30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

Dubro

Aj keď nápis „(viblejo film)“ som bral za niečo ako „vopred ospravedlňte zníženú kvalitu filmu“, tak na takú biedu som pripravený nebol. Dobu temna za sequel skvelých 30 dní považovať nemôžem a Ben Ketai urobí najlepšie, ak v budúcnosti sprzní nejakú vlastnú myšlienku. Hlavne bez účasti tragédov, čo si pol filmu obhrýzajú palec a druhú polovicu krčia čelo. Veru, zo Sančézovej žiadna Alica nikdy nebude a Števovi Nilesovi, čo naškrabal scenár aj k pôvodnej tridsiatke, by som dnes trošku preriedil prsty na tých rukách. ()

st.jim

Proč? Proč se tohle natočilo? Děj byl zajímavý asi jako Paroubek v politice. Dialogy "bohaté", jako děti v Somálsku. Scénář a režie? To je minimálně na kopanec do prd... Kameraman musel něco hulit, protože jsem občas čekal, že se ta kamera otočí o 90°....Šmarjá, a ten konec, to byla třešnička v kanálu. ()

corpsy

Rovno-na-DVD pokračovanie, ktoré ma miestami rozosmialo (ľahko)vážnosťou ústrednej vampírskej kosti menom Lilith a jej lokaja s rady slaboduchých ľudských hyen. Potešilo ma však to, že sa to nehraje na Shakespearea ( kurnik, už keď sa v dnešnej dobe nasilu prepisujú ľudské dejiny, mohli by už zmeniť priezvisko aj tomu chlapovi ) a vie to pekne kopnúť do gulí. ()

SOLOM.

Slabé pokračování hodně dobré upířiny, které raději ani nemělo vzniknout. Hlavní příčinou neúspěchu není ani tak nová herečka v hlavní roli ( ta předvedla alespoň průměrný výkon), ale především tragický scénář, špatný režisér a absolutní ztráta napětí. „Nevěděl jsem, že na upíry stačí normální kulky, že se můžou znovu…“ Spíš než horor natočili tvůrci podprůměrnou a hlavně nepovedenou rádoby strašidelnou komedii. I tak se mi tu však několik věcí líbilo – leč na průměrné hodnocení to nestačí! ()

mysiak

Ľuďom zo Stage 6 by mi zakázať točiť sequely k filmom...pretože aj dobre rozbehnutú látku vedia zničiť svojimi "trademarkami" - nechutne digitálna krv, idickosť postáv, žiaden scenár, samozrejme hore bez musí byť...preto je 30 Dní Dlhá Noc: Doba Temna neúctou k dokonalej jednotke...až by som si prial aby to bol radšej nejaký iný céčkový horor..a nie 30 dní... ()

• Během natáčení jedničky Melissa George prohlásila, že by si ráda zahrála i v případném pokračování. Podle producentů k tomu však díky problémům s posunujícím se termínem začátku natáčení nedošlo, neboť měla herečka i jiné pracovní závazky. Role byla proto přeobsazena. (darek kartac)
  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (Terva)
  • Veškerý déšť ve filmu je skutečný. (Terva)