The Cloverfield Paradox (2018)

Cloverfield bola pecka na tu dobu, Ulica Cloverflied 10 bol tiež výborný film, ktorý ale len okrajovo nadväzoval na Cloverfield. No a The Cloverfield Paradox tiež iba okrajovo nadväzuje. Trošku je to škoda, pretože by som sa rád vrátil k udalostiam povedzme prvému filmu. Druhé volné pokračovanie sa odohráva prekvapivo vo vesmíre, čo mám rád. Je to niečo ako Horizont udalostí, len oveľa horšie. Bohužiaľ. Herci nie sú zlý a príbeh tiež nie, iba že je to celkom nezáživne po väčšinu času. A ten záver, bolo to síce pekne pomrknutie na prvý film, ale fakt nechápem ako ma tato séria dokopy dávať zmysel a na čo takéto filmy J.J produkuje. 50% - 2*

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Zaujímavý dokument, ktorý odhaľuje minútu po minúte príčinu výbuchu. Nechýbajú ani výpovede tých čo prežili, či autentické zábery. Po tomto dokumente musím ešte viac vyzdvihnúť seriál, ktorý je skutočne výborne natočený, tak ako aj tento dokument. 85% - 4*

Řbitov zviřátek (2019)

Je to pekne strašidelne, temne, krvavé a drsné. Lakačky taktiež fungujú a nervózna hudba sa vám vryje pod kožu. To sa musí nechať. No film s roku 1989 ma bavil o niečo viac ako toto. Prvá polka mi prišila dokonca lepšia ako ta druha, v ktorej už proste nebolo čím prekvapiť. Viac ma bavilo to tajomno okolo cintorínu ako záverečná vyvražďovačka. 70% - 3*

Trojitá hrozba (2019)

Jesse V. Johnson okrem toho, že spolupracuje posledne roky predovšetkým s Adkinsom, točí aj celkom pozeratelné béčkové akčňáky. Tento krát síce neobsadil Adkinsa do hlavnej úlohy a ani do kladnej, tu dostali indonézske mlátičky Iko Uwais, Tony Jaa a Tiger Chen Hu, ktorý sa postavia v ceste za pomstou proti M.J Whiteovi, zápasnikovi MMA Bispingovi a už spomínanému Adkinsovi. Musím sa priznať, že by som radšej fandil Adkinsovej bande, ale čo už. Ani toto nebolo zlé, len mi tie indonézske mlátičky neprišli ako moc dobrý herci, až na Uwaisa. Nie, že by sa na druhej strane rozdávali oscary, ale tie dialógy mi neprišli s ich strany také krkolomne. Ale poďme už k tým fightom, keď tu mame toľko bitkárov. Musím sa priznať, že som dostal viac ako som čakal. Kamera, choreografia a celkovo bitky ma nielenže dosť bavili, ale miestami aj dosť prekvapili. Predovšetkým to bolo tým, že záporáci neboli žiadne sračky čo hneď padnú po jednej kopačke dole, ako to býva vo väčšine filmov. Obzvlášť zaver ma prekvapil, keď Adkins nakopal dva indonézske zadky. Príbeh a dialógy sú v podstate taká klasika, ktorá v tejto kategórii neohúri, ale o to tu ani nešlo. Predovšetkým tu ide o bitky a kto si chce vychutnať par efektných kopaníc, tak je pri tomto filme na správnej adrese. 70% - 3*

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Fakjú pán profesor je jedna s tých sérii, kde sa nadmieru vydaril prvý diel, ale na tie ostatné už neostali žiadne dobre nápady. Dvojka ma ešte bavila, ale trojka je už celkom nuda. Miestami sa stále nájde nejaká lepšia scéna a Elyas M'Barek je pohoďák, ktorý zabaví, no bohužiaľ aj ten celkom zmäkol. Až tak, že si nechá pchať diazepam do riti. Prvý diel fungoval výborne predovšetkým kvôli súhre Zekiho a Lisi. Dvojka mala ešte celkom dobre nápady, no a trojka nemá zlý námet, ale už to nebaví tak ako predošle diely a zo záveru by sa dalo vytrieskať oveľa viac. Nakoniec to ostalo nedotiahnuté a po dopozeraní sa tak obzriete iba za prvým dielom. P.S.: odporúčam dopozerať do konca. 60% - 3*

Jak Čelisti změnily svět (2012) (TV film)

Zaujímajú ma žraloky a mám rád čeľuste, tak prečo si to nepozrieť. Nikdy ma nenapadlo, že by čeľuste ovplyvnili toľko ľudí. Tato téma je celkom zaujímavo spravená, ďalej sa tu riešia ľudia, ktorých napadli žraloky, alebo ktorý skumaju žraloky a tak isto nechýba ani nejaké to zaujímavé info o filme. 75% - 4*

Jean-Claude Van Johnson (2016) (seriál)

Tak sme sa nakoniec dočkali aj plnohodnotného (mini) seriálu. Žán Klod ma v JCVD moc nebavil, ale toto bola celkom fajn sranda, kde Van Damme hraje sam seba a zároveň agenta Van Johnsona. Nie je to pre každého a poteší to hlavne skôr JCVDho skalných fanúšikov, ktorý máju niečo od neho napozerané. Niekedy sa ide s humorom až cez čiaru a niekedy to trošku nudí, ale vyžaruje s toho JCVDho charizma, bolo vidno, že ho to baví a ja som sa nie len bavil s ním, ale aj zaspomínal na staré časy. 75% - 4*

Dokonalé repliky (2018)

Nech je to aká kolvek hovadina, čo v podstate je, bavilo ma to. Príbeh je celkom zaujímavý, no predovšetkým je to skôr dráma a nie sci.-fi thriller ako sa tu píše. John Wick ťahá film aj rodinu dopredu, efekty slabé, ale veľa ich tam nieje. Jednohúbka, ktorá neprinesie nič šokujúce a nevyťaží s emócií koľko by sa dalo, ale kto ma rád Reevesa nech sa na to mrkne. 70% - 3*

Náhlá smrt (1995)

Dosť podhodnotený film. Na druhu stranu to nie je ani žiadny zázrak, ale štandard Van Dammeoviek to splňa. Príbeh je v podstate taký Die Hard len na štadióne NHL. Žán klod si tu zahrá s Jágrom, či Francisom na par minút o Stanley Cup, vychytá pre Pittsburgh dôležitý nájazd, medzi tým zneškodní bomby a ešte aj natrhne všetkým teroristom riť. Nič viac nič menej, jednohubka. 60% - 3*