3 fois 20 ans

• Velká Británie Late Bloomers

Adam (William Hurt) a Mary (Isabella Rossellini) sa vzali veľmi dávno a ako manželia už žijú niekoľko desaťročí. Adam za svoju prácu dostane cenu za celoživotné dielo a Mary začína panikáriť zo starnutia. Avšak panika stredného veku neobíde ani Adama a oboch začnú trápiť otázky, ktoré trápia aj ostatných v tomto veku. Chcú spolu stráviť aj zvyšok života? Existuje medzi nimi ešte stále láska, dôvera a ochota bezpodmienečne si pomáhať v dobrom a zlom? Manžel aj jeho manželka sa snažia nájsť odpovede na tieto otázky, ale, samozrejme, obaja tak robia odlišným spôsobom. Adam sa snaží nájsť svoju bývalú mladosť po boku mladej slečny a Mary zasa vystúpi z tieňa domácej panej. Napokon obaja zistia, že iskra, tak veľmi potrebná pre spoločný život, v nich ešte nepohasla. (BOURQUE)

BOURQUE

Film zo života o situácii, ktorá väčšinu ľudí určite dotkne: Sme schopný celé dlhé roky milovať jedného človeka a žiť s ním do vtedy, kým nás smrť nerozdelí? Tí, ktorí sa nám snažia dať odpoveď na túto otázku, sú W. Hurt a I. Rossellini. Musím sa priznať, že keby v tomto filme nehrali oni, tak potom by tento film (bez ohľadu na to, že scenár je celkom dobre napísaný) spadol do kategórie „podpriemer.“ Konsekvenciu musí odvodiť hlavne režisérka (J. Gavras), pretože nevyužila všetky potenciály a scény sú miestami nesvižné. Na druhej strane, keď chcete vidieť ako sa snaží W. Hurt byť stále fit, tak sa na to podívajte. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()