Srbský film (2010)

Do chvíle, kdy se představila scéna s rodící ženskou, jsem si myslel, že to zvládám dost dobře. Potom to začlo nabírat úplně jinou hloubku. Atmosféra houstla rychlostí Nascar závodů a temnota v mý duši začala nabírat pravý odstín ryze černý barvy. Pro tuhle chvíli se může zdát několik desítek chlapů znásilňující menstruující puberťačku jako nejjemnější druh porna. Je jasný, že žádný "obyčejný" úchylky nemůžou bojovat se Srbskou těžkou zbraní na dně patologicky vymytých mozků pro nezvladatelnou touhu sexu s čímkoliv, jen ať to pořádně krvácí a trpí všemožnou bolestí. Nejlíp, aby to při sexu zemřelo bolestí a stejně budete slintat dál, protože je to pro vaše nezvladatelný touhy málo. Jste-li jeden z takových případů, tak víte, do jaký země odcestovat, abyste přišli na svý, ale varuju. Vaše touhy musej minimálně zahrnovat sex s čerstvě mrtvou holkou s useklou hlavou nebo chuť udusit svým ptákem ženskou, který jste chvíli před blow-jobem vylámali všechny zuby kleštěma.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Tak skvělá a nefalšovaná napínavá horrorová atmosféra se poctivě držela snad jen před devadesátými lety a dřív. Když člověk dostane Remake, vzejde z toho často těžká faleš bez nádechu toho pravýho strachu a emocí. Skvěle jsem se bavil a hrůzná denní atmosféra byla naprosto senzační. Člověk se pak víc bojí přes denní dějovou část, což je příjemnější než ohraný noci a schovávačky pod stolem. Dokonalá temná hudba a skvělé záběry. Nefalšovaný texaský masakr. A přiznám se, že jsem se občas usmál, nebo dokonce zasmál.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Markýz de Sade byl naprosto zvrácený hovado, který si libovalo v sexuálních úchylkách, nejlíp znásilňování, a pojídání lidských fekálií. Kniha ani film není nic geniální, je to jako festival na téma odpornosti a zvrácenosti a sám Pasolliniho měli za režírování toho hnusu narvat pod gilotinu.

Bereavement (2010)

Přece nebudete takovejhle libovej žánrovej horror hodnotit jako čistej průměr. Kterej kluk by nechtěl bejt jako malej unešenej a vychovanej patologickým psychopatem s poruchou, která se odráží na lidských jatkách ve sklepě svý barabizny. Záporák bez větší osnovy, dobrá muzika a kosení lidí. Řezník si jen chtěl vychovat vlastního Michaela Myerse a do toho není prsatá puťka z Chicaga spokojená s životem v křupanově a s kámošem svýho zesnulýho otce jako dozorem. Samý vyšinutý palice, ale atmosféra dobrá. Jenom by se hlavní postavy mohly chovat trochu inteligentně a nechodit v místě, kde je 1 dům po 10ti kilometrech do zapadlýho domu, kde ve vymláceným okně zahlídnou člověka. NEJVĚTŠÍ PLUS bylo v tom, že většina potencionální záchrany zklame. VELIKÝ MÍNUS - proč ve filmech často svlíkaj holky bez prsou a tady hlavní herečka, která vám v mrazáku na zvěř ukazuje ztuhlý bradavky na svejch velikejch prsách bez podprsenky svý prsa neukáže :-( Tak blízko k tomu bylo a prostě NE! Rád bych Remix verzi bez cenzury, ale nikoliv na míchání lidskýho salátu, ale na odhalenou Alexandru Daddario! A dost! Nevidím důvod, proč nenasadit hodnocení nad průměr. Člověk se jen musí přenést přes vysoký nároky a povrchnost v béčkovém výběru. Krev na zemi, zdech a v nádobách, nástroje na popravu jateční zvěři. S chutí do béčkový řežby, protože rok 2010 nepřines tolik nadějných horrorů.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010) odpad!

Omylem jsem zaměnil tenhle díl za původní z roku 2007 s Joshem. Tak naivně jsem si říkal, že vysoké hodnocení podporuje trapnej hereckej výkon Diory Baird, idiotský ksichty upírů a rádoby fiktivní upírskej jazyk, kterej zněl teda nechutně uboze. Snesl jsem necelou půl hodinu a potom jsem si říkal, že Josh nikde, tak je asi chyba. Díky Bohu, že jsem zjistil ten omyl a film vypnul. A pak, že člověk používá jen 10% svýho mozku. Negativy jsem zmínil, všechno se odráží do hodnocení, jelikož jsem film bral jako více než 70ti%.

Orphan (2009)

Zde je očekávání od thrilleru na plný rychlosti, kterou chytíte ihned na začátku a nejlíp, pokaď jste žena, která čeká dítě. To si smlsnete mnohem víc než kterýkoliv z jiných druhů diváků. Ovšem co mi vadilo, byla až moc inteligentní Ester, ale to jsem byl schopnej přejít, jelikož to nepůsobilo tolik falešně. Když opomenu, že jsem netušil, do čeho jdu. Šťastní rodiče, žárlivej sourozenec a provokativní spolužáci. Konec naprosto dramatická špička celýho snímku. Orphan si může připadat šťastně se štítkem thriller. Napínavý, mrazivý a ke všemu hluboká atmosféra zimy a velkýho domu. Briliantní.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Hned po Veřejných nepřátelích přichází další gangsterka, která se chlubí výborným obsažením a statickou akčností. Bez překvapení se nesnaží získat stejnej nádech jako Coppolův Kmotr nebo Mannův John Dilinger. Skvěle využitej hereckej výkon Joshe Brolina a celkově rychlý dějový tempo, kde se střílí, umírá a to bez zbytečnejch řečí. Je to jako nově zabalenej dárek pod stromeček, kterej tiká a bouchne dřív, než na něj sáhnete. Gangster Squad si drží po celou dobu poctivou atmosféru 50.tých let a neremakuje scény jiných gangsterských filmů, což je hromada kladných vlastností pro začátek roku 2013. Jestli měl Fleischer zkusit svý štěstí na týhle ruletě bojů mezi policií a kriminalitou, vybral si dobře. Navíc se skvěle dívá na zpomalený efekty doprovázený temnou hudbou a skvělejma akcema. Přijde mi jako hloupost tvrdit, že film se měl snažit dostat na gangsterskou špičku a trumfnout Corleonovu trilogii, to jsou jen povrchní názory. Lovci Mafie si zaslouží plný počet za 100 minut skvělé podívané. A závěrečná přestřelka byla klasa! Doporučuji.

La cara oculta (2011)

Zhruba hodinová dramatická nuda, kde se španělskej vošoust snaží působit jako největší romantik a tajemník. Sledovat tohohle dirigenta začínalo bejt opravdu únavný, než se objevila první známka žánrového štítku Thriller se skvělou hudbou. A potom jsem se zase začal nudit, což je neskutečně štvalo, dokonce jsem film v jednu chvíli i přepínal, ale dodíval jsem s tím, že jsem viděl všechno podstatný. No, jestli si film pustit někdy znovu, nejspíš ne. Jednorázový a tichý drama, kde je hlučná jenom bouřka. Bohužel za 3 hvězdy.

Stáhni mě do pekla (2009)

Drag Me to Hell na mě od začátku působilo jako obyčejná béčková kopie dalších levných filmů. Měl jsem chuť si za ten neobjektivní názor nafackovat, tak moc mě Sam Raimi překvapil. Alison Lohman vám dokonce tu cestu do pekla zpříjemní a zároveň vás udrží s očima dokořán. Skvělé napětí vystupňované až na hodnocení 4 hvězd, kde by si to zasloužilo i plný počet, ovšem to bych se musel podívat znova :).

Would You Rather (2012)

OBSAHUJE SPOILERY! Všichni odevzdat drobné předměty, šperky, mobily a kabelky. Začínáme! Film dbá na zasedací pořádek, společenské chování a samozřejmě zábavu. Dáte si něco k pití? Nejlíp whisky. Jste-li vegetarián/ka, máte smůlu, protože pro Vás v kuchyni nic nemáme. Hra je ovšem hra a má různá pravidla pro různé druhy lidí. "You have your price. Ten thousand dollars for eat your steak." - "Just close your eyes, its a lot of money." John Heard, kterej abstinuje. "I'd give you ten thousand dollars if u'll drink that glass of wine." Zakladatel "hry" si pohrává s myšlenkou a vlastně i skutečností, že balík peněz, zde se jedná o deset tisíc dolarů a víc, změní lidský charakter či zvyklost. Že nekouříte? Vykuřte tuhle cigaretu a dám vám 10,000$. Že nejíte ryby? Snězte tuhle rybu a dám vám 20,000$. A k celkové hře? Would you rather... Vyberte si A nebo B, to je všechno. Postupně budeme vyřazovat, než se dostaneme k vítězi. Máte 15 vteřin na volbu, jinak budete vyřazeni. A jak těžký a šílený rozhodnutí budete muset podstoupit, to pro Vás zůstává překvapením. Máte jedinou možnost odejít a to teď. Nikdo? Tak fajn. Dialogy v samotném ději nejsou zas tak důležitý, jelikož se hraje na rozhodnutí, která vedou k vizuální zábavě ve formě ubližování sobě nebo jiným. John Heard: "You wanna hurt us!" (Boom) Nastavit si lidi tak, aby se rozhodovali v několika vteřinách o važných věcech, to chce někoho šílenýho. Opravdu se mi nezdá, že by zde šlo o tzv. SAW. Nápady ve filmech se samy sobě často podobají, ale jen o málokterých se dá řict, že by kopírovaly některý jiný. Muselo by jít o polemika a stejně by se nedošlo k závěru. Osobně jsem viděl všechny díly SAW a nepřišlo mi, že bych ho tady viděl. Díval jsem se na úplně jiný film s dobrým nápadem, nikoliv kopií několika dílové brutality. Některé postavy se chovají tupě a mají tendenci o faleš sebe sama. Někdo se chce vzdát, někdo ze sebe dělá hrdinu, někdo se obětuje čistě pro empatie a někdo je čistě hajzl. Pot, krev, řev, smích. Jako hrnec s vodou, kterej se postupně uvádí do varu. Těšil jsem se na každou další Would you rather, protože to mělo správnou šťávu a Sasha Grey se chovala jako správnej záporák a určitě se by v takovou chvíli našel opravdu někdo podobnej, jen míň sexy. Vlastně jsem jim tu účast na natáčení chvílema záviděl, zdálo se to opravdu zábavný. Taková větší pošťuchovačka pro dospělejší. Další příjemná věc byla, že jsem měl možnost si po dlouhé době užít film v čisté angličtině bez zkaženýho českýho dabingu nebo s titulky. Ještě příjemnější na tom byla Blu-Ray kvalita v 720 pixelech, místo který Vám například normální 700MB AVI sebere požitek z větších detailů. Zábava je přeci jen zábava, ať je jakákoliv. Někdy si jí vybíráme sami a někdy ona nás. Stačí dostat možnost výběru, jestli chcete hrát, nebo odejít před zahájením. A jestliže máte možnost podívat se na Would You Rather, tak do toho jděte. Pusťte si to a vyhrajte! Za rok 2012/13, současný filmový náměty a že mi dotyčnej snímek dal chuť se více rozepsat, vlastně pro celkovou zábavu, dávám 5 hvězd. Hodnocení je přeci jen věc individuální a každý k němu přistupuje jiným krokem. Stejně jako chutě v jiných věcech, i názory a pohledy jsou jiné. Would You Rather se může zdát sebevíc béčkové nebo neoriginální. Atmosféra se držela perfektní.