadí. 50 %

Americký gangster (2007)

Trochu pomalejší začátek, při němž jsem byl lehce na pochybách, se minutu od minutu měnil ve strhující drama se skvělými výkony obou hlavních protagonistů, kteří se ve společném záběru objeví až v úplném závěru, což ještě vylepší celkový dojem. Dobře napsaný scénář podle skutečných událostí, chytlavá režie a právě Crowe s Washingtonem, to jsou prvky, které táhnou celý film dopředu jako stádo koní. Po delší době snímek, jemuž jsem musel dát "plný počet".

Sestry (2006)

Příběhově slabé, celkově nezajímavé, nelogické, herecky nesympatické.

Po přečtení spalte (2008)

Nakonec "jen" za tři hvězdy... Film má slabší začátek, cca prvních 30 minut, kdy člověk neví, co má vlastně čekat. Pak se děj, který je rozhodně originální, zamotává a napětí přeci jen zvyšuje. Ve snímku rozhodně dominují herecké výkony: Malkovich, Clooney, McDormand a HLAVNĚ Pitt - a právě jen díky němu se dá hovořit alespoň o částečné komedii, i když humorné jsem to čekal o dost víc... Vyústění filmu je zajímavé, ostatně jak je u bratrů Coenů zvykem, ale stejně mi tam něco chybělo, a to víc vtipných míst a naopak méně těch nudnějších.

Hra (1997)

K pěti hvězdám něco chybělo - protože často u příběhu přemýšlím až do detailů, tady bych si na své nepřišel, neboť tu bylo až příliš ovlivněných náhodných událostí. Jinak ale velmi dobře natočený thriller Davida Finchera. Množství zvratů, akce, tempo od začátku do konce a skvělý Douglas. Až do samotného závěru jsem netušil, jak "tahle hra" skončí. Takže drama se vším všudy.

Sherlock Holmes (2009)

Čisté čtyři hvězdy to za mě nejsou, ale za (jak jinak) skvělý výkon Downeyho a více než slušné sekundování Lawa, výpravu, střih, nápaditou kameru a chytlavou režii to má na víc než na průměrnou trojku. Určitě si film někdy rád zopakuju.

Klub rváčů (1999)

Ono nečekané rozuzlení jsem opravdu NEČEKAL, takže za to plus. Stejně jako za skvělé výkony Pitta i Nortona. Ale na plný počet to určitě není. Když si člověk film projde zpětně (nebo pointu prohlédne s předstihem), tak tu najde dost nesrovnalostí a příběh mu ani nedává moc smysl. Režie rozhodně působivá, film vás baví od začátku do konce, jenže ten scénář... podle mě šel napsat lépe, logičtěji. A je otázkou, jak moc dobrý bude Klub rváčů i na druhé, třetí, x-té zhlédnutí. Každopádně na poprvé více než příjemné.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Moc pěkný čtyřminutový snímek. Jen důkaz toho, že si Simpsonovi stále drží formu. A o kterém seriálu, co běží více jak dvě desetiletí, tohle můžete říct?

Povinně nezadaný (2010)

Sice šablonovitý a daleko dopředu předvídatelný snímek, přesto tak úsměvný, milý - zkrátka hezký. Navíc děsně moc sympatičtí oba hlavní protagonisté. Celkově možná jen za tři, v rámci žánru bych se ale 4 * nebránil.