Dolittle (2020)

Celé to Bohužiaľ dopadlo tak, ako to väčšina filmových nadšencov predpokladal. O celom príbehu (a filmu) máme jasno už po pár minútach, takže už nás nič neprekvapí (hlavne záver, keď z ničoho nič sa zase objavia hlavné postavy v kráľovninej spálni). Keď som pozeral na celú tú výpravu, tak mi v hlave motala jedna otázka. Prečo tá veľká snaha podobať sa k moderným (vo väčšine prípadov v podstate nevydareným) kúskom, ktoré vznikli v štúdiu Disney? Animácia ničím „veľkolepá“ – na podobné kúsky sme už zvyknutý. Každopádne, v kine alebo v UHD rozlíšení to bude mať svoje čaro. Jednotlivé zvieratá sa pomerne rýchlo dostanú blízko k vášmu srdci, ale tá spolupráca medzi nimi funguje len občas. Robert Downey Jr. v roli Dolittle kombinuje prvky, ktoré použil aj u T. Starka a S. Holmsa. Takže, keď niekto čaká od neho niečo iné, bude sklamaný. Na otázku, že či sa hodí na roli Dolittle, musí každý divák odpovedať sám (pozor, v žiadnom prípade neporovnávať s E. Murphy!). Ostatné živé postavy bez väčšej sily (ani A. Banderas, ani M. Sheen nejako nevedeli film posunúť dopredu). P.S.: Post scéna s M. Sheenom v danej forme bola zbytočná. Osobné hodnotenie: 67% (**)

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Mala by to byť ľahká romantická komédia, ktorá so svojimi vtipnými momentmi a zaľúbeným mladým párom dokáže vzniesť zopár slnečných lúčov aj do života divákov. Výsledok je však fiasko. Vo filme (ako tak) funguje len zopár vecí. Chémia medzi A. Daddario a T. Hoechlin ani z ďaleka nie je tak dobrá, ako nám to chcú zobraziť. Vedľajšie postavy sa snažia nejako vylepšiť film, ale ani jedna z nich nemá dostatočnú silu. Každopádne je pozitívne, že sa nesnažia to celé úplne postaviť a predať na kráse Alexandri Daddaria (určite si na ňu spomeniete z prvej sérii True Detective). Osobné hodnotenie: 62% (**)

Don Juan kopaszodik (2020) (TV film)

Páni a dámy v pokročilom veku nepatria do škatuľky „staré železo“. Keď čakáte nejaký vyšperkovaný návod „Ako si hrať na Don Juana“, tak spíš budete sklamaný. Ten začiatok veštil príbeh so zaujímavou koncepciou, ale v druhej polovici filmu nadšenie kompletne zmizne. Dialógy sú bez väčšej fantázii, ako aj scény bez zrnka prekvapenia. Herci a herečky za to podľa mňa nemôžu, problém je spíš so scenárom a réžiou. Záver je fiasko, trpiaci emocionálnou suchotou. Osobné hodnotenie: 63% (**)

Fantasy Island (2020)

Základy scenáru nie sú dokonalé, ale B-ový thriller so soft hororovými prvkami sa z nich dá natočiť. To sa však pánovi Wadlowovi nepodarilo. Slabšou časťou filmu sú najmä herecké výkony. (Že by spôsobené zlým castingom?) Vybraní herci, až na výnimku Maggie Q, vás nedokážu osloviť. M. Peňa v roli „pán ostrovu“ ma vôbec nepresvedčil. O záveru radšej nechcem nič napísať – v mojom hlave stále cítim bolesť. Osobné hodnotenie: 63% (**)

Nenávist (2020)

Hneď na úvod musím povedať, že predchádzajúce diela (prípadne rebooty) tohto príbehu som nevidel. Čo som videl teraz, je klasický B-ový horor. Z hereckej stránky klasický priemer, ani jedna z postáv sa nedokáže výraznejšie presadiť. Vývoj príbehu nie je úplne kompaktný a občas ani to spojenie jednotlivých scén nefunguje dobre. Záver naznačuje, že tento príbeh ani z ďaleka nechcú ukončiť. Osobné hodnotenie: 61% (**)

Moderní babča (2019)

Film funguje na úrovni nenáročnej komédii. Motorom toho celého, trošku paradoxne, nie sú deti, ale fenomenálna Ch. Ladesou. Je vidieť, že rolu odvážnej babičky si užíva naplno. Ale to je všetko. Jednotlivé deti, „bratia a sestry“, so svojimi charaktermi sú zaujímavé, ale režisér nedokáže ich v dostatočnej miere zamestnať. Práve oni spoločne s babičkou by mali byť piliermi príbehu. Ale každú (hereckú) prácu akoby odviedla len babička. A to mi vadí. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Jsou věci divné a nevysvětlitelné (2014)

Kým film Rossz versek od G. Reisza bol v rámci možností kompaktný, tak jeho ďalší film VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan dokáže osloviť diváka len niektorými scénami. Film ako celok nie. Najväčším problémom je, že počas tých 90 minút pocity a názory Árona nás dokážu dotknúť len niekedy. Najoriginálnejším momentom považujem záverečnú scénu s titulkami, kde Áron postupne predbehne účinkujúcich vo filme. (K tomu bola zvolená správna hudba.) Osobné hodnotenie: 65% (**)

Jumanji: Další level (2019)

Po prekvapivo dobrom reštarte, ako sa dalo očakávať, dve kroky dozadu. Keď som u prvého diela písal, že príbeh nepotrebuje komentár, tak u dvojky to platí dvojnásobne. Čiastočná „výmena rolí“ nebol zlý nápad, ale nedokázali to naplno využiť. Dvojica D. DeVito / D. Glover potešila. Avšak to sú v podstate všetky pozitíva, ktoré sa dajú o filme povedať. Scéna po titulkoch (alebo spíš medzi titulkami) v podstate rovno otvára dvere pre tretie dielo. Osobné hodnotenie: 67% (**)

His Perfect Obsession (2018) (TV film)

Klasický scenár, kde mentálne a psychicky porušený človek sa snaží silou získať pre seba ženu (de facto rodinu), po ktorej túži celý život. Thriller na úrovni TV filmu s niekoľkými chybami. Avšak B. Murray (aka Bart), samozrejme v rámci možností, v roli spomenutého človeka odviedol solídny výkon. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Klaun (1998) (seriál)

Nádejný nemecký krimi-akčný seriál z konca „90´s“. Sympatické herecké postavy („Dobbs“-a som mal veľmi rád), ale ten príbeh časom postupne začal strácať na kvalitách. Viem, u väčšiny seriálov to je najtypickejším problémom. Ale tu tá situácia bola trošku horšia... // Avšak zostali aj dobré spomienky... Osobné hodnotenie: 62% (**)