Major Grom: Morový doktor (2021)

Úvod ponúkal akčnú, vtipnú krimi nádielku Igora, ktorý všetko zvládne sám. Následné vyšetrovanie, "Morový doktor" bojovník za spravodlivosť ľudu, stretnutie s novinárkou-hovorim si, to bude pecka na 5*. Prichádza na scénu Itckar so sociálnou sieťou a už to ide dole vodou. Až prílišné zvraty, chaos, stráca sa dejová línia, nápad so schizofrenikom ujde. Nenechajte si ujsť medzititulkovu a potitulkovu scénu. Aj keď to v závere vyzerá nádejne, predsa ten bozk nepadne. Skôr sa mohli vydať smerom akčnej komédie a zostať pri zemi, nesplhat do mrakodrapu. ws

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Chcelo by to menej výbuchov a viac prepracovať príbeh a dialógy, bolo by to vtipnejsie a zábavnejšie, ohnivá Salma oživila dej, aspoň v pár úvodných scénach, S.L.Jackson geniálny ako inak, druhá polovica slabšia, ale stále zábavná. Reynolds sa tiež snaží a potešil aj zostarnutý pritepleny mafianko Banderas. A Freemana už idú strkať do každej riti? Absolútne sa tu nehodí a totálne zničil náladu fajne rozbehnutej komedie. ws

Cruella (2021)

Výborná Emma Stone, výborná Emma Thompson, vlastně výborní všetci zúčastnení na veľkolepej módnej šou. Ponurý šedivý príbeh malého sirotka dostáva viac a viac svetla. Malí zlodejíčkovia mohli dostať viac priestoru. Práca pre módnu ikonu naberá na obrátkach, šijú sa róby a nitky príbehu sa zaujímavo odmotávajú. Úžasná scéna na smetiarskom aute, aj ako bál so samými cruellami. Záver ktorý mal byť oslňující ako celý film končiaci Cruelliným smiechom trochu sklamal, ale inak pecka. ws

Carnaval (2021)

4 mladé kočky sa radujú a skáču v objatí, čaká ich slávny karneval v exotickom Salvadore. Komédia to nieje, až na pár úsmevných momentov. Príbeh je viac zameraný na hodnoty, a nebezpečenstvo alkoholu, lipnuti na sebe a sociálnej sieti, kde hlavná hrdinka Nina iba sleduje koľko má sledovatelov a zabúda na kamarátky. Erotickú scénu tu nenájdeme, ale bozkávačky sú naozaj vášnivé ako aj dievčatá v sexi kanevalovych prevlekoch. "Polož to, ja život nenahrávam, ja ho žijem!".ws

Edge of the World (2021)

Obálka sľubuje silnú krvavú drámu v džungli, opak je však pravdou. Dobrodruh James Brooke sa vylodí na ostrove Bormeo, kde sa mu podarí získať si náklonnosť princa. Proti nemu je ale vodca divochov Makota povestný krvilacnostou (vo filme preukazanou odseknutim jednej hlavy). James sa zamiluje do krásnej Fatimy a usilujte o zjednotenie divokých kmeňov. Prevedenie je však lacné a slabé: jeden výstrel z dela, pár preletenych šípov a jedna sabľa - alaha akbar. Čaká nás 5 sekundová erotická scéna Jamesa s Fatimou, kde neuvidíme nic, iba Jamesov chrbát. Záver sa trocha zdramatizuje, ale nejakej bojovejšej scény sa nedočkáme. Podľa skutočného príbehu, Sarawak (Borneo) viedol Biely kráľ ako samostatný slobodný ostrov do príchodu 2 svetovej vojny.

Ztracená minulost (2019)

Travoltu mám rád, no ide v šľapajach N.Cage, samý prepadák, taký potenciál a tak lacno spracované. M.Freeman si zahrá bossa mestečka, ale ako boss nevypadá, tajomné sanatórium uvidíme len nachvíľu, Travolta ako súkromné očko fajn, len sa zamerať viac na detaily a dialógy. Úplne ste to zabili vypasenym Frasierom, ktorý nevie nič iné iba prikyvovať, viac asi nevládal. Cadillacy nádherné, ale tú modernú cestu so stredovými svietiacimi odrazkami stě si mohli odpustiť. A Janyie mala radšej zostať pri X-menoch. "Matka spraví čokoľvek pre svoju dcéru". ws

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Po plejáde usa sračiek z poslednej doby sa človek utieka ku starším snímkom, keď komédie boli aj zábavné. Roba mám rád, aj gigolo je fajn komédia, ale v hlavnej roli to nedokáže sám utiahnuť, možno v nejakej vedľajšej ako nejaký tajtrlik :)

Hitman (2007)

Mladučký nájomný vrah vždy pripravený, vždy o krok popredu, dokonalá práca, kým ho nepodrazí vlastné vedenie. Spoznáva sa tak s hipisáckou defkou Olgou, správa sa ako ozajstný gentleman. Mladučký hitman spočiatku pôsobil umelo, ale Olyphant má svoju charizmu a funguje báječne. Samozrejme je odvelený do Ruska, aby tu "nastolil" "poriadok". Vražedné aj bojové scény výborné. Možno trošku viac prepracovať príbeh a pridať viac shotov z výcviku. Zopár heftov: "On nikdy nemine", "Nechceš mě šukat, ani zabít-větší ignorantství jsem nezažila", "víš, že jsi celkem frajer, když zrovna nevraždíš? ", "Jakou barvu mají moje kalhotky?" "Ty žádne kalhotky nemáš". ws

Tom a Jerry (2021)

Toľko očakávania a toľko sklamania. Tom a Jerry tu pomaly ani nedostávajú priestor, všetko sa točí okolo princa, indky a asolútne nesympatickej podvodnice z ulice Chloe Grace Moretz. Načo obsadia hercov, ktorí ani nevedia hrať len sa prečečúrajú z miesta na miesto, jediný čo tu niečo predvedie je Pena. Scéna so slonmi a tigrom zbytočne predražená a slabo zvládnutá. Celkovo chýbajú detaily, hra s kamerou a viac myšaco - mačacích kúskov.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Umbrella sa sťahuje zo zamoreného Racoon City, uzatvára hranice mesta - má byť asanováno. ľudia tlačiaci sa von sú zablokovaný veliteľom aj s policajnými zložkami: "jsme jenom položky, Nikolaji - odepsatelné položky.." Uvidíme nahé zombie sľapky, super scéna na cintoríne s reportérkou a sexi mladou policajtkou. partia s Alice sa vydá hľadať profesorovu dcéru, "nikdy nebudu chodiť, tatínek to vymyslel, abych zesílila a pak mu to ukradli.." Výborná scéna s programom NEMESIS. "Proč nestartujeme? Já jsem zvyklý řídit spíš cadillac.." Uvidíme úplne nahú Alice prsia, "vidíš tohle je pero" Alice odpovedá ako dieťa "peeero" a spraví čarbanicu. Jmenuju se Alice a pamatuju si všechno. Posledný záber na družicu UMBRELLA. Lepšie ako jednotka.