Hugo a jeho velký objev (2011)

Prekliaty ostrov bol fajn, ale Hugo ... No neviem. Divil som sa do akého žánru sa púšťa Scorsese a nemal som s toho dobrý pocit. A pre mňa to dobre ani moc nedopadlo. K hlavnej postave som si cestu nejako nenašiel ale Chloë Grace Moretz bola rozhodne presvedčivejšia. Celý film som čakal a snažil sa prísť na to, čo zaujímavé si pre nás Scorsese prichystal. A zrazu tu boli záverečné titulky a bol koniec. Film som síce dopozeral do konca, ale ten príbeh ma celý film nejako nebral a čakal kedy sa stane ničo zaujímavé. A nedostal som vlastne absolútne nič okrem skvelej technickej stránky, ktorá to na Oscaroch zaslúžene rozbalila vo veľkom. Tento film ma teda rozhodne sklamal a rovnako tak aj hudba Howarda Shorea. 60% - 3*

Povinnost a čest (2012)

Čo sa akcii týka, tak rozhodne akčňák, ktorý sa len tak nevidí. Konečne akcia, ktorá je podaná fakt realistický a zároveň, ktorá je natočená s herným štýlom COD. Po akčnej stránke rozhodne zážitok, hráčom akčných hier a fanúšikom akčných filmov rozhodne odporúčam. Za malo peňazí si tvorcovia vedeli zohnať slušný arzenál (vojenská výbava, člny, ponorka, helikoptéry) a na plátne to aj dokázali kamerou pekne zachytiť. Bal som sa že kamera a strih budú kaziť dojem s akcii, ale môžem vás ubezpečiť, že v tomto smere je to zvládnuté tiež dobre. Vlastne celý film čo sa týka akcii je veľmi dobrý a je ich tu fakt dosť. Ale niekedy aj hlavný ťahák filmu (akcie) nedokáže film vytiahnuť na vyššiu úroveň, pretože dej je tu v podstate nulový a čo sa týka postav, tak s celého filmu si pamätám asi štyri postavy. V tomto filme mi ani tak nevadí ten patriotizmus ako skôr to, že ten scenár je fakt slabučký. 80% - 4*

Určitě, možná (2008)

Herecké obsadenie je fajn, rozvíjajúci sa príbeh rozhodne zaujme, ale niečo tomu chýba. Tie postavy skratka by potrebovali viac vážnosti. Teda skôr by som povedal, že v podstate k žiadnej postavy si neurobíte žiadny hlbší vzťah. Ryan Reynolds v celom filme blúdi od jednej k druhej a od druhej k tretej, ale miestami neviete či mu fandíte alebo nie. Príde mi to trošku dosť nevyvážené a chcelo by to aj trošku svižnejšie tempo. No s celkového hľadiska rozhodne dobrý film. 80% - 4*

Herkules (1997)

Ďalší animák s dielne Disneyho, ktorý mám rád. Ako už je zvykom opäť dobrý a jednoduchý príbeh, príjemná dávka humoru, trošku romantiky, taktiež postavy sú skvelé, rovnako je na tom aj animácia, či hudba Alana Menkena. Režisérske duo Clements - Musker sa v Disneyovkách vyznajú a tu to opäť len dokazujú. 80% - 4*

Pocahontas (1995)

Disney-ovky milujem a toto je jedna z nich. Skvelý dobrodružno - romantický príbeh za doprovodu perfektnej hudby Alana Menkena. Taktiež je aj animácia nádherná, ale o tom nemá zmysel písať, pretože je to skratka rovnaká animačná klasika ako dnes samotná  Pocahontas. Obľúbený soundtrack: Colors of the Wind, Farewell. 90% - 5*

Mezi vlky (2011)

Je Carnahan a Liam Neeson sa púšťajú opäť do ďalšieho (tento krát studeného) nebezpečenstva. Príbeh je jednoduchý, skupina robotníkov sa vracia domov ale lietadlo spadne a začína boj o prežitie nie len so studenou Aljaškou, ale aj s vlkmi. A to je na tom to najlepšie a najzaujímavejšie. Vlčie scény majú skvelú atmosféru a nikdy neviete kedy a kde na vás nejaký zaútočí. Zo začiatku to vyzerá ako - fajn začína snežné dobrodružstvo, ale to len pokiaľ sa neukážu hlavný protivníci, čím sú vlky. A vtedy začína film naberať grády. Liam Neeson ako najskúsenejší sa postavy do čela skupiny preživších a nasleduje boj až do konca filmu. Dal by som aj väčšie hodnotenie, ale film ku koncu nejako stráca dych. 70% - 3*

Lhář, lhář (1997)

Fajn komédia s príbehom šitá na mieru hereckému výkonu Jima Carreyho, ktorý zo seba opäť vydáva maximum. Zo začiatku pohodový film, kde sleduje ako si advokát Fletcher Reed (Jim Carrey) žije tým že klame. Dovtedy kým si jeho syn na svoje piate narodeniny nezaželá, že je ho tatko nebude klamať (áno, to už je ten žáner fantasy). A vtedy začína herecký koncert Jima Carreyho, ktorý je fakt blázon a povedal by som, že si to doslova užíva. Aj keď sú niektoré jeho scény až trápne, tak film s toho vie vyťažiť plus. Taká drobnosť na okraj: Hudba Johna Debneyho je fajn, ale pod theme music je podpísaný aj tak lepší James Newton Howard. Pre mňa jeden s tých lepších Jimových bláznivých filmov. 85% - 4*

Žena v černém (2012)

Ano, ja viem, Daniela Radcliffa je ťažké si predstaviť v inom filme ako v Potterovi a o to ťažšie ešte v horore, ale pokiaľ sa na to pozriete, tak zistíte, že Radcliffe vie hrať aj iné filmy / žánri a toto je jeden z nich. Od filmu som moc nečakal a asi som spravil dobre, pretože takýto typ filmu to už bol x-krát. Tento krát je ale zabalený v starom tmavom anglickom dome, s ktorého tvorcovia vyťažili slušnú atmosféru. Čo sa týka príbehu, tak je to v podstate bieda ale film boduje úplne v inom smere. V dnešnej dobe vás už fakt málo čo prekvapí a aj keď som sa zľakol len raz musím povedať, že tento film má ale aspoň nejakú atmosféru a napätie, čo je hlavne lákadlo filmu. Nemôžem povedať, že by sa to tvorcom nepodarilo, film je krátky ma tempo a aj keď sa tam stále niečo (hororové) deje, tak nie že by ma to prestalo baviť, ale po čase ma tie lakačky trochu omrzeli. Fajn prostredie, Daniel Radcliffe, atmosféra, hudba, ale po čase už to prestalo mať ten zaujímavý šmrnc ako zo začiatku. Rozhodne ale jeden z lepších filmov v tomto žánri. 70% - 3*

Vyměřený čas (2011)

Zaujímavý nápad, to sa len tak nevidí. Andrew Niccol sa tento krát pohráva s časom a ide mu to skvelo. Z jednej strany zaujímavý film a s druhej nabitý skvelým tempom kde ide doslova o čas. Na filme je vidieť že sa jedná o lacné sci-fi (žiadna cool technika, ktorú ja žeriem) čo je trošku škoda, ale je natočené sakra dobre. Film ma tempo,spád, Timbelrake poslednú dobu čoraz lepší, Amanda taktiež, Craig Armstrong tiež príjemné ladí až by človek povedal, že ten film je skratka skvelý. No niečo mi v tom filme aj tak chýbalo. Celý film je síce zaujímavý, ale po akčnej stránke je to trošku bieda. Odpočítavanie času vás drží v napätí, ale nieje tu nič čo by vás vytrhlo zo sedačky alebo pri čom by ste si povedali wau. 80% - 4*