Jamamba (1985) (TV film)

"Vyju hlady, vyju hlady, žeru koně psy i hady. Kdo mně přijde do drápů, toho rozsápu!!!" ...a pak jsem neměl mít jako dítě strach:-) Takový Grudge pro děti:-)

Marebito (2004)

Tak nevím, asi jsem příliš zmlasán nervydrásajícími duchařskými horory, ale tohle mě opravdu moc nezaujalo. Začátek filmu byl ještě dobrý, ale postupem se z toho stává velmi průměrný "krvák" a to doslova...Napětí je ve filmu pouze na začátku a závěr také příliš nadšení nepřinese. Když to hodně přeženu, tak by se děj filmu dal přirovnat ke Švankmajerovu Otesánkovi...je tam překvapivě dost společných věcí i když ne doslova. Ale pokud chcete vidět vybledlou japonku cucající krev z kojenecké láhve, tak si film pusťte:-)

Čaroděj ze země Oz (1982)

Tento film a ještě Král a pták, dávala ČST několikrát v 80. letech a oba dva filmy mě dost zasáhly. Jako dítěti mi v paměti zůstalo mnoho dobrodružných scén, na které si dodnes pamatuji. Doufám, že jej ještě někdy uvidím.

The Day of the Triffids (1981) (seriál)

Doufám že některá z našich TV tento seriál zakoupí. Moc rád bych jej viděl a spravil si tak (pa)chuť po stejnojmenném filmu z 60. let.

Výtah smrti (2001)

V době vzniku tohoto filmu byl James Marshall možná známější než Naomi, dnes je tomu podstatně jinak. Film o sobě je opravdu dost slabé béčko, ale pro fandy sci-fi a ulítlých filmů jako jsem já je to celkem fajn pokoukání.

Malování pro kočku (1960)

Z části hraný a z části animovaný "seriál" příběhů o koťatech a jejich pánovi (mim Ladislav Fialka). Tým tvůrců který se zde sešel vytvořil o několik let později legendární medvědy od Kolína. Narozdíl od nich, mě však tento počin téměř nezaujal.

King Kong (2005)

Tak skutečně nevím co s tím...Asi bude problém v tom, že jsem čekal stejnou bombu jako Pána Prstenů a...ona to byla spíš jenom taková větší petarda. Samozřejmě, výtvarno je úžasné k pokoukání, New York 30. let se opravdu povedl (zajímalo by mě, kolik těch aut bylo skutečných) a samozřejmě samotný Kong byl dokonalý. Ale o zbytku filmu už to neplatí. Postavy jsou napsány (a zahrány) tak, aby vzbuzovaly co nejvíc emocí, ale to se bohužel nedaří. Délka filmu by taky nemusela být taková jaká je, trošku zkrátit by neškodilo. A co se týká děje, tak Jacksona snad omlouvá jedině to, že točil vlastně poctu původnímu King Kongovi z 30. let. Takže v celku průměr, ale přidám 1* za opičku:-)

Křižník Potěmkin (1925)

Vychvalovat tento film nebudu, protože to udělali mnozí jiní a fundovanější. Ale schválně si zkuste vzpomenout, v kolika pozdějších filmech byla např. ta slavná scéna masakru na schodišti v Oděse parodovaná:-) I to svědčí o kvalitě tohoto filmu.

Kotlík (1996)

Uh! Tak tohle opravdu nebude loutková pohádka pro děti:-) Má to blíž k filmům jako je Kruh nebo Grudge... A kupodivu to i jako loutkový film funguje a nepůsobí směšně.

Svatební košile (1978)

Myslím si, že toto zpracování Erbenovy balady je možná ještě výstižnější a strašidelnější, než pozdější Brabcův filmový přepis. A Fišerova hudba to jen podtrhuje.