Jak jsem poznal vaši matku - Série 6 (2010) (série)

Jak jsem poznal vaši matku - Série 5 (2009) (série)

Bestie (2022)

Dve veci prečo sa mi to páčilo. Za prvé: takýto jednoduchý námet, kde skupinku ohrozuje divoká zver mám rád. Za druhé: je tu sympaťák Idris Elba. Samozrejme sú tu aj ďalšie veci, ktoré sa podarili a to je napríklad napätie alebo atmosféra. Niektoré scény majú naozaj šťavu. No na druhú stranu, nájdu sa tu pochopiteľne aj scény, kde len krútite hlavou nad tým, ako uvažujú postavy. Každopádne takých scén tam veľa nebolo. Beštia je len obyčajná jednohúbka na nudný večer, ale bavili ma prelety kamerou na Afrikou, nečakané útoky a aj hudba veľmi pekne dokresľuje dianie. Taký Lovci levou sú oveľa lepší, ale to je trošku inakší film, nie taký priamočiary. No aj Beštia ukáže pazúry a celkom sa na ne oplatí pozrieť. S prižmúreným poškrabaním okom od leva dávam aj tu štvú, pretože mi to naozaj rýchlo utiekalo a videl som aj oveľa horšie filmy na takýto spôsob. 75% - 4*

Jak jsem poznal vaši matku - Série 4 (2008) (série)

4. Séria - 90%. Štvrtá séria je rovnako kvalitná ako predošlé a nápady, či dobrý timing pre vtip opäť nechýba. Barney: Nejradši bych tenhle burger pozval na večeři, pak možná do kina, pak bych ho pozval k sobě domů, pustil mu nějakého Eltona Johna a pak bysme spolu... Jenom tak blbli. Nic velkýho. Hezky pomaličku.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 3 (2007) (série)

Jak jsem poznal vaši matku - Série 2 (2006) (série)

2. Seria - 95%. Druhá séria je ešte o niečo lepšia ako ta prvá, príbeh, vtip, či finále série, všetko perfektne do seba zapadá. A aby som nezabudol, tak Barney bol už v prvej sérii boží, ale teraz je už legendárny. Placák. Ted: Barney... Barney: Já nejsem Barney, ale slyšel jsem, že ten chlápek je skvělej.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Vlastne je to úplne zbytočný doplnok, ktorý nemá na sériu žiadny vplyv, ale kto ma rád Vianoce a vianočné špeciály svojich obľúbených filmov, tak ho to určite pobaví (preto dávam aj tu štvrtú vianočnú hviezdičku). James Gunn sa zase raz trošku odviazal v dobrom slova zmysle. Je to krátke a celkom vtipne, tak ako sme pri tejto partii zvyknutý, no je trošku škoda, že Peter, Groot a Rocket moc priestoru nedostanú a celý špeciál je hlavne o tom ako Drax a Mantis idu ukradnúť Kevina Bacona, aby ho mohli dať Pítrovi pod stromček. V roku 1984 Kevin zachránil svet tancom. Tentokrát pre zmenu ukáže, ako si Vianoce užiť. P.S.: samozrejme nezabúdajte na vianočný stromček za titulkami. 75% - 4*

Flash - Série 6 (2019) (série)

6. séria- 55%. Sklamanie, bieda, nuda, slabota a tak ďalej. Už predošlá séria kvalitou dosť klesla a šiesta séria je na podobnej úrovni. Najviac ma bavil asi crossover Crisis on Infity Earths, na ostatné diely si snáď ani nespomínam. Finále slabé ako nejaké priemerná epizóda. Návrat alebo hosťovanie niektorých postav potešil, ale to je málo. Napriek tomu som (záhadne) stále zvedavý čo bude ďalej.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 1 (2005) (série)

1. Séria - 90%. Kvalitný rozbeh tohto kultového seriálu. Skvelý strih, výborný humor, ale hlavne perfektný Barney. Ted: Barney, co tady děláš? Barney: Nic. Jen práci Boží. Ted: Ale ty jsi Satan.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Píše sa rok 2030 a asi päťdesiatročný Ted rozprava svojím dospievajúcim deťom, čo všetko sa stalo, než spoznal ich matku. Príbeh seriálu sa tak odohráva v jeho spomienkach, ktoré začínajú v roku 2005. Toľko k príbehu. No úplne najzaujímavejšie je na ňom štýl rozprávania, kde strih veľa krát  spätne všetko vtipne vysvetlí. Seriál sa môže oprieť aj o kvalitné, vtipné a zaujímavé postavy (Barney je rozhodne najlepší) alebo taktiež aj o kvalitných hercov, ktorý časom prerazili aj do filmu a tak známe tváre v hlavných úlohách nechýbajú. Seriál prišiel v dobe keď Priatelia končili a keď v TV vládol seriál Dva a pol chlapa a podľa mňa ma od každého trochu a teda aj jeho kvality stoja za to. 1.Séria - 90%. Kvalitný rozbeh tohto kultového seriálu. Skvelý strih, výborný humor, ale hlavne perfektný Barney. Ted: Barney, co tady děláš? Barney: Nic. Jen práci Boží. Ted: Ale ty jsi Satan. 2.Séria - 95%. Druhá séria je ešte o niečo lepšia ako ta prvá, príbeh, vtip, či finále série, všetko perfektne do seba zapadá. A aby som nezabudol, tak Barney bol už v prvej sérii boží, ale teraz je už legendárny. Placák. Ted: Barney... Barney: Já nejsem Barney, ale slyšel jsem, že ten chlápek je skvělej. 3.Séria - 90%. Aj tretia séria je vyborná a drží si uroveň prvých dvoch. Marshall: Ale tohle jednoduše ke vztahu patří. Nakonec ti ty otravný drobnosti začnou připadat roztomilý. Ted: Jo, asi jo. Tys taky zkousl Lilyino žvejkání. Marshall: Lily nijak zvlášť nežvejká. Ted: Kámo... to přece není žádná novina. Proč bych jí jinak říkal "Žvejkal"? Marshall: Je loajální, nosí blejskavý doplňky a já vypadám jako Harrison Ford za mlada. Ted: Zamysli se... (Marshall se zamyslí a dá Tedovi za pravdu, teď Ted rozbil Marshallovi iluze.) Marshall: Ty bláho, tak to je ta nejhorší věc, jakou jsi mi v životě udělal. Ted: Co? Já myslel, že to víš. Když jedla ty žebírka, znělo to jak z Jurskýho parku. 4.Séria - 90%. Štvrtá séria je rovnako kvalitná ako predošlé, Barney znova exceluje a nápady, či dobrý timing pre vtip opäť nechýba. Barney: Nejradši bych tenhle burger pozval na večeři, pak možná do kina, pak bych ho pozval k sobě domů, pustil mu nějakého Eltona Johna a pak bysme spolu... Jenom tak blbli. Nic velkýho. Hezky pomaličku. 5.Séria - 85%. Piatej sérii už trošku dochádza dych a nápady a tým pádom sa dostavia aj nudnejšie epizódy. Napriek tomu, že to šlo kvalitou mierne dolu, stále sa nájde dosť epizód na slušnú zábavu. Barney: Celej večer je do mě celá žhavá. Dostanu ji k sobě a jen tak pláchne? Když uteču holce já, tak mám aspoň tu slušnost se s ní nejdřív vyspat. Říká se tomu slušné vychování. 6. Séria - 90%. Prvé štyri serie mi prišli výborné, ale piata mi už neprišla tak dobrá. No šiesta séria oprášila znova kvalitné epizódy a ešte lepšie príbehy a osudy pre naše obľúbené hlavné postavy. Finálna scéna vo finálnej epizóde skutočne prekvapila. Smutný den v New Yorku, Tede. Vskutku smutný. Víš, co jsem cestou sem viděl? Holku ve svetru. A víš, co to znamená. Období odhalené kůže skončilo. Přesně tak. Už žádná tílka, Tede. Žádné roztomilé minisukně. Žádné letní šaty. Letní šaty, Tede! Myslím, že nepřežiju osm měsíců bez letních šatů. 7. Séria - 95%. Najlepšia séria, výborný príbeh, zvraty, finále, vtipy....Marshall: Zlatíčko, už to nevydržím. Musíme někomu říct, že čekáme dítě. Lily: Zůstaň silný, Eriksene. Nikomu ani muk. Marshall: Všude jsou tady děti! Je to jako minové pole roztomilosti. Podívej se na toho parchantíka. Lily: Přestaň. Marshalle, zůstaň silný. Nemůžeš se nechat ovlivnit nějakým dítětem... Och. S překrásnýma tvářičkama a ručičkama a nožičkama... Ten malej prevít má ďolíčky na kolenech. Jdeme všem říct, že jsem těhotná! 8. Séria - 85%. O niečo slabšie ako predošlá séria, tých výborných epizód je trošku po menej, ale stále si to drží výborne nastavený ton a príbeh, ktorý smeruje do finále. Marshall: Odkdy nosíš brýle? Lily: Myslíš moje lunety pohlcující záři. Pomáhají mi rozlišit genialitu od nabubřelých sraček. Ted: Škoda, že jsi ty brýle neměla, když jsi ty brýle kupovala. 9.séria - 90%. Nechápem to nízke hodnotenie. Záverečná epizóda je podľa mňa taktiež dosť dobrá a hlavne perfektne zostrihaná a pre mňa aj uspokojivo zakončená. Nečakal som, že to takto nečakane skončí a práve za to dávam plnú palbu aj tejto sérií. Ako celok to nie je najlepšia séria, ale posledné diely sú fantastické. Skvelé zavŕšenie, skvelého seriálu. Ahoj ty! Linusi, bude to fungovat takhle, pokud mám tenhle víkend přežít bez manžela, chce to trvalý přísun paliva. Pokaždé, když uvidíš, že nemám v ruce skleničku, dej mi do ruky skleničku! Rozumíme si, Linusi? -Takže prezidentský servis? -Bingo!