Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Mám na to úplne rovnaký názor ako užívateľ D. Moore, takže na čo to budem písať, keď to už niekto napísal a vystihol v celku trefne za mňa. Viac ma bavil koncert Jamesa Newtona Howarda. 70% - 3*

Lví král (2019)

Dokonalá fotorealistická (a vydarená) kópia (kamera, hudba, dialógy) animáku s efektami od tvorcov Jungle Book. Leví kráľ nie je iba vylepšená verzia s úžasnými efektami, ale rovnako ako jeho predchodca aj tento film ponuka dojímavý príbeh. Hudba a pesničky opäť dotvárajú strhujúci zážitok, ktorý znova funguje aj po emočnej stránke (smrť Mufasu) a aj po stránke zábavy (Timon a Pumba). Krásnu kreslenú animáciu vystriedala (povedal by som až dych berúca) nádherná vizuálna stránka, ktorá funguje na výbornú. Trikárom sa podarilo nielen oživiť prírodu, ale predovšetkým zvieratá, ktorým nechýba srdce na správnom mieste. A to je rozdiel medzi dobrým filmom a vynikajúcim. Bavil som sa rovnako dobre ako pri kreslenej verzii a zároveň som si aj zaspomínal na najlepší animák od Disneyho z môjho dectva. Za zmienku stojí aj vynikajúci slovenský dabing. Obľúbený soundtrack: Remember. 95% - 5*

Znovu ve hře (2018)

Pokiaľ sa nestalo nič zasadne za tých dvadsať minút čo som uprostred prespal, tak to viac ako na dve hviezdičky nevytiahnem. 50% - 2*

Kořist (2019)

Celkom prekvapivá hororová jednohúbka, ktorá ma nápady, atmosféru, napätie, nechýbajú kvalitne lakačky, či drsné scény, ktorými sú tvorcovia Aja / Raimi známi. Keď to hodnotím v rámci žánru, tak musím jednu pridať. Navyše je to krátke a tak na nudne scény ani nieje priestor. 75% - 4*

Apostle (2018)

Škoda tej dlhej minutáže, inak ma to celkom zaujalo (napätie by sa dalo miestami krájať) a zároveň aj celkom prekvapilo nielen príbehom, ale aj svojou brutalitou, ktorú nám Evans vie veľmi pôsobivo naservírovať. 80% - 4*

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Poslednú dobu ma moc tie sólove filmy nebavili (Captain Marvel, Black Panther, Ant-Man and Wasp) a to ani Spider-Man, tam to ťahal zaňho Iron Man a Michael Keaton. No a musím povedať, že som celkom milo prekvapený, tým čo som videl. Aj tu je kopec postav, ktoré ťahajú film spolu s pavúčim mužom. Hlavne zaujímavý Mysterio a Nick Fury. No tento krát ma aj Tom Holland bavil viac zo všetkých filmoch kde sa ukázal. Aj keď príbeh nieje extra zaujímavý a vlastne sa tam iba cestuje po Europe ani mi to moc nevadilo, pretože postavy to dosť ťahali. Opäť nechýbajú spajdyho kamoši zo školy, či sympaťák Happy. Všetci tu máju celkom dobre a predovšetkým vtipné scény, ktoré moc nenudia a netlačia na pílu. Navyše to celkom dobre plynie, na to že ma film vyše dvoch hodín, tempo je rýchle, akciu striedajú vtipne momenty a zas naopak, čiže sa furt niečo deje a moc nudy nehrozí. Potešilo aj dobre napojenie na Avengers: Endgame, ale aj výborná hudba od Giacchina. P.S: potitulkové scény sú dve a v jednej sa objaví aj JK simmons s Raimiho Spidermana. Obľúbený soundtrack: Far From Home Suite Home. 85% - 4*

Hra o trůny: Poslední hlídka (2019) (TV film)

Určite zaujímavý dokument pre toho, kto ma rad GoT, ale kvalitami prsteňovej trilogii nesiaha ani po členky. Na to, že to ma 2 hodiny je tam malo hlavných hercov a priveľa nezaujímavých komparzistov, maskérov, kostymérov a iných zbytočných ľudí, čiže kto čaká rozlúčku s hercami tu nedostane. Na druhu stranu Vlado Night King potešil. 75% - 4*

Anihilace (2018)

Vlastne ani neviem ako to mam hodnotiť. Alex Garland je šikovný režisér a obzvlášť scenárista (o 28 dní, Sunshine), príbeh je pútaví a herci fajn, celkom ma to zaujalo, ta atmosféra filmu je skutočne pohlcujúca, ale mam pocit, že som to trošku nepochopil. A otvorený zaver ma celkom sklamal. Takže zatiaľ sa prikláňam k trom. 70% - 3*

The Cloverfield Paradox (2018)

Cloverfield bola pecka na tu dobu, Ulica Cloverflied 10 bol tiež výborný film, ktorý ale len okrajovo nadväzoval na Cloverfield. No a The Cloverfield Paradox tiež iba okrajovo nadväzuje. Trošku je to škoda, pretože by som sa rád vrátil k udalostiam povedzme prvému filmu. Druhé volné pokračovanie sa odohráva prekvapivo vo vesmíre, čo mám rád. Je to niečo ako Horizont udalostí, len oveľa horšie. Bohužiaľ. Herci nie sú zlý a príbeh tiež nie, iba že je to celkom nezáživne po väčšinu času. A ten záver, bolo to síce pekne pomrknutie na prvý film, ale fakt nechápem ako ma tato séria dokopy dávať zmysel a na čo takéto filmy J.J produkuje. 50% - 2*

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Zaujímavý dokument, ktorý odhaľuje minútu po minúte príčinu výbuchu. Nechýbajú ani výpovede tých čo prežili, či autentické zábery. Po tomto dokumente musím ešte viac vyzdvihnúť seriál, ktorý je skutočne výborne natočený, tak ako aj tento dokument. 85% - 4*