Spojenci (2016)

Nevyrazny da sa povedat nudny dej nas pomaly vtiahne doseba zacinaju sa odmotavat nitky pribehu zamotavat a naberat na obratkach a napeti a dotiahne nas do neocakavaneho konca. Vyborny Brad Pitt - pan herec po boku so sexi francuzky Marion Cotillard(Taxi,Taxi) nam predvadzaju spionsky pribeh trochu inak bez rychlych prestrihov a tajnych schranok. Vyborna scena v aute v Marockej pusti taktiez vo francuzkom vezeni pri vypocuvani zajateho clena odboja.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Trocha dramaticnosti by nezaskodilo,keby to bolo cele realny film bolo by to na 5*,vypocuvanim posadky reziser iba nahal cas aby usetril prachy, ako je vidiet filmy podla skutocnych udalosti maju lepsiu odozvu ako vymyslene americke sracky. Vyborny Tom Hanks zazitok sledovat vysetrovanie takeho pripadu z pohladu vysetrovatela a realne pilotov ktori to prezili a zachranili 155 ludi kde vysetrovatelom islo o to ze mohli zachranit aj lietadlo - tato doba kde ludsky zivot je az na dalsom mieste za majetkom a mamonou.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Výborné. Velke plus ze je to natocene podla skutocnej tragedie zachytenej aj v seriali "vteriny pred katastrofou". Výborní Mark, Kurt, John Malkovich stojacich ako kmen okolo ktorych sa dej obmotava a nie nasilne aj ked kruto poukazuje na momentalnu situaciu velkych spolocnosti ktore nehladia na bezpecnost a na zamestnancov, ide im len o tociace sa dolare rychlo rychlo vytazit vyzmykat co najviac bez ohladu nielen na znicene ludske zivoty ale aj na moznu ekologicku katastrofu. Dostala ma scena na zachrannej lodi, kde partak Kurt menuje vsetkych skonanych kolegov pri tejto katastrofe, kde si potom vsetci poklaknu a vyslovia dakovnu modtilbu za zachranu z horiaceho pekla a zaroven prosiacu za padlych kamaratov a taktiez zaverecna dojemna scenu bez slov plna radostnych aj bolestnych slz.

Zilionáři (2016)

Tak dobre som sa uz davno nenasmial na ozaj dobrej komedii, škoda ze v druhej polovici dej uberá na tempe a vtipnosti, jeden z najlepšich Zachovych výkonov na jeho pleciach stoji úspech, celé to ťahá, geniálny výkon. Ta jeho gestikulacia blbost a mimika posúva tuto komédiu do vyssich sfer. Uvidíme Kristen Wiig v podprsenke: "Ta podprda je pěkná,...ako i to v ní", "teče ti prso..", "srdce mi buší 300km/h, drž si prsa!" ws

Zúčtování (2016)

Neviem preco to prelozili zuctovani, ked preklad je uctovnik aj sa ten nazov dokonale hodi. Affleck vyborne zahral genialneho autistu ktory je trenovanym zabijakom a zisti zem od zbohatlikov co peru spinave peniaze. Akcne sceny vyborne rychle presne vysetrovanie uctovnych knih a popisana cela kancelaria to bolo uchvatne, bez jedineho bozku a postelnych scen, dokonca ani s tuctovou uctovnickou firmy robotic. Proste autista zijuci sam so sebou vo svojom svete kde ako uctovnik musi mat vo vsetkom poriadok.

Muž, který se mi líbí (1969)

Uvod uplne rozhadzany film vo filme texty po anglicky s titulkami skoro som to vypol, ked tu nastupil nevernik Belmondo v romantickej drame ako skladatel hudby ktory sa vyspi s francuzkou hereckou a preziju krasne chvile pri cestovani po amerike, zalubia sa do seba a dohodnu si stretnutie po 10 dnoch... Kto to nezazil nepreciti citenie postav a mozno predsa cloveka napadne ze nie vzdy a vsetko zlato sa blisti.

Anthropoid (2016)

Vcelku vyborne spracovanie atentatu na Heyndricha v ceskoSlovensku, nechapem ale preco sa reziser nedrzal faktov mohol byt pribeh este viac zaujimavejsi a autentickejsi ako napriklad kostol drzali 7 parasutisti 6 dni a vo filme pol hodinku toto mi tam vadi preco to menit ked to tak nebolo.

Infiltrátor (2016)

Ak pozerate film a neviete rok vydania mate pocit akoby ste sa ocitli v 80tych rokoch, dobove nastroje auta, samotne spravanie hercov pomaly nabera na napeti a tempe, je pravda ze sem tam by to patrilo zrychlit tempo ale presne o to reziserovi islo zanechat dobovost a moralny odkaz pribeh dobre prepracovany, dal by som tam este nejaku zapletku na vyostrenie deja ale celkovo velmi posobive. Citite pri pozerani klud a oddych film urceny pre starsiu generaciu trochu hviezda medzi tou plejadou pubertalnych sraciek, co zidovsky hollywood chrli den co den. Odporucam pozriet.

Správní chlapi (2016)

Dost dobra podarena parodia na akcne filmy so starym dobrym drsnakom R.Crowe a sympatakom R.Goslingom

Gridlocked (2015)

Vyborny akcak s Purcellom az na pistolku proti taktickemu timu a 10 000 vystrielanych nabojnic naverimboha, Vinnie Jones nedostal vela priestoru, ale malo to zaciatok koniec, zapletku zradu a vyvrcholenie, pekne bojove sceny, hra s kamerou sem tam vtipna poznamka drsnaka odlahcila dej- zabery na detaily: ...napr. maso stekajuce po stene,a agentova poznamka: "dukladne.."...