22 Jump Street (2014)

Ja osobne som mal problémy aj s prvým dielom. U dvojky sa mi naplnilo očakávanie. Je to ešte slabší ako debutný diel. Scenár neprináša nič nového, dialógy sú nevypracované, vtipné scény nie sú dostatočne vtipné. Dvojica Ch. Tatum a J. Hill sa síce snaží, ale ani teraz to nebolo ono. Bojím sa, že bude trojka... Osobné hodnotenie: 68% (**)

22. míle (2018)

V mojich očiach ďalšia spolupráca P. Berga a M. Wahlberga dopadlo (opäť) dobre. Efektívne natočené akčné scény. Príbeh by mohol byť trošku rafinovanejší, ale aj tak to dokáže diváka pripevniť k sedadlu. M. Wahlberg v roli J. Silvu je nadpriemerne dobrý. Charakteru presne dal to, čo som čakal (a možno aj trošku viac). I. Uwais má stále skvelú kondičku. P.S.: Musím uznať, že s tou gumičkou Mark môže občas liezť na nervy diváka, ale to patrí k „popisu“ postavy J. Silvy . Osobné hodnotenie: 80% (****)

22 vs. Earth (2021)

Krátky 5 minútový pre-story k animovanému filmu Duša, ktorá zachytáva dušu číslo 22 a jej snahu zastaviť odídenie duší na Zem. Krátka jednohubka, kde okrem dvoch vydarených vtipov / poznámok sa nič extra nekoná. Vizuálne je to však v poriadku. Osobné hodnotenie: 72% (***)

22 výstřelů (2010)

Osobne som si myslel, že to bude väčší „pukk“. Počas celého filmu som mal pocit, že vidím starého „čističa“ z filmu Nikita (ktorá je ešte stále „brutálna“). Škoda, tento film by mohol byť oveľa lepší – samozrejme menší úspech nenesie na pleciach len J.Reno. Osobné hodnotenie: 69% (**)

24 hodin života (2017)

Z celkového hľadiska lepšie B-ko, kde niektoré časti príbehu nestoja na pevných základoch. E. Hawkovi charakter T. Conrada celkom sedí. Solídne natočené akčné scény. Záver komentovať nebudem. Osobné hodnotenie: 72% (***)

25 km/h (2018)

Celkom slušný roadmovie z Nemecka. Dvaja dospelý, samozrejme dostatočne odlišným charakterom a životným štýlom, sa rozhodnú splniť svoj detský sen (dostať sa k mori a ...). Ako to už býva, počas cesty sa dostanú do najrôznejších (príjemných a nepríjemných) situácií a odhalí sa aj zopár tajomstiev. Záver by rozhodne mohol byť trošku originálnejším. Keby to tak bolo, tak pravdepodobne aj s tým hodnotením by som išiel vyššie. Osobné hodnotenie: 73% (***)

27 (2023)

Druhý krátkometrážny film Flóry Anna Budovej chce byť kontroverzný a provokatívny. V tom sa jej viac-menej darí, ale pravdepodobne ten uhol pohľadu nie je „ideálny“. Osobné hodnotenie: 66% (**)

3 dny na zabití (2014)

Z pohľadu scenára zaujímavý, z pohľadu hereckých výkonov pozoruhodný (nadpriemer od K. Costnera), z pohľadu réžie však priemerný. Miestami príliš pomalé tempo spraví z nádejného akčného filmu priemernejší film na piatkový/sobotný večer. Záver by mohol byť lepšie vypracovanejší. PS. Čím ďalej tým viac sa mi začína páčiť „herecké nadanie“ slečny A. Heard. Osobné hodnotenie: 74% (***)

3 fois 20 ans (2011)

Film zo života o situácii, ktorá väčšinu ľudí určite dotkne: Sme schopný celé dlhé roky milovať jedného človeka a žiť s ním do vtedy, kým nás smrť nerozdelí? Tí, ktorí sa nám snažia dať odpoveď na túto otázku, sú W. Hurt a I. Rossellini. Musím sa priznať, že keby v tomto filme nehrali oni, tak potom by tento film (bez ohľadu na to, že scenár je celkom dobre napísaný) spadol do kategórie „podpriemer.“ Konsekvenciu musí odvodiť hlavne režisérka (J. Gavras), pretože nevyužila všetky potenciály a scény sú miestami nesvižné. Na druhej strane, keď chcete vidieť ako sa snaží W. Hurt byť stále fit, tak sa na to podívajte. Osobné hodnotenie: 70% (***)

300: Vzestup říše (2014)

Z určitého pohľadu sa jedná o dobré pokračovanie, ktoré v sebe nesie nejaké tie črty z veľmi úspešného prvého diela. Na druhej strane však musíme dodať, že k tomu chýba ten G. Butler – S. Stapleton je síce dobrý, ale charizmu, ktorú mal Leonidas, nemá (zatiaľ). Realita vs. PC efekty sú trošku nevyvážané, ale je to na hrane. A áno, musím povedať že angažovanie E. Green na rolu Artemesii bolo zásahom do čierneho. Slečna Greenova dokonale stotožnila s charakterom bezcitnej Artemesii (nesmierne zlá a zároveň prekrásna), jej hra (jak herecké tak aj bojové) nemá chybu a ak sa nám to páči/nepáči – vďaka nej sa film drží v stopách slávnej jedničky. Takže štvrtá hviezda patrí za herecké umenie E. Greenovej! Osobné hodnotenie: 80% (****)