Nevlastní dcera (2015)

Thriller na úrovni TV. Príliš jednoducho natočený, bez väčších a premyslenejších momentov. Občas bez veľmi šedého hereckého výkonu. Skratka spíš kategória C. Osobné hodnotenie: 55% (*)

Nevyřízený účet (2013)

Hneď začneme s tým, že scenár napísal S. Stallone., ktorý v súčasnosti je opäť na vrchole. Osobne si však myslím, že jeho scenár teraz obsahuje diery. Tento príbeh mal väčší potenciál, avšak vďaka scenáru a réžii padne do kotagórii B. J Statham a J. Franco podali priemerný výkon. PS: W. Ryderovú som skoro nepoznal. Nevydala tak, akoby bola vo forme. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Nevystupuj! (2018)

Síce niektoré časti filmu pána Alvarta v niektorých bodoch nestoja na pevných bodoch, obecne sa jedná o povedený akčný thriller. Napätie sa postupne zvyšuje, herci odvádzajú presvedčivý výkon. Na samotnom záveru by sa dalo ešte pracovať. Každopádne si cením snahu o uzatvorenie príbehu (snímok na konci – otec/muž a jeho rodina). Z mojej strany silná „trojka“ – v porovnaní s Odříznutí (takisto pod taktovkou pána Alvarta) o niečo zaostáva. Osobné hodnotenie: 78% (***)

New Police Story (2004)

Prvé a druhé dielo Police Story boli „one-man show“ Jackieho Chana (obidve filmy je možné chápať ako jeden celok), v tretom diele to dokázali posunúť ďalej pomocou tímovej práci s vynikajúcou Michelle Yeoh. Avšak z hľadiska príbehu, komplexnosti, hereckých výkonov a emócií práve štvrté dielo tejto ságy je najkompaktnejším. Režisér veľmi šikovne posunul dych berúce a nebezpečné bojové a akrobatické scény dozadu a dopredu posunul príbeh a hercov/herečiek. Čo Cruisovo M:I, tak aj Chanovo Police Story sa dokázalo prispôsobiť sa k aktuálnej dobe. Osobné hodnotenie: 83% (****)

Newyorčané (2017)

Jednotlivé príbehy zvlášť by možno mohli fungovať, takto dohromady však z nejakého dôvodu nie. Nie príliš vydarená réžia, z hereckej stránky skoro nevyšperkovaný. Nádejný slušný začiatok nasleduje rapídny pokles (úrovni). Osobné hodnotenie: 55% (*)

Newyorská romance (2013)

Herecky veľmi pekne, z hudobnej stránky veľmi príjemné natočený film. Potreboval by to však ešte pridať trošku na tempe. Osobné hodnotenie: 72% (***)

(Ne)zadaní (2013)

Scenár tohto filmu vôbec neobsahuje žiadnu novinku. A to sa už vôbec nedá povedať, že by neobsahoval veľkú porciu klišé momentov. Na druhej strane je to však tak dobre servírované, že na jednotlivé nedostatky sa dá zabudnúť (aspoň počas sledovania príbehu). Trojica Z. Efron, M. B. Jordan a M. Teller, a dvojica I. Poots a M. Davis (mimochodom oba prekrásne!) hrajú svoje charaktery jednoducho a spontánne. Dialógy sú dobre napísané a nechýbajú jak vtipnejšie tak aj vážne momenty, nad ktorými sa dá zamyslieť. Už ma dávno tak milo neprekvapil film z USA s takou tematikou. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Kategória B so zaujímavým hereckým kavalkádom, čo však v podstate zostal nevyužitým. Potreboval by to dynamickejšieho B. Willisa. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Nezapomenutelné léto s Tess (2019)

Nevinný ale zároveň trošku naivný snímok. Skladá sa zo dvoch protichodných častí: mladý chlapec, pripravujúci sa na život bez nikoho vs. mladé dievča, ktorá by dala všetko za to, aby našla (mal) otca. Konfrontácia týchto „dvoch odlišných polí“ nie je zlá, ale je to bez väčšej sily. Najsilnejším emocionálnym momentom je scéna, kde starý pán vysvetľuje Samovi (opäť trošku z iného pohľadu) podstatu života: „Musíš nazbierať čo najviac spomienok.“ Film robí sympatickým hlavne spolupráca mladých hercov Sonny Coops Van Utteren a Josephine Arendsen. Na vedľajšej línii zostal nevyužitý potenciál v osobe už spomínaného starého pána. Záver trošku idealistický a zjednodušený. Ale inak je to snímok, ktorý by nemal zostať bez povšimnutia. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Príbeh tichého 14-ročného chlapca, ktorý sa ťažko vysporiadá s novou situáciou v rodine („nový otec“). Film plná zvučných mien, kde však nie každý dostane toľko priestoru, ktorý by potreboval. Príbeh je slušne napísaný (ale očakával som iný záver) a aj samotná réžia sa graduje k tým lepším. Štvrtá hviezda patrí S. Rockwellovi, ktorý tu odviedol jeden zo svojich najprirodzenejších a „najcoolovejších“ výkonov. Osobné hodnotenie: 80% (****)