• Pohádka

Let (2012)

V první třetině filmu zápletka vyřešena a já si říkám : Sakra co se bude jako ještě dít??!! Ale dělo!! Herecký koncert D.Washingtona vás nenechá na pochybách a v klidu usedíte až do konce.Stojí to za to.

Nadějné vyhlídky (2012)

Tohle zpracování mě doběhlo jen kvůli jménům...R.Fiennes ? Jistě! Viděla jsem Velké naděje (1998) a tohle je prostě lepší, ale než dám hvězdičky, musím to ještě jednou vidět ;o)

Záblesky chladné neděle (2012)

Bohužel. Ani Jašków to neutáhl...neměl co. Zbytečně oremcaný dlouhý film a nikde nic.Špatný scénář je největší průšvih.

Piano (1993)

Výborný film, scénář, herecké obsazení a ta melodie je tak chytlaváááá....Dá se na to dívat znova a znova.

Stoker (2013)

Pro mě bezpečně nejlepší film tohoto roku.Nečekám, že bych ještě letos viděla jiný stejně skvělý počin. Je lepší nečíst recenze a nezabývat se tím, nechte se unést bravurní kamerou, střihem, hudbou a také hereckými výkony hlavních představitelů.Každý skvělý film má rozporuplné názory a je to tak dobře.Každý máme jiné oči a slyšíme jinou hudbu, byť jsou noty stejné....Za mě - Woow !

Babovřesky (2013)

Viděla. Nebaví mě číst všechny tyhle komentáře všech, kteří se sem příjdou "vyzvracet".Myslím, že názor se dá napsat slušně, vkusně a bez urážek - přesto, že se něco někomu nepovede...byť opakovaně. Ano, myslím rovněž, že Troška vykrádá sám sebe a ne příliš úspěšně.Myslím, že už počátkem Slunce, sena... vsadil na žánr letních komedií, podtrhlých jakýmsi "českým" vulgarismem a rádoby vtipem.Co se opakuje nebývá vtipné, ani zajímavé, ale...?? Návštěvnost film má.Troška umí vydělat peníze, ví, že ačkoli ho kritika roznese na kopytech, sály naplní a paradoxně bude špatný nebo průměrný film na vrcholu sledovanosti. V sále ve kterém jsme seděli včera my, se smála minimálně 1/2 divaků všech věkových kategorií a nikdo neodešel. Poprvé jsem viděla v sále i bílovlasou paní o holi! Takže....co? Nechme každému co jeho jest a pokud se to nelíbí...jděte prostě dál.

Sněhurka a lovec (2012)

Královna JE nejkrásnější ženou v království, protože K.Stewart jí prostě nesahá ani po kotníky - ani herecky. Svělé triky, které mě nepřestávaly bavit.Jinak jako příběh, no lovec v pohádce - ano, pokud by byl happy end, ale...on ostrouhal, princ tam byl navíc a ze Sněhurky udělali válečnici. Nevím no....Chápu, že je to jen další z verzí,ale i tak...

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Skvělé obsazení, herecky není co vytknout, jen mi trochu vadila ta upovídanost, myslím, že svižnější tempo by tomu neuškodilo.

Velké naděje (1998)

Umím pochopit, že tenhle film si vede v žebříčku víc než dobře. Kamera je opravdu půvabná.Skoro stejně jako Estella v podání Gwyneth.Ethan mě nepřekvapil ničím co už bych o něm nevěděla. A protože jsem předlohu neznala, netušila jsem ani zápletku s R.De Nirem. Každopádně umělecky velmi zdařilý snímek.

Gattaca (1997)

Ten film je tak strašlivě "sterilní" až je to děsivé. Myšlenka nedokonalosti je prostě surová záležitost.