Hezké vstávání (2010)

Príjemná oddychová komédie s troškou drámy a romantiky, ktorá funguje celkom dobre a oproti ostatným filmom v tomto žánri to nie je klasická šablóna. Herecké obsadenie perfektné (McAdams, Ford, Goldblum, Wilson, Keaton), postavy napísané akurát pre hercov, ktorý ich hrajú (hlavne perfektnému Harrisonovi rola padla ako uliata a po dlhej dobe sa aj on trochu vytiahol. Jeff Goldblum sa po dlhej dobe tiež celkom dobre pripomenul a Rachel McAdams opäť skvelá). Jednoduchý film so sympatickým príbehom, humorom a hereckým obsadením, ktoré dokáže zaujať. 70% - 3*

Noční let (2005)

Typická Cravenovina. Jednoduchý príbeh, v ktorom sa opäť hra na mačku a myš. Príjemný herci dostanú diváka do deja, aby Wes Craven mohol roztočiť ďalšiu Thrillerovskú hru. Najväčšie mínus filmu je asi len ta jednoduchosť príbehu, ktorý je v podstate stavaný len na jedno pozretie, ale je natočený s dobrou atmosférou, ktorá sa len tak pri takýchto filmoch necíti (Beltrami tomu tiež dopomohol), film ma pri 85 minútach neskutočne tempo, takže nehrozí že by sa divák začal nudiť. Chcel som dat povodne nižšie hodnotenie kvôli tej jednoduchosti, pretože celý film dokopy nič neponúkne a s atmosféry drží rovnakú vlnu celý čas, ale za Rachel McAdams si kľudne prihodím. Pokiaľ hľadáte jednohubkový Thriller, ktorý nie je tupý a je kvalitné natočený, tak ste tomu na stope. 80% - 4*

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Konečne animák (seriál), ktorý je zaujímavý po všetkých stránkach. Postavy pochopiteľne majú kopec priestoru, je s nimi sranda (štýlové hlášky nechýbajú), akcie majú štýl a príbeh rovnako ako záporáci nie sú na tom vôbec zle a každý diel ma čo ponúknuť. 1. séria 90% - 5* / 2. séria - 95%.

Nesvatbovi (2005)

Po príbehovej stránke nič výnimočné, ale jedná sa o skvelú zábavu. Owen Wilson a Vince Vaughn bola skvelá voľba (rovnako tak aj Rachel McAdams), ty dvaja to skrátka vedia roztočiť v plnej paráde. Celý film je skrátka komédia a až ku koncu dostava priestor romantika, takže všetko je ok ničoho nieje príliš, skratka jeden s tých lepších filmov v tomto žánri. 85% - 4*

Ghost Rider 2 (2011)

Ak jednotka bola slabá čo je potom toto ? Od režisérskeho dua Neveldine / Taylor by asi každý čakal viac, ale tento film je teda fakt tragický. Príbeh totalne o ničom, Cage ešte trápnejší ako v prvom Riderovi, hlášky nulové, rovnako tak aj nápady, záporáci a všetko ostatné. Teda až na efekty a akcie, ktoré sa mi aspoň trošičku ľúbili, ale inak fakt katastrofa. 29% - 1*

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Série Mission: Impossible v podstate stále šlape rovnako a neubralo sa na tempe ani teraz, keď prišiel animákovi tvorca Brad Bird. Na scénu prichádza nová úloha a tento krát s novým týmom, ale to filmu vôbec neprekáža. Akcie sú stále pekne nápadité a adrenalínovo akčné. Nové herecké prínosy (Renner, Patton) sú rozhodne plus a rovnako ako to všetko dobre klapalo v predošlých častiach, tak to klape aj tu. Po technickej stránke opäť paráda, film ma tempo, adrenalín a v podstate všetko čo potrebuje, aj keď Abramsov diel je najlepší, Ghost Protocol mu ide v pätách akurát zaostáva za zaporákmi a príbehom. 85% - 4*

Avengers (2012)

Joss Whedon na pozícii scenáristu a režiséra bola skvelá voľba a s takým zápalom s akým sa do toho pustil to nemohlo dopadnúť zle. Za tie roky skvelo vybudovaná cestička k tomuto filmu, tu už len stačilo aby Joss zvládol dať každej postave priestor a aby zvládol tímovú akciu. Whedon toto všetko zvládol, akcie majú štýl, moment prekvapenia, perfektné efekty a vyzerá to všetko lepšie ako od tvorcu Transformerov Michaela Baya. Každá postava ma svoj priestor, svoju hlášku a svoju akciu. Čo sa týka zaporákov a príbehu, tak na to tu moc nebol čas a Whedon sa musel postarať hlavne o to, aby na plátne fungoval každý super hrdina, takže logický s toho vyplýva, že to bude mať jednoduchší príbeh a známeho záporáka - Lokiho. Avengers to majú ale úplne v paži a divákovi servírujú presne to čo chce. Skvelý vizuál, perfektné dialógy, skvelý humor, akciu a na plátne to všetko funguje veľkolepo. Film obsahuje hromadu akcie, ale môžem vás ubezpečiť že každý súboj je zaujímavý a ak vás už presne baviť, tak skrátka kamera ukáže iného hrdinu :-) Keď už sme u tých hrdinov tak najväčšie prekvapenie je asi Hulk, od ktorého asi nikto nečakal niečo super, ale až teraz sa ukázalo že Hulk je skvelá postava, len sa s ňou musí dobre zaobchádzať a Marvelu to vyšlo až na tretí pokus. Mark Ruffalo najlepší Hulk a aj ako Banner! Ostatný hrdinovia sú v podstate rovnaký, Thor je rovnako božský a ako ho poznáme s Thora, tak ide aj cez mŕtvoly, Iron Man je klasik, tímoví hráč moc nie je, ale hlášky a akcie mu skratka idú, čo sa týka Kapitána Ameriky a jeho zapadnutie do nového sveta, tak je to celkom v pohode, Whedon pripravil pár srandičiek aj v tejto oblasti (kartička Agent Coulsona) a na bojisku robí presne to čo je, Kapitánom. Zvyšný dvaja agenti Black Window a Hawkey tu tiež majú svoje miesto, Black Window už poznáme s Iron Mana 2 a Hawkey sa poriadne predstavil až teraz a rozhodne je to cool Legolas :-) Hudobný skladateľský veterán Alan Silvestri zložil v podstate podobnú hudbu ako k G.I. Joe, no tu je o dosť lepšia a scény perfektne obohacuje. Čo sa týka celkového filmu, tak som sa ani na chvíľku nenudil, skratka pri tej porcii hlášok a akcii, ktorú doteraz neobsahoval asi žiadny film sa nedá nudiť. Avengers ale nemajú v sebe len akciu a humor, ale taktiež vedia tiež pridať na napätí a atmosfére. Ano, je pravda že to nie je to moc originálne, ale Whedon už s týmito ohratými prvkami stvoril niečo čo tu ešte nebolo! Obľúbený soundtrack: Helicarrier, A Performance Issues, I Got a Ride, Promise, The Avengers. 95% - 5*

Umění zapadnout (2011)

Prekvapivo dobrý film, no trošku odlišný od tých ostatných. Nie je to zas také jednoduché a klasické ako to býva u ostatných filmoch. Hlavný herci presvedčiví a dobrý, no najzaujímavejšia je asi hlavná postava, ktorá stále nad niečim premýšľa. Rozhodne je to zaujímavé sledovať hlavne duo a hlavná postava sa fakt sprava inak ako u ostatných filmoch a to je na tom to najdivnejšie, s časti mi to vadilo, ale na druhú stranu som bol zvedavý ako sa to bude vyvíjať ďalej. Sympatický príbeh a film. 70% - 3*