Pražská strašidla (1966)

Mohlo to být lepší, ale také to mohlo dopadnout mnohem hůř:-) Hlavně Werichův komentář má zásluhu na lepší sledovatelnosti.

Smolíček (1973)

Hned jak jsem uviděl první minutu, vzpomněl jsem si, že už jsem tento film několikrát viděl jako dítě. Nezapomenutelné jsou hlavně jeskyňky, které mě tenkrát fakt strašily. 5* dávám jednak z nostilgie, ale i za výbornou výtvarnou stránku a trochu netradiční zpracování.

Cvrček a pavouk (1978)

Jeden z těch lepších dílů o cvrčkovi. A to hlavně díky pavoukovi

Divoká planeta (1973)

Je opravdu škoda, že se u nás na tento film téměř zapomnělo. Výtvarné návrhy Rolanda Topora jsou skutečně zvláštní a Josefu Kábrtovi se podařilo do toho své návrhy lidských postav skvěle zakomponovat. Doufám, že se někdy v televizi dočkáme jeho opakování, pokud možno s původním českým zněním.

Zamilovaný vodník (1928)

Myslím, že toto dílko se nedá nějak objektivně hodnotit jako film. Ael rozhodně se tomu nedá upřít historická a dokumentární hodnota.

O smutné princezně (1991)

Při vší úctě k Lubomíru Benešovi...tento seriál o Honzovi se mu dvakrát nepovedl. Honza vypadá malinko mentálně postižený. A konkrétně v této pohádce se vůbec divím, že se princezna tomu průvodu smála.

Mrňous a čarodějnice (1980)

Skvělá zpráva pro všechny příznivce resp. pamětníky tohoto filmečku! 29.10.06 ho budou dávat v rámci cyklu Mistři českého animovaného filmu. Tak uvidíme, zda se budeme opět bát:-)

Ozvěny mrtvých (1999)

Film mě mile překvapil, čekal jsem hodně slabý odvar. Spíš než Šestý smysl mi to připomnělo The Shining, hlavně pak při scéně na hřbitově. A Kevin Bacon je tady skvělý.

Na tu svatbu (2002) (hudební videoklip)

Hodně bizarní animovaný videoklip ke stejnojmenné písničce.